Dobrman

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

Halit Paša

Příspěvekod Katka » ned 17. srp 2008 1:11:51

Po přečtení inzerce na štěňata dobrmana nezapomeňte navštívit web ch.st. Halit Paša www.dobis-halitpasa.net
A BACHA AŤ SE NEPOBLEJETE
Katka
 

RE: Halit Paša

Příspěvekod xyz » sob 27. zář 2008 14:51:25

Kdyby to byl ofi web této ch.stanice,bylo by to fakt smutné. Ale není! Je to jen pomsta slečny Skopalové za to,že majitelka oné ch.stanice měla roztržku s (nejen) jejím spolunocležníkem. :)
xyz
 

halitpaša

Příspěvekod iva » sob 04. říj 2008 21:43:41

Nechci do Vašeho sporu nějak vstupovat a přiklánět se na něčí stranu, každopádně jsem viděla neoficiální stránky a bylo mě z toho po pravdě řečeno dost šoufl, nečetla jsem žádné zprávy, stačily fotky, které musel někde někdo pořídit a pokud jsou z této chovné stanice, měl by to určitě někdo začít řešit a vyvodit patřičné důsledky, pokud nejsou, někdo je stejně někde musel pořídit..hanba těmto lidem..
iva
 

problémi s uši

Příspěvekod XY » stř 15. říj 2008 17:12:00

Dobrý den , chtěl bych se zeptat, jestli náhodou někdo nemáte zkušenosti se špatným posazením uší u Dobrmana, mam na mysli , že jedno ucho je klasicky a to druhé např.posazené a položené jinak.U hodně dobrmanů jsem to viděl , mam doma štěňátko a pozoruji , že se mu jedno ucho začíná deformovat a chci tomu zabránit, děkuji za rady , nashledanou
XY
 

RE: problémi s uši

Příspěvekod Eva » pon 29. pro 2008 22:29:40

dobrý den,máme také štěňátko a měli jsme stejný problém...při výměně zoubků šlo našemu štěňátku jedno uchu na opačnou stranu...měli jsme strach,že mu to už zůstane,ale při zjišťování příčin jsme zjistily,že se to může stávet,když se štěněti mění zuby...předpokládám,že v tuto dobu už máte také po problému...naše uši jsou už v pořádku-štěněti bylo 5 měsíců a zuby má už vyměněné...držím palce ;o)))
Eva
 

RE: problémi s uši

Příspěvekod Eva » pon 29. pro 2008 22:29:53

dobrý den,máme také štěňátko a měli jsme stejný problém...při výměně zoubků šlo našemu štěňátku jedno uchu na opačnou stranu...měli jsme strach,že mu to už zůstane,ale při zjišťování příčin jsme zjistily,že se to může stávet,když se štěněti mění zuby...předpokládám,že v tuto dobu už máte také po problému...naše uši jsou už v pořádku-štěněti bylo 5 měsíců a zuby má už vyměněné...držím palce ;o)))
Eva
 

hubený pes

Příspěvekod Václav » stř 07. led 2009 12:42:19

Ahoj všem, potřeboval bych prosím poradit s výživou mého dvouletého psa dobmana. V současné době jej krmím jednou denně granulema a to ve váze 800g - 1 kg, kdy pes vše sní. Jenže je stále hrozně hubený (28kg) vypadá spíše jako chrt a ne jako dobrman, když mu dám více granulí tak to nesní. Už fakt nevím co s ním (zkoušel jsem snad všechn druhy granulí včetně těch nejdražších), za jakoukoli radu předem děkuji.
Václav
 

RE: hubený pes

Příspěvekod Jana od Agbara » pát 16. led 2009 0:39:37

To je opravdu hodně málo. Nemá pes nějaký problém s trávením? Třeba chronický průjem? Je jinak čilý a veselý? A co odčervení? K dávkování granulí se vyjádřit nedokážu, už dlouho jimi nekrmím, ale napadá mě - co třeba krmit dvakrát denně, když pes v jedné dávce více nesní. Také je třeba počítat s tím, že v těchto dnech pes spotřebuje více energie, aby se zahřál. Zejména pokud je venku, měla by se krmná dávka navýšit. Osobně sázím na zkrmování syrového masa a příloh, hlavně po hovězí svalovině psi krásně a rychle nasvalují. Není to ani o tolik časově a finančně náročnější, jak by se mohlo zdát. Změna jídelníčku by samozřejmě neměla být náhlá, to byste nadělal více škody než užitku.
Jana od Agbara
 

RE: hubený pes

Příspěvekod Návštěvník » pon 19. led 2009 11:35:46

Průjem nemá, odčervený je, je veselý, hravý, energický. Nyní ho krmím jinak. Dopoledne sirové maso (třeba kuřecí křídlo, nebo hovězí) a navečer má 1 kg rýže se psí konzervou, tak pokud nezabere ani tohle tak už snad mám srnku a myslel jsem si, že je to dobrman.
Návštěvník
 

RE: hubený pes

Příspěvekod Jana od Agbara » úte 20. led 2009 23:02:00

Trochu mě zarazilo to kilo rýže. To je sice na objem hodně, ale rýže je dietní. Obsahuje hlavně škrob, na nasvalení by pes potřeboval spíš bílkovinu a taky tuk, obojí nejlépe živočišné. Ubrala bych přílohu a přidala maso. Některé konzervy obsahují až 90% sóji, masa minimum. Potom vlastně krmíte psa směsí rostlinných bílkovin, škrobu a vlákniny. Krmíte - li přirozenou stravou, doporučuje se pro psa velikosti dobrmana dávka 1,2 - 1,5 kg denně. Z toho podle zátěže 1/2 až 2/3 masa. To je téměř 1 kg masa denně, zbytek přílohy, zelenina a ovoce.
Jana od Agbara
 


Zpět na Psí plemena

cron