bojová plemena

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

RE: Bojová plemena

Příspěvekod Marian » pon 07. pro 2009 20:24:09

bojová plemena sice jako označení neexistují ale reálné zkušenosti s nimi lidé mají..nedělejte z lidí blbce, kteří si neumí uvědomit co je a co není mediální masáž..máme 2 pudly a chodíme je pravidelně venčit..za těch 5 let jsem zažil jak pitbul napadl kolii, protože se k němu přiblížila příliš blízko..nebýt pána který ho začal ihned pěstí bušit do hlavy, kolie by to nepřežila..známí mají argentinskou fillu a ta zabila 2 psy a 1 srnu.. jsem schopen uvěřit, že vychovaný pitbul člověka nenapadne ale je naprosto nevyzpytatelný vůči jiným psům..když vidím osobnosti, které si tyto psy pořizují, nemohu se ubránit dojmu, že jsou to lidé buď naivní a ten pejsek se jim libí (což je nejhorší) nebo "drsňáci" co ho mají jako součát "tvrdé" image (což je lepší), anebo áčkaři, kteří je pak nechají pobíhat po městě bez košíku..URČITĚ EXISTUJÍ I SERIOZNÍ VYJÍMKY...nechápu ale, jak někdo může napsat takovou idiotskou věc, že pitbulterier nebo pitbul člověka nenapadne jen psa..já mám své psy rád a kdyby mě je napadl pitbul bez košíku nějakého pitomce, tak na něj okamžitě použii slzák, který nosím pokaždé v kapse.. doufám, že to stihnu, než mi mého psa zabije, je to totiž vyšlechtěný zabiják!!
Marian
 

RE: Bojová plemena

Příspěvekod Dante » pát 25. pro 2009 12:30:09

Když naučím Vlčáka či jinného většího psa "trhej" tak je horší jak celý pitbull, mě je líto těch lidí co mluví a neví o čem. Jak se řiká " jaké si to uděláš takové to máš" a to nejen se psi. Nechci do Vás nějak rejpat, ale mám doma Staforda, který není nějak moc cvičený(základní povely ok) a nikdy nikomu nic neudělal, ostatním psům se vyhýbám jelikož mám strach jak o svého tak o toho druhého, ale to neznamená že by jej nutně pokousal. Věrnost pánovy tohoto plemena je neskutečná. Ale každého názor, jen me v celku mrzí to jak někdo někde něco vidí a hned ten pes je "bestie" ...
Dante
 

RE: Pomocte mi jak ho to mám odnaučit KOUSAT

Příspěvekod Dante » pát 25. pro 2009 12:33:29

Stejný případ jako u nás. Děda vlastní dva jezevčíky. Jeden umřel a tak tomu druhému koupil dalšího. Bohužel ten co zůstal, si začal přivlastnovat okolí před tím novým přírustkem, prostě jak tam přijedu, pes si ke mě sedne a jak se někdo přiblíží kouše a to jak toho druhého psa tak i pána, děda nespočetně byl pokousán. Takže asi stejný případ, nevím zda máte jen jednoho ale tipuji to na něco podobného (žárlivost,přivlastnování si něčeho atd...)
Dante
 

RE: ?

Příspěvekod Shemain » čtv 07. led 2010 7:28:24

Nejsou. Každou chvíli tím vyhrožují a vymýšlí si různé nesmysly jak to zaonačit aby si šplhli u voličů, ale naštěstí se je zatím vždycky podařilo zastavit. Takže pro ČR neplatí žádné omezení v chovu těchto psů
Shemain
 

RE: Bojová plemena

Příspěvekod Shemain » čtv 07. led 2010 7:36:23

Toho vyšlechtěného zabijáka mám doma, spí u mě v posteli. Pořídila jsem si ho jako svého prvního psa a nebyl s ním nikdy žádný problém. Ostatní psy zbožňuje - přece jsou to kamarádi na blbnutí. Pokud ho nějaký pes jako kamaráda nebere tak se normálně urazí a ignoruje ho. Znám dost slušné množství pitů a jiných takto zpropagovaných plemen a problémy nejsou. Naopak, pokud jde se psem do parku kde se běhá navolno a hysterky začnou brát své psy do náruče a nadávat mi, mám tendence k útoku spíš já... Jsou-li to psi na zabíjení, jak mi vysvětlíte že můj pes má za sebou několik napadení? A víte co? 3x bišonek, 2xyork a naposledy toypudl. Asi se zařídím dle Vašeho vzoru a až se takové malé příšerky k mému psu znovu přiblíží bez košíku, použiji pepřák. Předpokládám že Vaší psi přece jsou vždycky venku s košíkem, že?
Shemain
 

RE: ?

