Jakého do bytu?

Chovatelské stanice, domácí chov, postřehy, rady

Jakého pejska do bytu?

Příspěvekod Ivana P. » ned 22. úno 2009 17:03:43

Jakého pejska byste doporučili do bytu? Nelíbí se mi příliš malá plemena, radši něco většího (min. 30 cm v kohoutku). Navíc jsem koňačka, takže něco, co by nemělo pořebu nahánět stádečko koní, kdykoliv ho uvidí, nedejbože je začít lovit! =D U většího plemene mám ale zase strach - chodili bychom s ním 2krát-3krát denně ven, ale přece jen si nejsem jistá, jak by ten byt snášel... Kolem je krásná příroda, nebydlíme ve městě...
Ivana P.
 

RE: Jakého pejska do bytu?

Příspěvekod porch » sob 14. bře 2009 23:29:23

Francouzský buldoček? 30 cm v kohoutku a do 14 kg. Lovecký pud má silně potlačený. Je to pes do bytu, který nepotřebuje moc pohybu, spíš kontakt s pánem a hraní. Ty tři procházky postačí. Akorát vedle koně asi nepoběží, není to vytrvalec. U rodiču pozor na kožní problémy - jsou to kožaři. Je sice tvrdohlavý, ale vychovává se dobře - má rád pohodlíčko, takže nechce zbytečné problémy. Ke koni je dobrý boxer - je sice ostřejší, ale na koně si určitě zvykne, když je bude znát od malička. Může Vás doprovázet při vyjížďkách. je to ale pracovní pes, takže 3 procházky nestačí.
porch
 

RE: Jakého pejska do bytu?

Příspěvekod Nociarová Renáta » ned 15. bře 2009 21:19:51

Já bych doporučila středního špice. Špicové postrádají lovecký pud. Pevně věřím, že si na koně zvykne. Střední špic může být chován v bytě i na zahrádce u domu. Je to čiperný, bystrý pes. Špicové nejsou nároční na pohyb ani péči. Ale na procházce dovedou pořádně dovádět a běhat. Špic je učenlivý, přátelský, lehce se vychovává a skvěle se přizpůsobí rodině a svému majiteli. Není náročný na péči, stravu ani výcvik. Špic je všestranně využitelný rodinný pes. Má rád děti, není uštěkaný a nemá sklony k toulání. Doporučila bych prohlédnutí webových stránek klubu chovatelů špiců: www.spic.cz
Já chovám německé špice vlčí a německé špice velké černé, ale tyto velké varianty špiců bych spíše doporučila k celoročnímu držení venku. Jsou však lidé, kteří i velkou variantu špice chovají v bytě a nemají s tím problém.
Držím palečky při vybírání pejska.
S pozdravem.

Nociarová Renáta
http://re-janmoravia.ic.cz
Nociarová Renáta
 

RE: Jakého pejska do bytu?

Příspěvekod Ivana P. » čtv 09. dub 2009 13:37:08

Já jsem se nakonec rozhodla, že udělám dobrý skutek, a vezmu se nějakého z útulku. Dneska se jdeme podívat, tak se ještě uvidí =D Doufám, že něco vybereme a bude to mít moje parametry... Ono myslím, že pokud budu zvykat na koně od štěněte, nebude s tím mít problém, ani kdyby to byl kříženec ovčáka a bojového psa...
Ivana P.
 

RE: Jakého pejska do bytu?

Příspěvekod JanaZ » ned 19. dub 2009 17:23:32

Já jsem nakonec vybrala do bytu maďarského ohaře a snad jsem udělala dobře.:)
JanaZ
 

RE: Jakého pejska do bytu?

Příspěvekod Shkarohleed » sob 30. kvě 2009 6:49:06

Do bytu nejlépe žádného! Je to bezohlednost k ostatním spolubydlícím v domě.Pes patří na zahradu!!!!!
Shkarohleed
 

RE: Jakého pejska do bytu?

Příspěvekod JanaZ » ned 31. kvě 2009 18:07:44

Prosímtě, nejlépe uvázat na řetěz ne?:) můj pes neštěká, nedělá bordel, chodíme venčit dokonce společně se sousedkou..tak co ti je do toho jestli někdo bude mít pejska v bytě. mimo to se psovi v bytě člověk věnuje mnohdy daleko víc nežli na zahradě. zahrada je pro psa větší byt, který ho omrzí, pokud tam nebude někdo, kdo by ho zabavil, tak si tu nehraj na chytráka:)
JanaZ
 

Příspěvekod Nanynka » pon 01. čer 2009 16:26:32

Já mám bišonka Havanského v bytě a chci videt tebe kdyby si ty mel Bisonka Venku..Dobre neka plemena patri ven nepr(nemeckky ovcak nebo irish red setr atd.) A treba jorkšír nebo Čvava ti by to tam snad ani neprezily!!!!
Nanynka
 

RE: Jakého pejska do bytu?

Příspěvekod Shemain » sob 18. črc 2009 21:26:17

Já řešila naprosto stejné dilema, chtěla jsem aby můj pes stačil koni i kdyby nacválal v lese a tak... mno a nakonec mám Amerického pitbull Teriera a nemůžu si ho vynachválit... je to aktivní zvíře, rychlé, poslušné, hravé. Doma si lehne a spí celý den, jednou jsem mu to stopovala a spal 17 hodin v kuse =oD jsou to zlatíčka... a když prší tak mu stačí jít se ven jen dvakrát za den vyčurat a honem zpět do postele... Na to co tu píšeš bych fakt žekla že pit je ideální... a bytu se neboj, já ho mám ve městě a jde to. Být jen na zahradě tak by se mi asi utrápil a zmrznul při prvním deštíku =oD
Shemain
 

Psa do bytu?

Příspěvekod Renata » sob 08. srp 2009 21:52:33

Každý má na tuto věc MÍT V BYTĚ PSA ČI NE jiný názor!Já jsem v malém bytě a pořídila jsem si fenku boloňského psíka.Nedala bych ji za nic na světě!Je milá přítulná čistotná a neštěká,takže nikoho neruší.Ven chodíme 2-3krát denně,když prší,tak se ji moc chodit nechce.Venku je ale ráda,vyběhá se,ale doma je to gaučový plyšák,rozhodně vhodný do bytu a na mazlení!Mohu doporučit!
Renata
 

Další

Zpět na Chovatelství

cron