nelínající plemeno do bytu

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

nelínající plemeno do bytu

Příspěvekod veve24 » sob 22. bře 2014 19:02:45

Prosím o radu s výběrem psa. Hledáme menšího, nelínajícího pejska do bytu k malým dětem. Byli jsme nadšení z našeho minulého psa - Flat coated retriever - ale už si podruhé do bytu línajícího psa nepořídím a také bych uvítala méně náročného psa na venčení (několik hodin denně). Hledáme skladnějšího psa, vyrovnaného charakteru, odvážného, aby s námi zvládl jezdit na kánoi, výlety do přírody, malé děti. Tzn. zvládl všechny aktivity s námi, ale zároveň zvládl být pár hodin sám doma, aniž by něco ničil.
Bojím se, aby menší pes nebyl psychicky labilní, bojácný, prostě třasořitka :-).
Hledáme pejska s velkým srdcem, pohodovou povahou a přizpůsobivého.
Děkuji za nápady, Veronika
veve24
 

Re: nelínající plemeno do bytu

Příspěvekod Sib » stř 26. bře 2014 13:57:20

A nehledáte boha :) Nezlobte se, nerada jsem ironická, ale váš výpis všech superlativ mne trochu dostal. Hodně štěstí při hledání.
Sib
 

Re: nelínající plemeno do bytu

Příspěvekod Sib » stř 26. bře 2014 14:10:25

Ale abych nebyla tak přísná..... soused má středního pudla a ten odpovídá přesně vašim požadavkům. Vybrali si nebojácné štěně. Bylo třeba ho trochu více vychovat, protože v jeho případě "nebojácný" = trochu dominantní, ale jinak je to kamarád "se všemi", "takové správné milé vybijokno" a pokud vím, tak super dlouhé vycházky nevyžaduje. Ale vše je o výchově a přiznejme si - taky o štěstí při výběru štěněte. Ovšem ne každý si představuje jako svého miláčka - pudla, já taky ne, ale toho od souseda bych klidně brala.
Sib
 

Re: nelínající plemeno do bytu

Příspěvekod Bedlington » stř 26. bře 2014 23:50:14

Prošla jsem si více plemeny od jezevčíka, kokra, knírači stř. i velký, husky a reď jsem asi konečně našla to pravé ořechové - bedlington teriera. Úžasné plemeno, předně absolutně nelíná a není cítět psinou, spíše přejímá okolní vůně. Ale co 3 měsíce chce ostříhat a občas učesat. K lidem a zvlášť dětem jsou maximálně přátelští. Povaha je super, svého člověka prostě miluje a když bedete běhat, bude nadšeně pobíhat s vámi, procházky taky miluje, jakákoliv činnost ho baví, pokud budete ležet u televize, lehne si k vám. Nemá chybu ! Střední velikost kolem 8 kg a moc nežere, teda aspoň ta naše. Od štěněte má na kontě 1 zničené plyšové papuče a to je vše z běžných předmětů, pravda psí hračky ty demoluje ráda, ale který pes ne ? DOPOROČUJI. Nejlépe je zajít si na nějakou psí výstavu ve Vašem okolí a prohlídnout si vytipovaná plemena v reálu, nebo se ohlásit do chov. stanice a ty solidní Vás určitě neodmítnou. My teď máme nakryto, tak uvidíme, jestli budou štěňátka CHS Od Vojenské brány Mikulov.
Bedlington
 

Re: nelínající plemeno do bytu

Příspěvekod Ivet » úte 22. dub 2014 13:29:38

Tak to jste přesně popsala našeho Tedíčka:) Lhasa Apso, malý, ale sebevědomý, vytrvalý, a empatický. Svoji rodinu miluje, jezdí s námi na kole, v lodi, i na běžky - z kopce se vozí v náručí :) Bereme ho na golf i do restaurace. Přizpůsobivý, když jsem nemocná, leží u mě na gauči a k venčení ho musí přemlouvat. Nelíná, ale o srst se musí pečovat, česat a 4x do roka navštěvujeme salón, udržuji ho nakrátko, je to praktické a slušivější než dlouhé chlupy na zem (to jsme si užili na výstavách.) Až na pár štěněčích loužiček nic nezničil. Kamarádka má jeho sestru a mají z ní taky jen radost, kdo hledá psího kamaráda - člena rodiny tak vřele doporučuji!
Ivet
 

Re: nelínající plemeno do bytu

Příspěvekod Pindruš » ned 27. dub 2014 22:21:12

Portugalský vodní pes. V posledním čísle Psa přítele člověka je o něm úžasné povídání. Máme ho doma a -nelíná, je aktivní, ale nevyžaduje hodinové procházky. Miluje děti,rodinný pes. Ale malé štěně Vám doma zničí něco určitě, s tím se musí počítat. A to jakékoliv plemeno.
Pindruš
 

Re: nelínající plemeno do bytu

Příspěvekod veve24 » pon 12. kvě 2014 21:24:24

Děkuji za nápady,
Portugalský vodní pes se mi nesmírně líbí :-), je to favorit číslo jedna. Jen se trochu bojím, v popisu plemene je uvedeno, že je opravdu velmi aktivní, v podstatě to samé jako Flat retriever. Nejde o to, že nechceme se psem ven, náš pes je venku několik hodin denně, ale z toho 3/4 času courá kolem hřiště, kde se věnujeme našim dětem.
Byli jsme dříve zvyklí podřizovat vše psovi, 2x denně v lese, k rybníku... ale časy se změnily, priorita jsou děti. Když si budu pořizovat psa, chci pro něj to nejlepší, takže pečlivě zvažuji rasu, která s námi bude šťastná :-).
Máte-li zkušenosti s Portugalským vodním psem v praxi, moc mě to zajímá a předem děkuji za informace!
Veronika
veve24
 


Zpět na Psí plemena

cron