Neustálé štěkání

Zkušenosti a rady, výcviková centra, tipy

Příspěvekod Monika » ned 03. led 2010 20:21:50

Dobrý den, máme 7 let starou fenku zlatého retrívra. Přibližně poslední 3 roky nás trápí její neustálé štěkání. Pokud je zavřená v kotci, je klidná. Pokud ale běhá po zahradě, prakticky ,,tlamu nezavře". Nejhorší je, že štěká aniž by např. někdo šel okolo nebo měla k tomu nějaký jiný důvod, prostě jen běhá po zahradě a štěká. Na okřiknutí reaguje, ale zachvilku se vše opět opakuje. Už jsme zoufalí a nevíme co s ní. Jednou se jí to stalo osudným. Někomu to její štěkání nejspíš ,,lezlo na nervy" a pokusil se jí otrávit. Naštěstí se z toho po měsíci dostala, ale bojíme se, že příště by takové štěstí nemusela mít. (Bydlíme ve měste, máme poměrně velkou zahradu, která sousedí s ostatními zahradami.) Prosím poradíte?
Monika
 

RE:

Příspěvekod kulďas » pon 04. led 2010 16:37:41

Dobrý den,pokud bych vám mohla říct,mám také psa,je to plemeno Krofohrländera.je to velmi klídný pes,ale jakmile je noc,štěká jako o život je to k nevydržení.Ale já to skusila,že sem s ním chodila po procházce min.2 hodiny denně. a ono to pomohlo.:Dmůj názor je:psa co nejvíce unavit a nebo mu koupit plnící míček,který naplníte.."něčím".skuste to,a uvidíte.
kulďas
 

RE:

Příspěvekod kulďas » pon 04. led 2010 16:39:08

Promiňte,zapoměla sem dodat něčím dobrým.:D
kulďas
 

Re: Neustálé štěkání

Příspěvekod Jarda » ned 24. črc 2011 21:33:04

ahoj Moniko,
dělá se spousta typů obojků proti štěkání a podle toho, co jsem slyšel od několika pejskařů, fungují poměrně spolehlivě. Je ale asi potřeba zvolit si ten nejvhodnější podle typu plemene.
Jarda
 


Zpět na Výchova a výcvik psa

cron