Elektronický obojek - NO

Zkušenosti a rady, výcviková centra, tipy

Elektronický obojek

Příspěvekod Elizabeth » stř 25. srp 2010 10:06:28

Elektronický obojek
Dobrý den, mám Německého ovčáka, který má svou hlavu a někdy se mu nechce vůbec poslouchat. A v těchto situacích, jsem přemýšlela o elektronickém obojku. Elek. obojků je mnoho druhů, ale já jsem pouze myslela jen s funkcí vibrace. Abych psa, upozornila že má splinit daný povel. Děti nemáme, takže by obojku nebylo zneužíváno. Četla jsem že to psa vůbec nebolí, ale je mu to pouze nepříjemné. Pro mého psa, chci pouze to nejlepší a nikdy bych mu neubližovala, je to jenom pouze NO s vlastní hlavou, a kdo by chtěl neposlušného NO?...Proto se vás ptám, doporučili byste mi teto obojek? Nebo jaké s ním máte zkušenosti?
Děkuji mnokrát.
Elizabeth
 

Re: Elektronický obojek - NO

Příspěvekod Jarda » ned 24. črc 2011 21:29:18

Ahoj,
známý ho má (pravda i s elektrikou) a je s ním spokojen. Má beaucerona, který je poměrně ostrý měl tendence při procházkách utíkat. Říkal, že od té doby, co ho párkrát použil, pes vždy, když ho má, poslechne na slovo aniž by ho nyní už musel používat.
Já sám jsem měl možnost vyzkoušet si ten obojek na sobě. Dal jsem si i elektrickou ránu a je to celkem šlupka. Samotné vibrování je v pohodě a myslím, že má spíš preventivní charakter a rozhodně psovi neublíží. Pokud je však váš NO hodně tvrdohlavý, tak by samotné vibrování možná po chvíli nemuselo stačit - pes si na něj zvykne a pokud vás má na háku teď, bude mít i chvíli potom...
Jarda
 

Re: Elektronický obojek - NO

Příspěvekod Návštěvník » ned 09. říj 2011 19:08:16

ahojky, elektrický obojek je dobrá pomůcka pokud je správně používaný a není zneužívaný, každý elektrický obojek má funkci elektrického ipulzu většinou s řízením jeho síly a zvukový signál, měla jsem ho pučenej pro středně velkého pejska a stačilo mu jen jednou pustit elektrický impuls a pak už stačilo jen zapnout zvukový signál který který elektrické ráně předcházel a pejsek okamžitě poslech. Neuznávám zneužívání, ale určitě je lepší aby pejsek dostal malou elektrickou ránu než aby vběhnul pod auto. Myslím že jen vibrační obojek na tvrdohlavého NO fungovat nebude.
Návštěvník
 


Zpět na Výchova a výcvik psa