obojky

Zkušenosti a rady, výcviková centra, tipy

Příspěvekod Alena Dubková » úte 29. zář 2009 16:56:42

nevadi psum obojek proti klistatum?
Alena Dubková
 

Příspěvekod salva.n.o » pát 02. říj 2009 17:55:15

mozna ale si myslim ze ne
salva.n.o
 

RE:

Příspěvekod julie poláchová » ned 18. říj 2009 15:20:39

Obojek proti klištatum je uplny nesmysl mám s tím saptne skusenosti!psovi to vadi a ubyva jen pocet klistat ne jejich vymirani.
julie poláchová
 

RE:

Příspěvekod Daniela » stř 21. říj 2009 14:44:42

my používali celou sezonu obojek proti klistatum Kiltix a vubec nasemu psovi nevadil.Je to jedna z formy antiparazitarni ochrany.A komu nevyhovuje tato, at pouzije treba spot- ony,spreje apod.
Daniela
 

Obojky

Příspěvekod Alena » pát 06. lis 2009 8:33:47

Já jsem své fence koupila antiparazitní obojek a nemůžu si stěžovat. Akorát je velký rozdíl, jaký obojek koupíte. Znám lidi, kteří koupili obojek za stovku a divili se, že nefunguje a zapáchá. Já jsem koupila obojek vhodný i pro štěňata, který stál asi 350 Kč a nemůžu si stěžovat. Pes neměl za celou dobu ani jedno klíště, obojek nijak nezapáchal, je odolný proti vodě a je to mnohem levnější varianta než pipety.
Alena
 

RE:

Příspěvekod Návštěvník » čtv 26. lis 2009 16:58:55

Ahoj,my koupili stejnou značku a byli jsme s tím spokojení a ani naši fence nevadil jakoby ho vůbec neměla,navíc jsme měli klid od klíšťat. Bez něj to bylo děsný měla jich hrozně moc
Návštěvník
 

jaro už klepe na dveře

Příspěvekod Kalika » pát 05. úno 2010 17:05:10

Tak už je únor a já si zrovna říkám jestli letos zas použiju obojek nebo ten Advantix spot-on co prej je dobrej i na blechy a klíšťata ho přím,o nesnášej :-)) asi jo, zkusim ho, když ho používá už kde kdo
Kalika
 

RE: Obojky

Příspěvekod Shemain » pát 20. srp 2010 13:15:36

tím to nebude, kupovala jsem obojek v cenové relaci 500,- a více a ani jeden mi nefungoval, ze psa jsem sundavala jedno klíště za druhým a do dvou měsíců jsme se ještě rádi vraceli k pipetám
Shemain
 

RE: Obojky

Příspěvekod Návštěvník » pát 20. srp 2010 20:30:15

Asi záleží na psovi a možná i lokalitě.My máme obojek Kiltix a pes neměl jediné klíště,jsme spokojený a myslím,že psovi taky vůbec nevadí.
Návštěvník
 

Re: obojky

Příspěvekod Sam » pát 22. črc 2011 18:44:59

Myslím, že záleží na tom, jaký obojek koupíte. Ty levné bývají nefunkční a navíc smrdí. Mám zkušenosti s obojkem Scalibor, je úžasný, nesmrdí a a psům nevadí, všem co jsem ho doporučila naprosto vyhovoval a vydrží funkční až půl roku. Je trošku dražší, ale opravdu funguje. Pokud vám obojek nefunguje, je to nejspíš tím, že je málo utažený, musí být v kontaktu s kůží. Taky to může být kožním mazem, pak stačí párkrát za čas obojek umít v horké vodě, třeba a mýdlem, účinnost to kupodivu zlepší, ochranou látku nesmyjete, ty kvalitní obojky jí maj uvnitř.
Sam
 

Další

Zpět na Výchova a výcvik psa

cron