mam koupat psa ?

Chovatelské stanice, domácí chov, postřehy, rady

Příspěvekod Návštěvník » úte 13. dub 2010 17:58:59

Dobrý den máme 2 měsíční štěně N.O. a smrdí co s tím udělat
Návštěvník
 

RE:

Příspěvekod Dagmar » pon 19. dub 2010 16:25:48

Treba vykoupat :-)?
Dagmar
 

RE:

Příspěvekod Stana » ned 11. črc 2010 13:47:51

Máme dvouletého boreder teriera a koupala jsem ho za celé dva roky jen jednou, když dostal blechy. To mu už nefunfoval Frontline. Je fakt, že tenhle pejsek má samočistící srst i když to tak nevypadá) a docela pravidelně ho trimujeme.
I když se vyválí v blátě a prachu, tak z něj všechno opadá. Podotýkám, že je fakt čistej a nesmrdí.
Stana
 

RE: koupání shi-tzu

Příspěvekod Lenka » ned 11. črc 2010 21:30:45

My našeho psa (shi-tzu) koupeme také velice často a nemám pocit,že by mu to vadilo,nabo dokonce škodilo.Používáme normální psí šampony a žádné kožní problémy pes nemá.To,že psům koupání vadí je podle mně nesmysl a ten kdo to tvrdí neví vůbec o čem mluví.Samozřejmě,když budu mít psa na zahradě nebudu koupat,ale v bytě?
Lenka
 

RE:

Příspěvekod Ala » úte 13. črc 2010 10:52:32

No asi teda vykoupat,ne? :-) My koupeme jen v případě zápachu nebo nadmerne spiny, Vetridermem samponem a mame pak pohodu... takze do toho :-).
Ala
 

RE:

Příspěvekod nekdo » čtv 12. srp 2010 15:39:37

ano,co jineho?
nekdo
 

RE:

Příspěvekod Dita » pát 20. srp 2010 21:05:09

Dobrý večer,máte opravdu dobrou zkušennost se šamponem Vetriderm?Tak já ho taky koupím,našeho psa koupeme také podle potřeby,není to nijak často,ale vždy po koupání se drbe a drbe,vyzkoušeli jsme několik šamponů,ale nic moc.Je fakt,že ve zverákách mají většinou jen ty obyčejné a já o nějakém hypoalergením šamponu neměla ani tušení.Ale teď už jsem chytřejší a Vetriderm si určitě seženu avyzkouším.Děkuji za radu.
Dita
 

koupel štěněte

Příspěvekod Milien » ned 22. srp 2010 21:13:33

Můžu vykoupat 8 týdenní štěně hned ten den co si ho doneseme domů? Pejska budeme mít doma. Moc díky za odpovědi
Milien
 

mam koupat psa ?

Příspěvekod Míša » sob 28. srp 2010 16:28:32

Dobrý den, já mam 3 měsíční stěně plemene Bernského salašinskeho psa a chtěla jsem se zeptat jestly ho můžu vykoupat..?? pač jsem se doslechla že by se neměl koupat protože si prý udržuje náké tuky v těle nebo něco takového..!! Předem Děkuji za odpověd....Míša
Míša
 

RE:

Příspěvekod ******* » čtv 02. zář 2010 21:11:38

O „příliš častém“ koupání
Myslíme si, že pokud budete používat ty správné přípravky, není žádná frekvence koupání příliš vysoká. Pokud pak budete koupat vašeho psa denně, nemělo by to mít žádné negativní důsledky. Pokud však používáte šampóny nebo mýdla určené pro lidi, které nemají správně vyvážené pH pro psí pokožku a srst, nebo šampóny s vysokým obsahem chemických složek, můžete pokožku a srst psa příliš vysušit. Produkty společnosti Isle of Dogs™ jsou určeny speciálně pro psy, jsou bezpečné a dají se používat tak často, jak jen chcete, naopak čím častěji je budete používat, tím bude srst vašeho psa vypadat lépe a bude lépe udržovaná.

Jak často koupat
Obecným pravidlem je, že by se měl pes průměrně koupat dvakrát měsíčně, ale frekvence záleží na plemeni, typu srsti, velikosti, věku a životním stylu. Psi s krátkou srstí, jako například buldoci nebo boxeři, se mohou koupat dvakrát měsíčně, zatímco plemena s hustší srstí, jako například jorkšíři mohou vyžadovat koupel každý týden. Starší psi mohou mít tendenci zapáchat silněji (přesto je stále milujeme) a vyžadují tak častější koupání. Psi, kteří tráví většinu času venku budou možná vyžadovat také častější koupání, pravidelně každý týden. Malá plemena s krátkou srstí, jako například čivava, která tráví čas převážně uvnitř domu se nemusí koupat tak často, stačí jednou měsíčně. Důležité je, aby pes vypadal čistě a voněl čistotou. Cítí se tak mnohem lépe : je mu dobře a my ho máme rádi. Pokud se pes drbe a všechno ho svědí, je to signál k tomu, že potřebuje vykoupat.

Jak koupat
Správně provedená koupel nemusí pro vaše zvíře představovat stresující okamžik, naopak si spolu můžete užít spoustu legrace. Je to příležitost ještě více posílit váš vztah, je to intimní chvíle mezi vámi a vaším psem, chvíle kdy mu můžete dokázat, jak moc pro vás znamená, dotýkat se jeho srsti a ujistit ho, že je vše v pořádku. Ideální je, když zvyknete psa na koupel už jako štěňátko. Buďte jemní, ale důkladní, věnujte pozornost zejména znečištěným místům, tak jako by to bylo vaše vlastní tělo. Udělejte si na zvíře čas, abyste ho řádně promasírovali a nechte šampón několik minut působit, aby mohly přírodní oleje prosáknout do pokožky. Při koupání vždy dbejte na to, abyste důkladně opláchli všechny zbytky šampónu, které by mohly způsobit podráždění pokožky. Musíte dávat rovněž pozor na to, aby se voda zvířeti nedostala do zvukovodu, do nosu nebo do očí.

čerpáno z www.iodogs.cz
*******
 

PředchozíDalší

Zpět na Chovatelství

cron