S vodítkem či bez vodítka

Zkušenosti a rady, výcviková centra, tipy

Re: S vodítkem či bez vodítka

Příspěvekod Maruška » sob 17. zář 2011 15:46:28

Ahoj já mám už druhého psa,malého havanáčka na dlouhém vodítku chodí od prvního dne.Je to poslušné a hodné štěně ale stačí aby přejela motorka vyleká se a mizí!A to je ve městě problém,proto to vodítko!
Maruška
 

Re: S vodítkem či bez vodítka

Příspěvekod Návštěvník » ned 09. říj 2011 18:38:29

ahojky všem, nějak téhle diskuzi nerozumím, správně vychovaný pejsek přeci musí umět chodit na vodítku, a nesmí brát vodítko jako něco co ho omezuje, pokud jde pejsek vedle mě tak ani neví že vodítko má, a hlavně u štěněte je to první věc kterou ho musím naučit, nikdy nemůžu vědět kdy se lekne nebo ho něco zaujme a vběhne pod auto. S prvním pejskem jsme bydleli v Praze, byl to čínský naháč, na vodítku jsme s ním došli do parku, tam jsme ho pustili a zase na vodítku odvedli, i s takhle malinkým a neškodným pejskem jsem potkala lidi kteří se ho báli, jestli chci aby byli ostatní lidé ke mě ohleduplní musím být i já k ostatním ohleduplná. Dneska žijeme na vesnici, máme víc psů, malé i velké, věnujeme se ne jen sportovní kinologii, tam poslušnost na vodítku i bez vodítka patří k základním dovednostem psa. Pejsek se potřebuje vyběhat aby byl ve správné kondici, to ho ale musím odvédst na vhodné místo a musím dohlížet na to aby pejsek nikoho neomezoval ani neobtěžoval, a je jedno jestli má 2 nebo 50kg
Návštěvník
 

Re: RE: Používat vodítka již od štěněte?

Příspěvekod Qersaia » úte 20. pro 2011 13:33:36

Marika píše:Já mám kavalírku a ta chodí zásadně bez vodítka.Malý psi jsou šikovní ale lidi s nimi necvičí a to je škoda.učte své štěnátko přivolání a nechte jej bez vodítka.Při správném postupu máte za týden naučené takřka 100% přivolání


Jen tak bokem k našemu pejskovi - toho jsme taky naučili přivolání za týden. Jenže to bylo malé štěňátko, které se drželo u pánů. Jak přišla puberta, začaly s ním cloumat hormony, takže to, že pes povel umí, neznamená, že ho splní. Náš měl u přivolání taky nejdřív 100% - teď řekla bych (a trénujeme jak to jde) tak 60%... Nevadí, ještě se to zlepší.
A k původnímu problému: v obci by měl být pes na vodítku, není jisté co se může stát a lidé, jak už bylo řečeno, někdy z puštěných psů taky nemají právě největší radost. V lese, na louce či poli se zvládnutým přivoláním určitě na volno, pejsek bude mít víc pohybu a prostoru pro zkoumání terénu.
Přeji hodně úspěchů!
Qersaia
 

Předchozí

Zpět na Výchova a výcvik psa

cron