Jáké plemeno

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

Jáké plemeno

Příspěvekod kvetulilinka » úte 20. bře 2012 14:27:22

Dobrý den, mohl by nám někdo poradit??? Hledáme psa k baráku, potřebovali bychom hlídače, který by měl rád děti a byl snadno ovladatelný. Nebyl by v kotci, ale v domě. Měl by být asi střední a spíše krátkosrstý. Našla jsem Entlebuše, který mě naprosto nadchl, ale jeho ceny s PP jsou celkem vysoké. Potom ještě Irský setr, ale to nevím, jestli je hlídač. Prosím poraďte.
kvetulilinka
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 20. bře 2012 14:21:18

Re: Jáké plemeno

Příspěvekod Anna » úte 20. bře 2012 18:56:15

Dobrý den, pokusím se vám odpovědět a dát pár typů.
Předně k té ovladatelnosti. Jsou plemena, která se cvičí snadněji než druhá. Taky záleží, jaké má zkušenosti s výcvikem samotný majitel. Jinak, co se týká přístupu psa k dětem, pokud je v jejich přítomnosti od štěněte a jsou nějaké hranice, aby dítě psa přehnaně neobtěžovalo, je ideální k dětem široká škála psích plemen.
Takže jen tak z hlavy, co by snad šlo… český strakatý pes, střední německý pinč, appenzellský salašnický pes (u toho nevím, jestli není cena podobná jako u entlebušáka)…i přes nižší rámec bych dala velškorgiho, dále třeba krátkosrstou kolii… i když chcete spíš krátkosrstého psa, myslím, že by za úvahu stál chodský pes.
Anna
 

Re: Jáké plemeno

Příspěvekod TER » stř 21. bře 2012 10:12:08

Hlavně záleží na tom, jaké dokážete psovi poskytnout vyžití. Salašníci (entlebuch i appenzel) potřebují denně poměrně hodně pohybu a aktivity. Pokud nemáte vyloženě statek, kde by se pes zabavil hlídáním zvířat apod., tak se mu budete muset dost věnovat.
TER
 

Re: Jáké plemeno

Příspěvekod TER » stř 21. bře 2012 10:14:30

A samozřejmě záleží na vašich zkušenostech se psy. Salašníci nejsou zrovna snadno ovladatelná plemena...(až na berňáka).Potřebují pána, který přesně ví, co chce a není to začátečník.
TER
 

Re: Jáké plemeno

Příspěvekod silvie » čtv 22. bře 2012 13:49:12

Dobrý den, mohu také požádat o radu? Chtěla bych si pořídit psa. Ale nevím jaké plemeno by bylo nejvhodnější. Bydlíme v bytě, máme dvě malé děti 5 a 9let. Chtěla bych nějaké plemeno, ketré je neagresivní kvůli dětem, inteligentní a spíše klidné povahy a dobře vycvičitelné. Nenáročné na výchovu. Existuje vůbec nějaké takové ? :-) Přemýšlela jsem o labradorovi, ale nevím jistě. Děkuji za rady.
silvie
 

Re: Jáké plemeno

Příspěvekod KOLIE5 » čtv 22. bře 2012 21:02:53

Existuje...:D Borderka (Border Kolie) Nej pes....zkuste:D
KOLIE5
 

Re: Jáké plemeno

Příspěvekod Ter » čtv 22. bře 2012 22:18:52

Borderky jsou fajn, ale pro člověka, který je hooodně aktivní. Do bytu k dvěma dětem bych si ji nebrala. Spíš než labíka bych brala zlatého retrívra.
Ter
 

Re: Jáké plemeno

Příspěvekod Jarda » pát 23. bře 2012 0:44:52

Ter píše:Borderky jsou fajn, ale pro člověka, který je hooodně aktivní. Do bytu k dvěma dětem bych si ji nebrala. Spíš než labíka bych brala zlatého retrívra.


souhlas, máme borderku a je extrémně náročná na pohyb a aktivitu. Pravdou je, že i když to porovnáme s borderkama v okolí, tak ten náš poděs je ještě o hodně na vyšším levelu, ale i ty "klidnější" jsou v porovnání s ostatními plemeny hodně temperamentní. Asi bych doporučoval zlatého retrievra, ale počítejte s investicí kolem deseti tisíc za psa s PP.
Jarda
 

Re: Jáké plemeno

Příspěvekod sýgr » úte 17. dub 2012 2:32:10

Co tak prubnout středního knírače.....pepř-sůl???
Přijde mi,že mi ujel vlak,ale osvědčená "klasika" většinou nezklame......
sýgr
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 17. dub 2012 2:23:30

Re: Jáké plemeno

Příspěvekod sýgr » úte 17. dub 2012 2:35:10

a propo:vážená paní......nenáročný na výchovu je snad křeček a pod....
sýgr
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 17. dub 2012 2:23:30

Další

Zpět na Psí plemena

cron