Briard

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

Briard

Příspěvekod Alice » stř 04. úno 2009 10:36:42

Briardy chovám již 20 let....Je to ten nejbáječnější přítel,zároveň ochránce,společník....Mohu vřele doporučit i k malým dětem.
Alice
 

briard

Příspěvekod Laskonka » pát 27. bře 2009 19:51:40

Sice služební pes, ale i bez zvláštního výcviku v pohodě zvládne soužití s rodinou na které velmi lpí.Dnes bych ho klidně zařadila do společenských plemen, i když práci samozřejmě miluje.Učí se rád a protože je v podstatě komik,hlavně zvládá hlouposti. Ty pak rád předvádí.Jako každý velký pes potřebuje poslušnost,ale pozor na svoje nervy,jak ho zklamete svou hrubostí a nebo otrávíte neustálým drilem,přestane spolupracovat a napravuje se to velmi těžko.Umí se snad vžít do vaší nálady,když jste smutní,stačí prohrábnout jeho "vlásky",olízne vám ruku nebo celý obličej a provede některý ze svých ksichtíků. Určitě vás rozesměje,nebo aspoň zahřeje na srdíčku
Laskonka
 

RE: briard

Příspěvekod PASTELKA » pát 18. zář 2009 10:00:22

Musím se přidat k tomuto názoru.Mám již druhého v pořadí,ten první se dožil na své plemeno neuvěřitelných 13 let a těžko jsme se smiřovali s jeho odchodem.Letos jsme si pořídili dalšího "lumpa" a nic na světě mě nepřesvětší ,že velký pes nepatří k miminům a dětem .I když se dětí bál ,když jsme si ho přivezli domů jako půl roční štěně,po týdnu se přátelil i s dětmi našich sousedů a co je hlavní hlídá všechny!Je někdy umíněný a svéhlavý ,když ho volám domů a děti jsou ještě venku .Jinak jsou to velmi vnímavý a citjivý hafani,kteří velmi ,ale opravdu velmi lpí na své rodině a jsou schopni do svého srdce pojmout mnoho přátel,které potom hájí a brání. Nestalo se mě za těch několik let ,že by někdy zaútočil .Pokud se dostal do situace z které nebylo možné ustoupit odešel se vztyčenou hlavou!Bylo na něm vidět,že se nepral ,že by chtěl ,ale musel.A to se stalo 2krát za 13 let a nebyla to naše chyba.S takovou povahou co mají briardi se jen tak nesetkáte.Jsou to prostě pastevečtí psi,kteří mají v krvi milovat,ochraňovat a neubližovat.Když dostane tolik lásky co děti nikdy na ně nežárlí a nemusíte mít tolik obav o děti.No prostě náš pes je naše další"dítě"se vším co k tomu náleží.Nedovedu si představi život bez takových přátel,jako jsou briardi!
PASTELKA
 

RE: Briard

Příspěvekod Renáta » úte 05. led 2010 20:01:23

Dobrý večer,souhlasím s paní Alici,briar je opravdu ten nejlepší společník a přítel.Máme nyní druhého briarda,fenečku Sindičku,je to naše zlatíčko,miláček celé rodiny.Briardi jsou prostě skvělí!!!
Renáta
 

RE: Briard

Příspěvekod Zdenka » pát 30. dub 2010 10:48:18

a můžete ho doporučit i do smečky jiných psů? Mám totiž doma americké kokřice a hovawarta fenku. Chtěla bych moooc briarda, ale nikdo nepíše zkušenosti co se týká soužití smečky různých psů.
Zdenka
 

Briard-dotaz

Příspěvekod Ivčula » sob 01. kvě 2010 23:11:52

Dobrý den, briard je mojí srdeční záležitostí. Nicméně dosud jsem žádného psa nevlastnila, máme 2 děti (4 r. a 2 r.). Doporučili byste jej do rodiny s malými dětmi? Samozřejmě s výcvikem počítáme.
Ivčula
 

RE: Briard-dotaz

Příspěvekod langoska » úte 18. kvě 2010 9:12:15

Dobrý den. Mám briarda 11 let. Nikdy, ale opravdu nikdy nebudu mít lepšího kamaráda, společníka, ochránce,herce a komika k sobe i mým dětem, jako je tenhle náš první... Ben je opravdu srdeční záležitost. Vyrostl s dětmi. Každý, kdo briada má, vám řekne, že neznám lepší rasu k rodině, než je briard. Miluje, neublíží a chrání. Chytrej jako čert a mazanej jak opičák. Před týdnem jsme si přivezli briardí miminko. Tak teď máme dva. Opravdu bych se toho nebála. Vycvičit briarda není těžké, rád pracuje a pokud má rozumného a milujícího páníčka, stokrát vám to vrátí. Bojím se, že o našeho prvního brzy přijdu, ale to už je život. Neměli jsme ho na výstavy, ale jako parťáka do rodiny. Super, fakt super., Takže jděte do toho. Briard klidně lehne ke koťatům, když jde kočka ven. Vaše "mláďata" bude chránit jako svoje. Asi to zní jako óda, ale já v životě jinýho psa už nechci. a kdo s briardem žije, nic jinýho Vám nenapíše. Klidně můžeme pokračovat, jestli chcete nějaké info: langoska.32@seznam.cz, 731 736 655
langoska
 

Re: Briard

Příspěvekod Lucie » pon 08. srp 2016 16:41:49

Dobrý den,

našla jsem inzerát http://psigalaxie.cz/plava-stenata-briard-s-pp-2607 , kde nabízejí plavá štěňata briarda. Hrozně se mi tato rasa líbí. Jen bych potřebovala nějaké bližší informace o jejich povaze. A není nad osobní zkušenost. Myslíte, že se briard hodí k dětem? A je možné ho mít venku v kotci? Děkuji.
Lucie
 


Zpět na Psí plemena

cron