pes z útulku

Zkušenosti a rady, výcviková centra, tipy

pes z útulku

Příspěvekod pepi » pon 25. črc 2011 18:33:32

ahoj, nevím jestli mi někdo poradíte, ale já už fakt nevím...mám 1,5 roku psa z útulku, když neberu ty začátky kdy zdemoloval byt, tak byl celkem ok...jenže i po takové době mi neustále něco v bytě likviduje...včera prošlápnul klávesnici u počítače, pořád něco vysejpá, odnáší, vytahuje, rozkousává...sice to většinou nejsou důležité věci, ale máme se s přítelem stěhovat do nového bytu a já mám strach, že přítel bude proti, když tohle vidí...může být vyvenčený, vylítaný, nic nepomáhá...:((má základní výcvik z cvičáku, chodí se mnou takřka všude kam to jde, i do práce, ale s tímhle si fakt nevím rady a už mi docházejí síly...prosííím poradtě pokud máte někdo takovou zkušenost...děkuji Petra
pepi
 

Re: pes z útulku

Příspěvekod kluci » úte 26. črc 2011 11:26:33

Ahojky, já bych to zkusila řešit buď klecí nebo bednou. Mám doma rtw, která je hodná, ale když zůstane doma sama ¨uklízí¨. Ze začátku tvrdě protestovala, ale když zjistila, že za to, když tam vleze je odměna a pak když se vrátím, je pochvala a odměna, případně procházka, bere to jako samozřejmost a není problém. Postupně jí zkouším nechávat bez zavírání do bedny a začíná to být lepší. Tak doufám, že by to mohlo fungovat i na jiné psy. Mám ještě 2 jiné psy a ti nikdy bednu nemuseli použít, ale tahle fena je opravdu dračice. Jinak to řešit nešlo. Přesazovala kytky, četla časopisy a noviny, kousala deku ( taky nic důležitého neničila, ale byla to hrůza). Přeju pevné nervy a snad to vyjde. Míša
kluci
 


Zpět na Výchova a výcvik psa

cron