Flat Coated Retrívr

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

jak začít?

Příspěvekod pavka » čtv 09. říj 2008 11:35:19

Dobrý den, uvažujeme o koupi štěněte flat coated retrívra, ale máme dilama, jesli si štěně pořídit teď na podzim a přes zimu ho mít doma a na jaře ho dát ven na zahrádku a nebo jestli je lepší pořídit si štěně na jaře a nechat ho venku od malička. Máme strach, aby si přes zimu nezvyklo na byt a pak byl problém s jeho umístěním na zahrádku. Děkuji za odpovědi. Pavka
pavka
 

RE: jak začít?

Příspěvekod Klára » stř 29. říj 2008 15:53:34

Dobrý den,
myslím si, že to rozhodně není problém. Máme již Zlatého Retrívra a toho jsme si taky pořídili na podzim. Také byl vevnitř a na jaře si zvyknul rychle na zahrádku. Retrivři se hodně rychle učí a přizpůsobují, akorát to chce někdy pevnou ruku, protože mají někdy tendenci si dělat co chtějí. Nicméně jsme si k našemu Zlatému retrívru nyní na podzim opět pořídili štěnátko flat coated retrívra. Je to zlatíčko, akorát zlobí a řekla bych, že tato rasa je eště o špatku chytřejší než Zlatý retrívr.:)..Hodně štěstí a určitě si ho užijete:)-je to úžasná rasa:) Klára
Klára
 

byt???

Příspěvekod ewicka » čtv 14. kvě 2009 19:10:38

dobry den chtela bych se zeptat jestli se flat coated retriever hodi do bytu....dekuju za odpoved!!!!
ewicka
 

RE: byt???

Příspěvekod Markeet » stř 15. črc 2009 10:38:35

Dobrý den, nedávno jsem si pořídila FCR, bydlím v bytě a také jsem z toho měla obavy, navíc díky tomu, že byl v útulku (venku) cca 8 měsíců. jak však popisují v charakteristice psa - přizpůsobivost mohu jen potvrdit. Na nové prostředí si myslím zvykl velmi rychle, ač šel zvenku do bytu. Pro tuto rasu je mnohem důležitější být nablízku svému pánovi, pak je spokojený kdekoliv. V bytě na vás velmi rád a bez problému počká, když se mu pak věnujete. Pokud si ho pořídíte, přeji jen samou radost a spokojenost vám oběma. Markéta
Markeet
 

RE: byt???

Příspěvekod Terka » čtv 12. lis 2009 10:51:27

Dobrý den, myslím, že určit, páč máme fletíka také v bytě, je to bez problémů.
Terka
 

RE: jak začít?

Příspěvekod T a E » čtv 12. lis 2009 11:02:53

Dobrýde asi je lepší už štěně navykat, aby si nezvyklo máme v byte též fcr a ten za námi chodí všude a když jsme na chatě tak to de ven jen omrknout a pak zase dovnitř (nebo tam kde jsme mi). (aby Vám pak nekňučel za dveřmi, že chce za Vámi). Pejsek bude šťastný tam kde ho budete mít ať na zahrádce nebo v baráku, ale když ho vemete domu a pak ho na jednou dáte pryč na zahrádku tak nepochopí proč tam najednou nesmí, když předtím směl.
Sou to psi úúúžžžáááásníííííí.
T a E
 

Flatíci

Příspěvekod Katka » pát 23. črc 2010 20:37:32

můžu říct, že flat mě mile překvapil. Mám 14 dní doma svoji vysněnou fenečku www.thegoldenage.webnode.cz a nemůžu jí vynachválit, je to šikulka!!
Katka
 

Re: Flat Coated Retrívr

Příspěvekod Ifka » úte 23. srp 2011 23:16:21

Já mám v bytě 4 měsíční štěně a musím říct, že se podlě mě do bytu nehodí, Je to divoch a ani hodina ráno mu nestačí k tomu, aby dopoledne prospal. Takže pro člověka, který ráno nechodí do práce na 9 hodin a nemá čas se mu ráno věnovat více do bytu nedoporučuju. A nevím proč, ale je mi ho líto, že v pěkném počasí sedí s náma doma a kdyby byl na zahradě mohl by si proběhnout venku a začuchat si.....Vidím ho na zahrádce, ale s tím, že může kdykoliv dovnitř, jen ta zahrada je pro toho našeho čerta třeba, aby se v bytě nenudil, celkem s tím zápasím a přemýšlím jestli jsme pro něho dobří páníkové... :-(
Ifka
 

Re: Flat Coated Retrívr

Příspěvekod Marta » sob 07. pro 2013 18:00:35

My máme taky štěně FCR v bytě, časem plánujeme domek, ale pes bude s ámi uvnitř s možností výběhu na zahradu. Zatím je to divoch, v bytě je ho plno, motá se kolem mě, ale nic neničí. Teď, co je velká zima a vír vůbec nechce ven, jen vyčurat a už táhne zpět do paneláku, nedotáhnu ho ani pár metrů k odpadkům, abych vyhodila pytlík s hovínkem, musím ho vzít do ruky,ale zpět domů už běží ochotně.:)
Marta
 

Re: Flat Coated Retrívr

Příspěvekod veve24 » pon 12. kvě 2014 21:35:52

Flat se hodí do bytu a bude tam hodný za předpokladu, že mu zaručíte hodinové vycházky každý den. Jsou to divoši a uklidní se až kolem 4 let :-).
Nádherní psi pro sportovně založené majitele, kterým nevadí hromady chlupů v bytě - každodenní luxování.
Povaha úžasná, neagresivní, miloučká. Skvělý pes k dětem, skvělý pes ke komukoliv kdo je aktivní.
veve24
 


Zpět na Psí plemena

cron