Americký stafordšírský teriér

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

poznatek

Příspěvekod vladimir » sob 19. pro 2009 19:15:13

Mám z tímto plemenem je ty nej zkušenosti kdo říká že je to bojové plemeno neví o čem je řeč psa jsem dostal ve čtyřech letech tudíž již měl něco za sebou přesto jsem z něj udělal psa který věděl co si může dovolit a co ne poslouchal na slovo a nikdy nikoho nenapadl pokud vetřelec nevkročil do jeho zony pak věděl co je jeho povinost bohužel již odešel na věčnou obchůzku ale pro mně to byl Pan pes.
vladimir
 

RE: poznatek

Příspěvekod Dante » pát 25. pro 2009 12:18:55

Souhlasím s Vladimírem,tohoto psa mám 2 roky (od mala) a nejsou sním žádné problémy ohledně agresivity. Jediné co mu mohu vytknout je jeho výtání :-) 150% skáče jak střeštěný, na tom psovy vidíte radost, a jak se chováte Vy k němu tak on k Vám a vrátí to dvojnásobně. Pláné řeči o bojovém plemeni nejsou na místě, jaké si to uděláš takové to máš což platí nejen u psů. S pozdravem Daniel
Dante
 

RE: poznatek

Příspěvekod Agata » sob 26. pro 2009 20:50:17

Naprosto souhlasím s Vladimirem a Danielem mame doma 2 letou fenecku Agatku a je to nejuzasnejsi plemono co jsme si mohli poridit s nasi 4 letou dcerou jsou nerozlucni kamaradi kam jde dcera tam je i Agata hodne krasnych chvil milovníku stafordu a jejich milacku s pozdravem.Pavel
Agata
 

Příspěvekod Hana » ned 03. led 2010 20:55:52

Musim souhlasit s příspěvky které jsem četla.Máme Brixe již 11 let a jsme psí laici a přesto jsme z něj vychovali nejúžestnější stvoření,které nám to dvojnásob oplácí.Nejen že poslouchá ale rozumí skoro jako člověk,je to moje druhé dítě a na toto plemeno nedám dopustit.Pokud mu ukážete že jste doma pán vy tak vás celý život bude respektovat jako vůdčí osobnost a nikdy vás nesklame.
Hana
 

Prosím o radu

Příspěvekod Návštěvník » stř 13. led 2010 14:07:49


Dobrý den,
ráda bych se zeptala na radu. Máme 6 měsíčního stafordího kluka a utíká nám za psy, když už nemá psa,tak dělá, že nás nevidí. Začne skákat okolo a při povelu sedni začne skákat a ,, zakusovat,, se do svých pánů..spíš to vypadá na raplý záchvat..musíme ho většinou odchytit a potrestat vytaháním či plácnutím po zadku. Ale myslím, že ho to odrazuje a spíš pak zdrhá, protože cítí výprask. Jednou nám utekl i do silnice. Přitom psy by měli cítit z hlasu, kdy je to naštvání či zoufalé. Pamlsky nosíme , doma cvičíme, tak je zlatý ,ale venku je to o nervy. Prosím o radu. Děkuji moc.
Jinak na cvičák jsme stačili jít jen jednou a pak měl 2 krát antibiotika, tak můžeme až v únoru. Takže cvičák dá určitě hodně, ale jestli máte někdo podobnou či stejnou zkušenost a víte jak na to , tak prosím sem s radou:)
Návštěvník
 

RE: Prosím o radu

Příspěvekod Návštěvník » sob 16. led 2010 17:36:46

Zdravím,já mám 5měsíčního staforda a mám naprosto stejný problém,Když jsme doma stačí zavolat jeho jméno a hned přiutíká,doma poslouchá i bez pamlsků,ale když jsme venku tak jak kdyby mě neznal a kolikrát ještě utíká za ostatníma lidma.Už se mi i stalo že na něho zavolal kolemjdoucí pán a on k němu přiběhl a sedl si mu k noze.Poslední dobou jsem zkoušela volat jeho jméno a povel ke mě tak dlouho a dokola až ke mě nakonec přišel,a opravdu to bylo dlouho co jsem stala namístě a čekala jsem až příjde.Ale ta pochvala potom stála za to.Zkoušíme to dokola a pomáhá to.Nebo při procházce se mu zkoušejte schovávat za stromy a popelnice:-) to potom zjistí že on si má hlídat vás a ne vy jeho :-)
Návštěvník
 

RE: Prosím o radu

Příspěvekod Zdenka » ned 24. led 2010 11:05:57

dobrý den, je vám chci podotknout, že tyto psi jsou tvrdý na výchovu. Nebojte se je odměnit, ale také trestat, když je důvod. Cvičák je nutný a to co nejdříve, jakmile pes dospěje, bude dělat problémy, bude útočit na jiné psy. Svého pána a rodinu vroucně milují, ale problém se psy bude přetrvávat, ani důsledná výchova s tím nic neudělá. Nenechte se kousat, teď to pejsek dělá z přemáíry energie, ale potom už to bude špatné. Nesmíte nic zanedbat, mají vysokou inteligenci , můj staford se snesl s každým zvířetem, neznámím lidem nedůvěřoval, rodinu miloval, i vnučky a pod. ale pokud na něj zavrčel jiný pes, na místě ho roztrhal. Nepříčetnost těchto psů, velmi dobře znám , to mi věřte.
Zdenka
 

RE: Prosím o radu

Příspěvekod simona » ned 24. led 2010 11:12:21

myslím že by pes měl být takový jaký je to si myslím
simona
 

RE: Prosím o radu

Příspěvekod Věra » ned 24. led 2010 20:49:26

Prosím o radu: Koupili jsme před týdnem psa AST, nyní má skoro 5měsíců. Nebyl naučen ničemu, ikdyž nás o tom majitelé přesvědčovali. Jediné co uměl bylo běhat na volno a škubat vodítko. Vím,co jsem koupila za rasu - jsem obrněna důsledností a trpělivostí, ale...Při velké veselosti má "choutky", poraďte prosím, jak se jich zbavit a zda je to v jeho věku normální. Díky Věra
Věra
 

RE: Prosím o radu

Příspěvekod Martina » ned 24. led 2010 23:56:58

Ahoj četla jsem váš problém máme už dvouletého staforda a do roka jsme si s ním pěkně užili. Všechno co vzal do držky :-) tak rozcupoval byla jsem z toho neštastná ale furt jsem si říkala že je malej ale když roškubal sedačku v obýváku a pak ještě sedačky ve 2 autech které byli na opravu tak jsem začla řešit a byla škoda každé rány která padla vedle,máme 2 malé děti a musím říct že lepšího psa jsme si vybrat nemohli je na děti docela upnutej a furt kouká kde jsou i u 3 měsíční dcery leží furt u postylky, řekla bych že na ní dávává pozor. Máme problém také s ostatníma pejskama on nikomu nic neudělá dokud třeba nějaký pejsek nezavrčí pak se do něj pustí ale musím říct že při takových potyčkách vždy poslech. přeji vám hodně štěstí, pevné nervy a hlavně pevnou ruku.
Martina
 

Další

Zpět na Psí plemena

cron