Chůze u nohy

Zkušenosti a rady, výcviková centra, tipy

Chůze u nohy

Příspěvekod Návštěvník » čtv 30. kvě 2013 13:57:39

Dobrý den, chtěla bych se zeptat v kolika měsících se učí psa chůze u nohy? Máme ted 3 měsíčního labradora. Děkuji
Návštěvník
 

Re: Chůze u nohy

Příspěvekod Jarda » pát 14. čer 2013 20:17:03

chůze u nohy je jedna z těch věcí, která se učí jako první, ale začíná se nejdřív s chůzí na vodítku. S tou už podle mě ve třech měsících začít můžete. Až bude zvládat chození na vodítku v pohodě, je možné přejít k výcviku chůze u nohy.
Jarda
 

Re: Chůze u nohy

Příspěvekod ghostxx » ned 16. čer 2013 22:39:37

S chůzí u nohy můžete u tříměsíčního štěněte klidně začít, ale pozvolna a opatrně:
1. Jakýkoliv výcvik musí trvat jen velmi krátkou dobu (řádově pár minut), kterou jenom velmi pomalu prodlužujte. Snažte se vždy s výcvikem skončit dřív, než štěně ztratí zájem. Ideální je skončit ještě v okamžiku, kdy štěně výcvik baví.
2. Používejte výhradně pozitivní motivaci - ideální a poměrně jednoduché je štěně motivovat pamlskem nebo hračkou a často a nadšeně chválit a odměňovat žádoucí chování.
3. Ze začátku nevyžadujte od štěněte žádnou velkou přesnost - to se dá doladit později, výcvik štěněte může být trochu "živelnější" a měl by být vedený výhradně v pozitivní a veselé náladě. Pokud to budete dělat správně, bude výcvik pejska bavit a začne ho i sám vyžadovat.
4. Začněte chodite nejdříve krátké rovné úseky, pak postupně přidávejte mírné obloučky. Když to štěně zvládá, dá se přejít do kruhů, osmiček a až nakonec do klasických pravoúhlých obratů.
ghostxx
 


Zpět na Výchova a výcvik psa

cron