Neposlušné štěně

Zkušenosti a rady, výcviková centra, tipy

Neposlušné štěně

Příspěvekod RadkaP » stř 16. črc 2014 13:19:28

Dobrý den,
můžete mi prosím poradit s následujícím problémem? Moje maminka si asi před 3 týdny pořídila osmiměsíční štěně kavaliera. Pořídila ho od lidí, kteří se ho zbavili, jelikož majitel zjistil alergii na psa. Problém je v tom, že bývalí majitelé absolutně zanedbali výchovu a ten pejsek je výchovou nedotčen. Neslyší na jméno, nereaguje na zvýšení hlasu, utíká ap. Maminka je z něj dost nešťastná. Sama nemá příliš velké zkušenosti s výcvikem psa. Já osobně bych jí radila, aby psa vrátila, ale to ona nechce. Takže mne napadá dát pejska k někomu na převýchovu. Neporadil by mi někdo nějaký kontakt v ústeckém kraji. Maminka bydlí na žatecku (Podbořany). Moc děkuji za radu, Radka Plchová
RadkaP
 

Re: Neposlušné štěně

Příspěvekod pejskar.cz » stř 23. črc 2014 14:36:31

v osmi měsících není ještě nic zmeškáno. Pokud si ale ani po třech týdnech snahy o výcviku nebylo štěně schopno vytvořit základní návyky, doporučuju zajít na cvičák na nějakou psí školičku. Ostatně tento věk je ideální pro to začít chodit se psem na cvičák a nijak nevadí, že jde o pejska spíše "domácího typu". S rezervací kurzu doporučuji neváhat, většinou se začíná po prázdninách.
Seznam cvičáků v Ústeckém kraji najdete na http://www.pejskar.cz/katalog-sluzeb/ustecky-kraj/cviciste-a-cvicaky-pro-psy-21/
do té doby doporučuju nějaké samostudium, aby se naučil aspoň přiběhnout na zavolání. začněte s výukou pomocí pamlsků, pes musí být pozitivně motivován.
pejskar.cz
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 21. črc 2011 20:58:44


Zpět na Výchova a výcvik psa

cron