Léky na zklidnění

Diskuze o všem možném, co se nevešlo do ostatních témat

Léky na zklidnění

Příspěvekod Petra » ned 09. čer 2013 19:09:12

Dobrý den,potřebovala bych poradit,jestli existují nějaké tablety na zklidnění psa.Máme malého pejska,který se musí stříhat,ale pes je velice živý a neklidný.Zkrátka nechce držet a je skoro nemožné ho ostříhat.Nevím si s tím už rady,je to stále horší a horší.Tak by mně zajímalo,jestli něco takového existuje a když ano,tak jak se to jmenuje a kde se to dá koupit.Děkuji za případné odpovědi a nebo za jakékoliv rady a zkušennosti.
Petra
 

Re: Léky na zklidnění

Příspěvekod Jarda » pát 14. čer 2013 20:13:28

dobrý den,
na uklidnění existují tuším dva přípravky - allegris a relaxis. Osobně bych ale nejdřív zkoušel řešit to bez prášků. Ostatně použití obou prášků bych doporučoval konzultovat s veterinářem.
Jarda
 

Re: Léky na zklidnění

Příspěvekod ErikZáhor » sob 04. led 2014 14:13:27

Dobrý den,myslím,že pán má pravdu,zkusit to nejdříve bez prášků,pokud ho berete strojkem,tak se mu nedivím,náš lovec má vítr z vysavače-buď ho to vyděsí,nebo to napadne...Zkuste taky napsat,o jakou rasu se jedná,možná se ozve víc lidí s radama,jinak bych možná zkusil-jestli ho stříháte el.strojkem-postupně pejska navykat na bzukot...Ovšem taky závisí od věku,Vašeho času(potažmo trpělivosti),pokud ho máte z útulku,je o hodně těžší,ale když pes vidí,že se de facto nic neděje,mohl by si zvyknout,já to mám tak,že když se mi lekne,stačí mu říct ,,nic se neděje,to nic není" a Rex je v klidu,ale kolik psů,tolik osobností...
ErikZáhor
 

Re: Léky na zklidnění

Příspěvekod Návštěvník » stř 22. led 2014 18:35:14

Dobrý den,jedná se o psa shih-tsu,je mu 5let a máme ho od štěněte.Je to takový divous od mala,strojku se nebojí,zkoušela jsem ho stříhat i jen nůžkami,ale výsledek je stejný.Tělo a nohy ostříhám bez problémů,ale hlava a břicho to je problém.prostě na ten svůj čumáček si nechce dát šáhnout.Nevím je na hlavu nějaký citlivý ani u veterináře si na ní nenechá šáhnout,paní doktorka bez problému prohlédne,oočkuje,ale podívat se na zuby se jí nepodařilo.Já ho také zklidňuji,řikám neboj,nic se neděje,ale při tom stříhání to nefunguje.Ale zatím se mi vždy podařilo ho ostříhat,je to opravdu o trpělivosti,někdy to trvá i dvě hodiny,no jak už jsem psala ostříhat ho je nadlidský výkon.Proto jsem se ptala na tablety,ono by mi to strašně usnadnilo práci.Jinak tablety relaxis jsem koupila a po poradě s veterinářkou(říkala,že jsou na přírodní bázi,tudíž neúčiné) vyzkoušela a zjistila jsem,že doktorka měla pravdu.teda trochu klidnější byl,ale nic moc.No tak mu je nedávám a snažíme se dál.Nechci ho zbytečně cpát práškama,ale na Silvestra mu dost pomohli a petardy přežil celkem v klidu.Jinak děkuji za rady a všechny pejskaře srdečně zdravím.
Návštěvník
 

Re: Léky na zklidnění

Příspěvekod Erik » stř 26. bře 2014 15:24:58

Tak to možná bude změna výzoru :)Některý pes těžce nese stříhání právě kvůli tomu-já taky,jsem ostříhanej týden a ještě mi chybí moje ,,chlupy" :)) Když je stříhání jednou-dvakrát ročně,ani se mu nedivím,zvyk je železná košile...
Erik
 


Zpět na Všeobecná diskuze

cron