Stafford vítací

Zkušenosti a rady, výcviková centra, tipy

Stafford vítací

Příspěvekod lenka011 » sob 25. úno 2012 15:40:08

Máme fenečku amstafa 6 měsíců.Je naprosto klidná,poslušná.Naprosto však miluje lidi i psi a to včetně cizích.To by mi tak nevadilo.Spoustu sousedů mělo z tohoto plemene počáteční obavy,které teď již nemají.Problém je v tom,že na každého hned skáče a snaží se ho olizovat,což v tomto věku může být roztomilé,ale časem ,až zesílí to už bude problém.Pokud ji napomenu,přestane,ale jen do doby než zase spatří někoho jiného.Pejskaři v okolí mi tvrdí,že je to v tomto věku normální reakce,ale já si myslím,že je nejvyšší čas ji to odnaučit.Jen nevím jek.Poradíte?
lenka011
 

Re: Stafford vítací

Příspěvekod Jarda » sob 25. úno 2012 15:50:38

rozhodně si nemyslím, že by to muselo zákonitě přejít a naopak byste s tím mohli mít problémy, obzvláště u tohoto plemene. Nepodceňoval bych to. Je sice pravděpodobné, že to s věkem přejde, ale taky nemusí, nebyli byste první.
slyšel jsem o dvou metodách jak na to:
1/ mít připravený nějaký opravdu oblíbený pamlsek a v okamžiku, kdy se někdo objeví, zkusit nalákat na pamlsek a držet tím pádem pejska u sebe
2/ v okamžiku, kdy začne "startovat" po někom, koho chce "nadměrně" přivítat, zkuste pejska silně vyrušit. Slyšel jsem, že někdo používal takový ten mačkací klakson, který se dává dětem na kola. Možná by pomohla píšťalka nebo třeba jen zvuk oblíbené hračky. Ta chvilka, kdy to psa "rozhodí", může stačit na to, aby zareagoval na přivolání.
Jarda
 

Re: Stafford vítací

Příspěvekod lenka011 » sob 25. úno 2012 16:27:45

Děkuji,zkusím to s tím zvukem.Opravdu mám obavy,že pokud jednou před ní bude stát dítě a ona ho tímto přivítá,nevědomky mu ublíží,což bych opravdu nerada.On bude asi největší problém se sousedy.Když byla malinké štěňátko,tak ji volali a i přes mé upozornění ji k sobě lákali.Jsem sice ráda,že se tak rychle socializovala,ale budu na ni / i na ně /přísnější.Ještě mě napadlo,zda je normální,že když vidí malého pejska,lehne si na břicho a plazí se k němu ,aby si ho očichala.To jsem ještě nikdy u žádného psa neviděla a význam této její akce mi uniká.
lenka011
 


Zpět na Výchova a výcvik psa

cron