Jakého do bytu?

Chovatelské stanice, domácí chov, postřehy, rady

prosím poradte

Příspěvekod eliskapekarska » pát 21. srp 2009 20:51:47

dodry vecer chtela bych poradit jakeho psa do bytu ale mel by bit maleho vzrustu.dekuji:s)
eliskapekarska
 

RE: prosím poradte

Příspěvekod Renata » sob 22. srp 2009 20:03:13

Já bych Vám podle své zkušenosti do bytu poradila pořídit si Boloňského psíka.Je to malý a velmi přítulný psík.jako malá ovečka.Navíc nelínající.Cena bez PP se pohybuje mezi 4500kč-6000.Já mám 10měsíční fenku bílého Boloňáčka a jsem moc spokojená.je to gaučový plyšák,neruší sousedy a je velmi učenlivá a mazlivá.
Renata
 

RE: Jakého pejska do bytu?

Příspěvekod JanaZ » ned 23. srp 2009 13:36:24

táák, a přestěhovali jsme se z bytu a pejsek trpí.. Je sám v kotci přes den, protože na zahradě být nemůže, jelikož se nudí, dělá bordel a hrabe všude kde se dá. tudíž když pracuju doma se mu nemůžu věnovat a on v kotci vyje, kdyby mohl být se mnou v bytě, bylo by to v pohodě, mohla bych mu občas dát nějaký povel, nějakou hru i při práci, ale takhle to nejde. a pes trpí že je sám a nikdo se mu nevěnuje.. navíc neposlouchá tolik co dřív.. ještě vám přijde že patří na zahradu?:)
JanaZ
 

RE: prosím poradte

Příspěvekod eliskapekarska » pon 28. zář 2009 20:50:02

dekuji za odpoved
eliskapekarska
 

RE: prosím poradte

Příspěvekod Andrea K. » pát 23. říj 2009 11:19:46

Do bytu se docela hodí krysařík...
Andrea K.
 

RE: Jakého pejska do bytu?

Příspěvekod Věra » pát 30. říj 2009 14:08:02

Zdravím. Asi někoho překvapím, ale já z vlastní zkušenosti doporučuji do bytu Vipeta (pro ty, co raději větší pejsky). Doma v klidu leží a málem si ho ani nevšimnete, nějaké požadavky na činnost ho spíš obtěžují. Je tichý, neštěká, neničí věci z nudy. Ožije, když se dostane ven a může běhat. Stačí mu běžné venčící procházky a místo, kde se může vyběhat za balonkem. Proto je vhodný i pro lidí, kteří nemohou dlouhé procházky absolvovat. V podstatě stojíte na místě a házíte. K tomu je ideální občas zajet na dostihové tréninky (zese pro páníka nic fyzicky náročného). Že se Vipet hodí víc do města jsem si plně uvědomila po přestěhování na venkov. Najednou všude samý zajíc a myslivec, žádná bezpečná louka na běhání. Běhat po zahradě ho nebaví, stejně je tam co my a tam leží. A tak z venku jezdíme do města do parku, kde se může pořádně proběhnout a neztratí kontakt s ostatními psy. Jinak je to plemeno klidné a vyrovnané, bez problémů ho s sebou můžete všude brát, zvládne v klidu ležet v restauraci pod stolem, stejně jako vás doprovázet na celodenním výletě. Kdo rád psí sporty, řada vipetů zvládá krom dostihů i další psí sporty. Je to pes dvou tváří - doma neuvěřitelný gaučák, venku neúnavný sportovec (a počká si klidně na víkend, když to jinak nejde).
Věra
 

plemeno

Příspěvekod Zuzulík » pon 07. pro 2009 16:56:45

Ja mám v byte trojročnú sučku kavalier king charles spaniela a tiež by som ju nevymenila za nič na svete. Môžem len sa opakovať, nešteká, nič neničí, väčšinou spí... Prechádzky sú v pohode, ak je zlé počasie, vyciká sa a uteká domov... Je dlhosrstá, ale aj to pĺznutie sa dá prežiť, nie je to žiadna katastrofa a ja som vždy túžila po dlhosrstom plemene. Moje deti si už nevedia život bez nej predstaviť, miluje môjho 70- ročného otca, keď k nám príde na návštevu. Nie je agresívna a dá sa v pohode vychovať aj začínajúcim chovateľom. U mňa vedie jednoznačne toto plemeno.
Zuzulík
 

RE: Jakého pejska do bytu?

Příspěvekod Radek Krupa » pon 14. pro 2009 22:45:32

Zadneho psa do bytu!?....Nesouhlasim!!! Vychovaval jsem v panelakovym byte 120m2 rhodezskeho ridgebacka a ted v 5 letech je perfektne staveny, zdravy a 100% stastny!!! Lide na ulici mne zastavujou s poznamkou ze takoveho jeste nevideli... Ano , je potreba min 3krat, z toho jednu dlouhou vychazku denne, ale jinak tahle rase tak tihne k panovi, ze i kdybych zahradu mel on by na ni beze mne moc casu stejne netravil. Nehne se od nas ani na krok. Mam z rodiny zkusenosti i s vlcaky, boxery, labradory, ale tyhle rase opravdu panelak - s castym vencenim, nevadi. A jeste jednu poznamku - porad lepsi pes v byte, ale s panem, ktery jej miluje a dava mu co muze, nez se zlym clovekem na zahrade...!!!!!!!!!!!
Radek Krupa
 

RE: Jakého pejska do bytu?

Příspěvekod stolinka » stř 30. pro 2009 18:42:26

Hele já chodím ke koním s bostonkem.Je sice menší ale neloví a je toprima kamarád krerý jde zároveň do bytu.Nevýhoa je že je drahý a špatně se shání. Fandím dobrému výběru :D
stolinka
 

Příspěvekod Andrea » sob 02. led 2010 18:18:46

Bydlíme sice na venkově,ale v bytě a náš syn má alergii na zvířecí srst a tak to bylo těžké rozhodování jestli vůbec psa do bytu pořídit a když,tak jakého.Syn neúnavně psa chtěl a tak jsem pročetla kde co a nakonec jsme koupili štěně šicu a dobře jsme udělali.Našemu miláčkovi už jsou 2roky a je u nás šťastný.Je to milý psík,přítulný,nenáročný.Ven chodíme 3x,4x denně podle situace a jsme spokojenni všichni.Myslím,že na zahradě by moc dlouho nevydržel a že u nás v bytě se má daleko lépe než leckterý pes na zahradě.
Andrea
 

PředchozíDalší

Zpět na Chovatelství

cron