Bavorský barvář

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

Příspěvekod teri » pát 21. lis 2008 19:26:16

Na obrázku je Bernský honič, žádný barvář!
teri
 

Příspěvekod ROBO » stř 14. led 2009 19:01:50

BARVÁŘI JSOU SPECIFICKÉ PLEMENO A NEPATŘÍ DO RUKOU NIKOHO JINÉHO,NEŽ OPRAVDU ODHODLANÝM A CÍLEVĚDOMÝM MYSLIVECKÝM VŮDCŮM
ROBO
 

RE:

Příspěvekod Oggy » pát 06. úno 2009 15:34:49

Tu zelenou smečku bláznů bych nechal zákonem okamžitě odzbrojit
Oggy
 

RE:

Příspěvekod Helena Buchtová » pát 20. bře 2009 17:54:02

Barvářku jsme měli. Byla po lovecky aktivním otci. My sice lovci nejsme, ale je fakt, že jsme bydleli v horách a často jsme s ní byli v lese celý den. Je to pefektní plemeno, ale patří do rukou někoho, kdo počítá s jeho loveckými vlohami... Jakmile našla stopu, bylo těžké ji odvolat. Občas sama nahnala srnčí nebo i vysokou... Ale nikdy zvířatům neubížila, pouze ji hnal pud...
Helena Buchtová
 

Máme barváře

Příspěvekod Ajda » pát 10. črc 2009 12:06:05

Nebojte, tak to rozhodně není. Chováme barváře a rozhodně nejsme myslivci. Naši psi jsou poslušní, krásní a s vyrovnanými povahami. Chováme je pro radost a jejich krásu. Jak psa vychováte, takový bude. Pokud jste zodpovědní, pak nedbejte těch co se berou příliš vážně a pořiďte si barváře.
Ajda
 

RE: Máme barváře

Příspěvekod Lucie » stř 29. črc 2009 16:18:27

Já souhlasím s Ajdou, Pořídila jsem si barváře a nemyslím si že by nějak strádal. Stačí mu naše zahrada a procházky. Jinak povahově je to suprový a společenský pes hlavně k našim dětem. Miluje dokonce i jejich hry, můžou po něm lést a otravovat ho ikdyž má zrovna kost nebo nějakou jinou dobrůtku, takže asi opravdu záleží na výchově a přístupu k němu.
Lucie
 

RE: Máme barváře

Příspěvekod Luděk » pát 25. zář 2009 15:28:21

Myslím,že každé plemeno bylo vyšlechtěno za nějakým účelem. Barvář je specialista na dosledy jelení zvěře, Jelikož, ta má nejslabší pach a stopy jsou nejnáročnější. Čím více bude psů lovecky nevedených, tím bude slábnout jedinečnost a stopovací um barvářů. Např. pudl je také původně lovecký pes a jak dopadl. A že Vašemu pejskovi stačí zahrada, co mu zbývá, pokud opravdový lov nikdy nezažil. Společenských plemen je opravdu dost, tak proč ničit pracovní plemeno. Samozřejmě mám na mysli barváře s PP. To je můj názor. Nechci Vás tímto kritizovat,to je spíš pro případné zájemce o BB.
Luděk
 

Bavorský barvář

Příspěvekod wilda » stř 02. čer 2010 22:31:32

BB mohu jen a jen doporučit,pocházím původně z myslivecké rodiny,takže 3x gordonsetr,2x jezevčík,1x český fousek,2x kokrkšpanel,
musím říci že bb plemeno číslo 1 po všech stránkách,není již sice lovecky vedený,ale úžasný temperament vyrovnaného plemena.
wilda
 

Bavorský barvář

Příspěvekod Lenka » úte 22. čer 2010 16:54:45

Máme BB Peggynku, je lovecky vedená a přitom strašný mazel absolutně závislá na nás. Je strašně hodná, kamarádská, akorát nemá ráda cyklisty a lyžaře, to štěká, ale když ji pohladí tak je s nima hned kámoš. Je to výborný pejsek, který potřebuje hodně pohybu. Bydlíme u lesa, tak pohybu má dost. Taky ráda prohání zvěř, ale neublíží.
Lenka
 


Zpět na Psí plemena

cron