Příspěvekod Návštěvník » ned 07. bře 2010 22:26:15

ani nemohou, protože jsou psí zápasy v ČR zakázány neexistují ani bojová plemena, identifikace typu - plemeno vyšlechtěné pro zápasy, jaksi taky neprojde, protože pro tyto účely byl vyšlechtěn dnes do společenských plemen zařazený bostonský teriér, nebo v pracovních plemenech zařazený boxer
Návštěvník
 

RE: bojová plemena

Příspěvekod Nifl » úte 09. bře 2010 18:13:28

Tak tohle je krásně a pravdivě napsáno. A to upozorňuju, že nejsem zrovna fanynkou takto nesprávně označovaných plemen. Naopak cvičím služební kynologii a od malička chovám německé ovčáky pro svou obranu a ostrahu majetku. Kamarádka však má jednoho zástupce těchto plemen a toto zvířátko, by vás jen k smrti ulízalo a při kousačkách na cvičáku se snaží ty zlobivý lidi i pejsky uklidnit pusinkama. No prostě klasický bojový plemeno.
Nifl
 

RE: Bojová plemena

Příspěvekod Návštěvník » úte 09. bře 2010 22:27:20

v něčem pravdu máte, ale v některých věcech jste mimo
moje reálná zkušenost za 17 let výcviku a výchovy psů je pokousání trpasličím pudlem s gaučovou výchovou a pokousání howavartem - moje chyba zamotaly se mi prstu do obojku, když jej přivolával jeho majitel
pitbulové, bulteriéři, stafbulové, argentinky a spousta dalších plemen (nevím co vše řadíte mezi zabijáky) nic, ani odřenina, když nepočítám modřiny z nadměrného vítání
nevyzpytatelný je každý pes, který nemluví lidskou řečí, včetně vašich pudlů, rozdíl je ve fyzickém fondu plemen, útok bula je životu nebezpečný, stejně jako útok královského pudla, toy pudl a trpaslík pudl nemá v případě dospělého člověka příliš velkou šanci vážně ublížit
seriózní výjimky? není velký problém je najít, ono to není o paušalizování máš bojové plemeno a nemáš bojové plemeno, ale o tom jestli je majitel psa zodpovědný nebo ne, nemůžete dělit celý svět na řidiče a neřidiče, cyklisty a necyklisty, pejskaře a nepejskaře
můžete je dělit jen na nezodpovědné hlupáky a slušné řidiče, cyklisty a pejskaře, tihle druzí vás totiž pustí na přechodu, nejezdí po chodníku na kole, psa mají na vodítku a uklízí si po něm
a ti vámi jmenovaní ranaři, naivky, áčkaři? těm je všechno jedno a svým psům i sobě dovolí všechno
já mám svoje psy taky ráda, a tuhle situaci můžu posoudit z pozice majitele malých psů i majitele pitbulů, a mám špatnou i dobrou zkušenost s pejskaři z obou skupin
a souhlasím s vámi, je to idiotská věc, napsat že pitbul člověka nikdy nenapadne, stejně jako je to idiotská věc, napsat že ani pudl nikdy člověka nenapadne

Návštěvník
 

bojová plemena

Příspěvekod ŠTEFAN DOBOSI » čtv 11. bře 2010 14:10:48

nemohu s tímto souhlasit!
FCI pojem bojové plemeno nezná!!!!!!!!!!!
je pouze pes slušně vycvičený nebo vychovaný. Za obojím je třeba ovšem hledat člověka!!!!!!!!!
ŠTEFAN DOBOSI
 

Příspěvekod Spike » úte 23. bře 2010 10:41:34

Ahojky hlasujte, dekuji

http://nejpes.blesk.cz/pejsci-67667.html
Spike
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena

cron