Jakého do bytu?

Chovatelské stanice, domácí chov, postřehy, rady

RE: prosím o radu

Příspěvekod Věra » úte 16. bře 2010 12:02:42

Dobrá volba Vipetík do bytu. Nemusíte se bát malého prostoru. Brzo zjistíte, že doma stejně pořád spí a ani si ho nevšimnete. A když se potřebuje proběhnout, zvládne to i mini prostoru a nic nepokácí, jsou moc šikovní:-) Držím palce ať si dobře vyberete, zjistěte si co nejvíc o rodičích. Ne všichni chovní vipeti mají vlastnosti, které mají mít, ať pak nejste zklamaná!!!
Věra
 

další typ

Příspěvekod Návštěvník » úte 16. bře 2010 14:40:02

Mám jeden typ na pejska do bytu. Peruánský naháč. Někomu se nelíbí, že nemá chlupy, ale v každém vzhu se narodí cca 25% osrstěných pejsků, kteří jsou povahou peruánci, ale jinak jsou chlupatí (většinou krátkosrstí) jako jiní pejsci. Takový pejsek pak vypadá třeba jako NO. Zrovna taková štěňátka čekají na pánečky na www.heirlessbrno.com .Jsou to psi sportovní, měli by mít dostatek pohybu, nejlépe provozovat nějaký psí sport (možný je i sportovní výcvik-poslušnost,obrana,stopy). Ale při dostatku pohybu budou v bytě bez problémů. K dětem jsou super, při dobré socializaci naprosto nekonfliktní a ovladatelní. Jednoho naháče máme rok a je super. S Vipetem se skvele doplňují.
Návštěvník
 

RE: prosím o radu

Příspěvekod Alenka » pon 22. bře 2010 13:05:36

Děkuji za radu,ještě nejsem rozhodnutá,zda Vipetka s pp či bez,výstavy mě baví,jezdíla jsem s kokříkem,a oba si to užívali,ale je to otázka peněz navíc.Rodiče si ale určitě ohlídám,i když nevím jak poznám rizikové chování stěnátka či dospělého psa?Pokud nebudou rodiče agresivní na první pohled,tak špatné vlastnosti asi jako laik neodhalím,nebo znáte nějaké fígle?Předem děkuji
Alenka
 

RE: prosím o radu

Příspěvekod Nora » pon 22. bře 2010 18:06:24

Dobrý den, jednou jsem dostala radu, jak si vybrat sebevědomé, vyrovnané štěňátko, které není ustrašené a bázlivé. Až si ho půjdete vybrat, vyneste štěňátka ven na trávník, to které se vydá na průzkum, nebude se bát a dojde k Vám, vezmete si ho, to které se bude krčit a bát se, si neberte. (těžko to poznáte u štěňátka, když budou spát v pelíšku). Hodně štěstí při výběru.
Nora
 

Příspěvekod spike » úte 23. bře 2010 10:40:27

Ahojky, prosím hlasujte...dekuji

http://nejpes.blesk.cz/pejsci-67667.html
spike
 

RE: prosím o radu

Příspěvekod Věra » stř 24. bře 2010 10:33:18

Zdravím. Já šla do PP i když jsme na výstavě byli jen ze zvědavosti. U těch bez PP se totiž nikdy nedozvíte, proč nebyli rodiče uchvoněni (určitě to nebyla otázka peněz). Na štěňáku se toho asi opravdu moc nepozná, ale něco přece jen ano. Bázlivé určitě nebrat, i dyby vám ho bylo sebevíc líto. Z takového sebevědomého průzkumníka nemusí být nejvhodnější pes do bytu. Brala bych to, které se nebojí, ale místo pranic se sourozenci se raději jde pomazlit s návštěvou. Opravdu si myslím, že je nejlepší omrknout rodiče (je-li to možné). Jestli jsou to mazlíci, nejsou agresivní(k lidem nebo psům), prostě tak, jak si vy představujete svého budoucího pejska. Držím palce, ať dobře vyberete
Věra
 

RE: prosím o radu

Příspěvekod Alenka » čtv 25. bře 2010 15:15:57

Děkuji za radu,je to fajn.Snad si vyberu správné štěnátko,ted ještě najít správného chovatele.Od jaké chs máte Whipeta Vy?
Alenka
 

RE: prosím o radu

Příspěvekod Věra » stř 31. bře 2010 12:24:51

Zdravím,
po zkušenostech, co mám bych teď možná volila raději nějaký dostihový chov. Mám pocit, že ti výstavní se věnují spíš exteriéru a na povahu nedbají. Víc se mi toho na veřejnost psát nechce abych někomu nekřivdila, ale jestli chcete, můžu vám něco napsat na mail.
Věra
 

RE: prosím o radu

Příspěvekod Alenka » ned 04. dub 2010 19:55:04

Zdravím,tak napište své zkušenosti na alena.kv@email.cz,ale zase dostihový jsou vyšlechtěný na dostih,já chci do paneláku,i když jsem sport.typ,ael dostihy nevím,nevím.Určitě ale pro mě povaha je důležitá,nechci psa agresivního a nezvladatelného,předem děkuji za tipy.
Alenka
 

RE: Jakého pejska do bytu?

Příspěvekod Kačka » pon 05. dub 2010 22:55:19

tak to musíte teda psy nenávidět. žádný normální člověk by tohle neřekl.ani moje matka tento názor nezastává a to musím říct, že psy moc nemusí. Ale je každého věc, zda si psa pořídí nebo ne! nebuďte sobec!!
Kačka
 

PředchozíDalší

Zpět na Chovatelství

cron