Ťapkání

Zkušenosti a rady, výcviková centra, tipy

Ťapkání

Příspěvekod Barbora » ned 24. srp 2014 23:44:07

Dobrý den,

potřebuju poradit se svým pejskem. Je to 3,5 letý ang. kokršpaněl bílé barvy s PP. Vykastrovaný je od 1,5 roku. Náš problém spočívá v tom, že je hrozně nervózní, rok zpět uměl na písknutí přijít a opravdu poslouchal ve všem. Uměl sedni, lehni, k noze, královskou chůzi, zhasnout i rozsvítit, zavřít i otevřít dveře a takové ty základy a hry pro procvičení mozku. Zhruba rok zpět přestal úplně poslouchat a začal jak my tomu říkáme ,,ťapkat,,. Nevydrží chvíli na místě, vykazuje známky žízně, slintá a funí jako po těžké fyzické zátěži přesto, že má neustále čistou vodu v dosahu, je zdravý dle veterináře, hravý a normální postavy, ale celý den v kuse mi ,,ťapká,, po bytě jako lev v kleci. Působí hrozně nervózně a depresivně, když ho pošlu na místo, vydrží tam max. půl hodinky a pak opět ,,ťapká po bytě,,. V noci mě tím budí, když jdeme čurat, potřebu nevykoná. Jen upoutává pozornost, které má dle mě až nadbytek a o pohybu ani nemluvě. Budu moc ráda, když mi s tím poradíte, sama se o výcvik psů zajímám jako amatér a pár pejsků už jsem cvičila, ale ty základy. Ale s tímto problémem si opravdu nemohu poradit. Zkoušeli jsme více i méně pohybu, více i méně pozornosti, nové hračky, druhý pejsek mojí kamarádky se kterou nyní bydlíme. Prostě nic.

Budu ráda, když mi někdo konečně poradí
Barbora
 

Re: Ťapkání

Příspěvekod Ekkaia » úte 26. srp 2014 10:40:59

Ahoj, možno to bude znieť blaznivo, ale napadli ma duchovia. :D Nič sa u vás nedeje? :D Nestahovali ste sa pred rokom, alebo ste nemenili rapídne postavenie nábytku, či nekupovali veľa nového? Kľudne by som donútila veterinára aj na rendgen. Alebo skúsiť aromaterapie pre psov, vraj im to pomáha. Ale z vlastnej skúsenosti to nemám. Ja by som pre toho môjho spravila čokoľvek, aby sa cítil dobre a verím, že aj ty. Skúsila by som všetko.
Ekkaia
 

Re: Ťapkání

Příspěvekod Bára » ned 07. zář 2014 21:16:20

Dobrý den, samozřejmě i já udělám cokoliv, slyšela jsem už tom, že psi vidí duchy, ale nevěřila jsem tomu, dokud mi Rockýsek neseděl před prázdným gaučem v půl jedné ráno a neštěkal a šíleně na něj nevrčel a v celém bytě jsem byla jen já a on. A ano, za poslední rok jsme se stěhovali dvakrát. Děkuji za radu, určitě využiji vaši radu s lékařem
Bára
 


Zpět na Výchova a výcvik psa