dlouhodobý průjem s hlenem

Zdraví, nemoci a správná strava pro pejsky

dlouhodobý průjem s hlenem

Příspěvekod dagmar » pát 17. říj 2014 11:46:44

Dobrý den, mám doma fenečku NO, stáří 2 roky. Posledních 14 dní pozoruji u ní řidší stolici s příměsí hlenu. Dostává probiotika Probicol H pasta, dále na řidší stolici Aptus Attapectin v prášku. Ani po tomto se stolice nezlepšila (někdy je hovínko lepší, jindy je tam zase příměs toho hlenu a je řidší). Fenečka je jinak živá, má velkou chuť k jídlu. Vařím jí rýži s kuřecím masem, odpoledne sní misečku granulí. Naše veterinářka jí dělala sono bříška, ale neshledala nic závažného. Také jsme dělali krevní testy: Leukocyty-13,3, Erytrocyty - 7,41, Hemoglobin - 181, Hematokrit - 0,52, MCV - 70,7, Trombocyty - 229. Dále pak Glukosa - 3,7, Sodík - 148, Draslík - 5, Vápník - 1,9, Fosfor - 1,32, Urea - 5,8, Kreatinin - 87,5, Bilirubin - 1,8, ALT - 0,43, AST - 0,31, ALP - 0,47, Alfa-amylása - 10, Celková bílkovina - 59,1. Naše veterinářka říkala že výsledky jsou v pořádku až na leukocyty, což znamená, že v těle probíhá nějaký zánět. Nasadila proto ATB. Je takovýto postup správný? Nerozhodí se ta střevní mikroflóra ještě více po těch ATB? Pokud se stav po užívání ATB nezlepší jaké vyšetření se má dále udělat aby se zjistila příčina těch střevních potíží? Moc děkuji za rady.
dagmar
 

Re: dlouhodobý průjem s hlenem

Příspěvekod Katka » pát 18. zář 2020 10:23:03

Jak stravovat psa, když má dlouhodobý průjem? co opravdu pomáhá a co je naopak úplně k ničemu?
Katka
 

Re: dlouhodobý průjem s hlenem

Příspěvekod Marcela » sob 19. zář 2020 9:12:47

Pokud má pes dlouhou dobu průjem, tak je velmi důležité hlídat mu přísun vody, to je podobné jako u člověka. Jinak krmit co nejvíc kvalitním jídlem, které bude pro něj lehce stravitelné
Marcela
 

Re: dlouhodobý průjem s hlenem

Příspěvekod Katka » pon 21. zář 2020 0:39:37

Jaké jídlo mi takové doporučíte? já jsem něco zkoušela, ale zatím bez úspěchu
Katka
 

Re: dlouhodobý průjem s hlenem

Příspěvekod Marcela » úte 22. zář 2020 21:50:21

Tak potom můžete vyzkoušet konzervy brit mono protein, které jsou vhodné pro psa, který má horší zažívání nebo nějaké alergie. Můžete se na ně zeptat i veterináře
Marcela
 


Zpět na Zdraví a výživa

cron