Noseni kosiku na verejnosti

Zkušenosti a rady, výcviková centra, tipy

Vas nazor, zkusenosti

Příspěvekod staff » stř 16. čer 2010 17:26:28

Krome dvou napadenych stafordu, mame jeste dva krizence, opakovane pokousane ovcakem,civavami,buldocky,vlkodavem,zlatym retrivrem a td. Vzdy slysim od jejich majitelu,' To udelal,poprve, nebo on nekouse a jine vymluvy. Jsem zastancem noseni kosiku na verejnosti, pripadne pokud se pes pere drzeni jeste na pevnem voditku. Predejde se tim spouste zbytecnych zraneni na obou stranach, vcetne majitelu jenz se je snazi oddelit.
staff
 

RE: Vas nazor, zkusenosti

Příspěvekod Shemain » pát 20. srp 2010 13:14:13

Já jsem pro pouze u jedinců kteří patří mezi "provokatéry" Jako majitelka APBT často slýchám proč ta moje bestie nemá košík. A proč by měl? Ke psům ho nepouštím a lidi ignoruje. A pokud je napaden, tak si útočící pes zaslouží vše co ho potká. Znám dámu která při Vámi uvedené větě "to udělal poprvé" nakráčí k majiteli psa, pána nakopne do rozkroku a prohlásí "jééje, promińte, to já udělala poprvé..." (u dam míří zásadně na holeně) a mohu jen doporučit, takový pejskař se tím poučí do konce života...
Shemain
 

RE: Vas nazor, zkusenosti

Příspěvekod Návštěvník » pát 20. srp 2010 20:38:42

Jé to je dobrý,možná to někdy taky vyzkouším.Máme malého psa,po ulici chodí na vodítku a už 3x se nám stalo,že ho napadl pes(2x něm.ovčák,1x braz.fila)vždy jsem slyšela větu,že to udělal poprvé a samozřejmě ani jeden z nich nebyl na vodítku,natož aby měl košík.Co k tomu dodat?
Návštěvník
 

RE: Vas nazor, zkusenosti

Příspěvekod Irena » úte 12. říj 2010 11:14:35

Jéjda a jak je malý ten Váš malý pes,že přežil napadení brazilskou filou bez náhubku?No a kopat do majitele brazilské fily,která nemá náhubek,to bych si teda hodně rozmyslela.
Jinak jsem pro,aby všichni velcí psi měli náhubky(vyjímku pouze pro vodicí a asistenční psy).
Irena
 

RE: Vas nazor, zkusenosti

Příspěvekod Tereza » úte 12. říj 2010 13:32:45

Já teda pro rozhodně nejsem. Nevím, proč by kvůli lidem, kteří své psy nezvládají, měl můj vychovaný pes chodit celý život po ulici s náhubkem....Psa k ostatním psům pouštím pouze po domluvě s majitelem a jsem si vědoma toho, že za psa nesu plnou odpovědnost. A také nechápu, proč by náhubek měli nosit jen velcí psy - promiňte, ale nejčastěji dle statistik kouše jezevčík a v klidu dokáže jinému psu prokousnout kůži a člověku taky. Třeba takových agresivních jorkšírů potkávám kvanta - stačí kolem nich projít a můžou se zbláznit. Už několikrát mi psa pokousali - a protože můj velký pes je dobře vychovaný, nikdy to těm malým zmetkům neoplatil, a proto by měl nosit košík?????....(a mimochodem, je to výjimka a ne vyjímka).
Tereza
 

RE: Vas nazor, zkusenosti

Příspěvekod Irena » stř 13. říj 2010 16:14:58

Je hezké,že máte vychovaného psa a nesete za něj odpovědnost,ale bohužel nejsou všichni majitelé velkých psů takoví,jako Vy.Nevím,jak mám na procházce poznat,zda je ten či oný majitel psa odpovědný,ono na čele to napsané nemá že?Ovšem,když vidím,že pes má náhubek,tak se mi kolem takového psa prochází mnohem klidněji.
Klidně se může stát,že nějaký majitel velkého psa si může myslet to samé,jako Vy,že má zvládnutého svého psa na 100% a najednou dojde k nějakému konfliktu,nebo napadení.Dle mého názoru,jsou důsledky napadení velmi rozdílné,když je pes opatřen náhubkem,nebo není.Stejně tak je obrovský rozdíl,když Vás kousne pes který váží 2kg,nebo pes co váží 50kg....nebo ne????...(a mimochodem,píše se velcí psi a ne velcí psy).
Irena
 

RE: Vas nazor, zkusenosti

Příspěvekod Tereza » stř 13. říj 2010 21:26:59

A proto, že jsou ostatní majitelé nezodpovědní, měl by můj pes nosit košík? Je to to samé - jde o princip. Stejně tak s tím kousnutím, samozřejmě, že je to rozdíl, ale slušný pes napadený jakkoliv velkým psem může mít ošklivé psychické následky, člověk pokousaný malým psem stejně tak. Prostě mi jen přijde nespravedlivé dělit to na velké a malé psy. Nejsem vůbec pro košíky (mimo MHD apod.), ale kdyby takové nařízení bylo, pak pro všechny bez rozdílu. (Mimochodem, jakého máte psa? Asi malého, že?) A jak byste to chtěla rozdělit? Co je malý pes a velký pes? Třeba ten který má 20kg ublíží méně než ten s 21kg - kde je hranice?

A pokud je velký pes skutečně agresivní, tím košíkem Vám malého pejska může klidně zabít. Bohužel, opravdu je to na odpovědnosti majitele. Pokud Vašeho pejska nějaký velký napadl, je mi to líto, ale je to vina konkrétního majitele toho psa a ne univerzálně všech velkých psů a jejich majitelů.

Tereza
 

RE: Vas nazor, zkusenosti

Příspěvekod mabu » ned 17. říj 2010 22:05:51

Moje slova:-)
mabu
 

Re: Noseni kosiku na verejnosti

Příspěvekod Jakub » pon 18. črc 2011 13:38:24

Přesně tak, za činy psa je vždy zodpovědný jeho majitel.
Jakub
 

Re: Noseni kosiku na verejnosti

Příspěvekod Sam » pát 22. črc 2011 18:55:24

Rozdhodně nesouhlasím s nošením košíku a ani v MHD. Pro vychované psy je to hloupost. A malí psi bývají agresivnější než ti velcí. Moji psi lidi ignorují a ke psům je pouštím pouze po domluvě s majitelem druhého psa. Pokud pes neposlechne, lepší je vodítko než košík. Tím košíkem se dá nadělat taky pěkná škoda a zvlášť když je špatně nasazený, nebo ve rvačce praskne přezka. Můj pes nebude nosit košík, kvůli těm nevychovaným. Všechno je to o zodpovědnosti.
Sam
 

Další

Zpět na Výchova a výcvik psa

cron