bojová plemena

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

bojová plemena

Příspěvekod Veronika » úte 16. zář 2008 22:35:41

Dobrý den
Hezké stránky,chtěla bych Vás snad jen upozornit na to, že termín "bojová plemena" v rozdělení psů podle využití neexistuje. Chovám argentinské dogy a ty jsou i podle řádu FCI klasifikovány jako molossoidní plemeno. Podobně jako americký buldok, brazilská fila apod. Dnes už opravdu nic jako "bojové plemeno" není. Je to pojem, který v lidech zbytečně vyvolává zděšení a já jako chovatel plemene,které je takto často označováno, tento termín nevidím ráda. A opravdu mě mrzí chování lidí, kteří se označují za pejskaře,ale pak jsou schopni vyčlenit pár plemen,které označí za bojová a zbrojit proti nim. Já jako pejskař stojím za každým vychovaným psem bez ohledu na to jaké je to plemeno.
Veronika
 

RE: bojová plemena

Příspěvekod pejskar.cz » sob 20. zář 2008 19:18:04

Dobrý den, Veroniko,
máte pravdu, členění podle využití není přesné. Máme už také připravený text, který tam napíšeme a vysvětlíme proč to tam máme. Nyní se čeká jen na programátora. V rychlosti uvedu důvod: lidé bojová plemena hledají a chtějí o nich informace. Běžní lidé (často pod vlivem médií) nevědí, že bojová plemena oficiálně neexistují.
pejskar.cz
 

RE: bojová plemena

Příspěvekod Rena » sob 18. říj 2008 12:47:41

Já se přikláním k názoru Veroniky. Jakožto kynologický web by jste měli při uvedení pochybného termínu ,,bojové plemeno" v neveřejné části webu přidat minimálně patřičné vysvětlení. Chápu provozovatele stránek, že tento termín používají, je to laiky hodně vyhledávaný výraz a určitě je na něj hodně přístupů. Pokud se má ale jednat o odborný kynologický portál neměl by se termín ,,bojová plemena" mimo veřejnou sekci objevovat.
Rena
 

RE: bojová plemena

Příspěvekod pejskar.cz » sob 18. říj 2008 12:55:17

Dobrý den, Reno
však ono to tam už nejméně jeden měsíc také visí :-)
http://www.pejskar.cz/bojova-plemena/
pejskar.cz
 

RE: bojová plemena

Příspěvekod Rena » sob 18. říj 2008 13:10:24

ahoj, nejdou odkazy v diskuzi :)
i přesto jste pejskaři, já taky :) rve mě bojové plemeno za srdce i za oči ale na druhou stranu vím jak moc je tahle fráze na netu oblíbená
Rena
 

RE: bojová plemena

Příspěvekod pejskar.cz » sob 18. říj 2008 13:24:16

Dobrý den,
odkazy nejdou vědomě, spammeři jsou všude :-(
Jinak u těch bojových plemen jde opravdu o hledanou frázi, ale to osvětlení je potřeba.
pejskar.cz
 

RE: bojová plemena

Příspěvekod Ivana » pát 26. pro 2008 20:55:25

Podle mne, nejlepsi definici dal Jiri X Dolezal: "Bojovy psi jsou ty ktere chteji zakazat pokazde kdy nekoho pokouse nemecky ovcak"
Ivana
 

Bojová plemena

Příspěvekod Pterodactyl » pon 29. pro 2008 21:06:22

Mám doma již téměř dvanáct let starého Pitbula.Dobře vím co dokáže ve sdělovacích prostředcích fáma o nezvladatelné krvelačné bestii,která v každých druhých zprávách žere za živa malou holčičku.Mohu s klidným srdcem říci,že tento pes projevil daleko více inteligence,něž mnozí páníčci.
Pochopitelně,že se nechá zkazit každé plemeno,tak zvaných bojových nevyjímaje.Já už jsem se snad za ty leta smířil s tím,že my co chováme plemena která někteří lidé považují za bestie budeme vždy na vině,Jezevčíci zákeřně pokoušou denně stovky lidí a přesto se pes,který má poslušnost a zvladatelnost hluboko pod možnostmi pitbula považovat za hodného pejska.
S tím se pořád nějak smířit nehodlám.
Můj pes má poslušnost i ve svém stáří bez chyby.Bez vodítka se nechá odvolat i od kocoura.Jediné co ho vyvede z míry je hárající fena a té zase neublíží.Tady stačí pouze předvídat a chovatel který své zvíře zná,na něm bezpečně pozná co se mu hlavou honí.Proto přeji všem chovatelům,(kteří si ovšem musí včas uvědomit,že zvíře nejde odložit jako věc co vás přestane bavit),aby své svěřence zvládali bez problémů,jako se to povedlo mě a pak vám to pes vrátí natolik,že vás ani hloupí lidé nevyvedou z míry. Pterodactyl
Pterodactyl
 

RE: Bojová plemena

Příspěvekod dasa » úte 20. led 2009 18:17:46

dostala jsem krizenku pitbula a kokršpsněla ma 4 měsice je moc pritulna vim že ji budu muset cvicit .uz zvladame cistotu v byte i ji nechavam samotnou at si trochu zvyka.je to miminko .prosim napiste mi neco jak to dělate na co se mam pripravit a co mam vse udlat .dekuji dasa
dasa
 

RE: Bojová plemena

Příspěvekod Lenka » sob 24. led 2009 0:19:07

S jezevčíky mám také své zkušenosti..patřím mezi pokousané.
Ale nesmíte se divit, že se tolik lidí bojí bulů.. S tím, že se jedná o psi s vyblokovaným sociálním chováním, nic neuděláte. Je pravda, že se "bojově" chovají jedině ke psům, nikdy k lidem, a to jen proto, že jsou k tomu vyšlechtěni. Ale prostě to tak je a je nutné se podle toho chovat. Vy máte psa vychovaného, ale patříte mezi výjimky. Denně narážím na případy kdy si lidé pořídí pitbulka a myslí si jak si bude hrát s ostatními pejsky, v horším případě si rovnou pořídí pitbulky dva, navíc oba psi, sourozence a diví se, že se v roce začnou rvát a čekají kdy to přejde. Jen tento měsíc vím, že problémy se dvěma pitbuly řeší dva lidé. Navíc vím o některých vychovaných pitbulech, jenže pak jde panička s fenkou na procházku, jsou jí 4 roky, do té doby jí psi nevadili a najednou prokousne hlavu knírači, který si jí vůbec nevšímal. Takže já se nedivím, že jsou lidé k těmto plemenům nedůvěřiví. Stačí jakýkoliv spouštěč, uvolní se potlačovaná agrese a pak je malér.
Já mám pejska tosa inu. Také byl vyšlechtěn jako bojové plemeno (výhradně pes se psem a je to spíš psí sumo- psi nesměli kousat), a proto od něj nečekám, že bude milovat ostatní pejsky, a nikdy bych k němu nepořídila druhého psa, protože vím, že patří mezi dominantní plemena, kde ani jeden neustoupí.
Lenka
 

Další

Zpět na Psí plemena