Jakého do bytu?

Chovatelské stanice, domácí chov, postřehy, rady

Chtěla bych poradit

Příspěvekod Šárka » sob 02. led 2010 18:40:08

Dobrý den,chtěla bych výhledově do konce roku pejska,sice do bytu,ale myslím,že u mě nebudou problém dlouhé procházky a častý pohyb,jsme docela sportovně založení..Představovala jsem si labradora-prý není náročný na výchovu a byl by to můj první pejsek,ale potom jsem uvažovala nad zlatým retrívrem,hovawartem a už jsem se dostala úplně někam jinam a vůbec nevím,jaký je mezi nimi rozdíl.Líbí se mi i například Rotvajler a podobná plemena,ale na to jako začátečník nemám odvahu...nemáte někdo zkušenost s velkým pejskem do bytu,který se hodí na "začátečníka?" děkuji Š.
Šárka
 

RE: Chtěla bych poradit

Příspěvekod Romana » ned 03. led 2010 12:16:01

Milá Šárko,já jsem měla v bytě labradora a byla jsem spokojená.Je to milý,přátelský a šikovný pes.Retrívr je jako labrador,jen trochu mohutnější a chlupatý.Doufám,že si dobře vyberete a labradora bych doporučovala,mám je ráda,ale je to jen můj názor.
Romana
 

RE: Chtěla bych poradit

Příspěvekod Šárka » ned 03. led 2010 12:57:38

Děkuji mockrát,já si myslím,že je labrador dobrá volba a že vše bude ok.Jsem krásní a inteligentní a věřím,že nám to půjde :-)
Šárka
 

Příspěvekod Alenka » čtv 07. led 2010 15:45:02

Ahoj,já také řeším tuto otázku jakého psa do malého bytu,mám garsonku,ale léto trávím na horách,tak aby vydržel být chvilku v klidu doma a nedemoloval,nebyl stižen psíma chorobama a v létě zvládl aspon 10 km pěšky,líbí se mi whipet,jezevčík,baset,ne žádný uslintanci.prosím poradte pokud máte zkušenosti,děkuji Aja
Alenka
 

RE:

Příspěvekod Věra » pát 08. led 2010 14:26:27

Ahoj, jak už jsem psala, do bytu je super vipet. Dá se s ním i sportovat. Jediným háčkem je vášeň pro lov zajíců, tak na procházky po poli to není. Jinak úplně super. V klidu vydrží hooodně dlouho. A pak zase dloooohý výlet.
Věra
 

RE:

Příspěvekod Alenka » sob 09. led 2010 15:39:35

Mě se whipet moc líbí,měla jsem kokra,ted si ho po přestěhování nechala mamka aby nebyla sama a bez psa mi je děsně smutno,ale bydlím v garsoniéře,tak se bojím aby ten malý prostor na něj nepůsobil blbě kdyby tam musel být chvilku sám.Jinak s kokrem chodím v létě po horách 10km v pohodě a jinak dlouhé procházky po sídlišti a když nic tak v klidu dlouho spí,to mi vyhovuje.
Alenka
 

RE:

Příspěvekod Jana » sob 09. led 2010 19:58:16

Myslím,že do bytu se dá pořídit skoro každé plemeno,záleží pouze na tom co se komu líbí a co komu vyhovuje.Když se pejskovi věnujete,dopřáváte mu dostatečné procházky,proběhnutí tak není problém s žádným psem.My měli v bytě postupně kokra,labradora,voříška a každý pejsek byl skvělý.Teď máme shi-tsu a taky je to skvělé.Jen každý pejsek si žádá své a záleží jen na vás jak se k tomu postavíte.Takže se ničeho nebojte a vyberte si pejska takového jaký se vám líbí a určitě to zvládnete.
Jana
 

RE:

Příspěvekod Renata » sob 09. led 2010 20:21:25

Já si myslím že do bytu se opravdu dá vybrat pejsek mnoha ras,ale určitě záleží hodně i na velikosti bytu a také jakou funkci má pejsek plnit.Já jsem chtěla pejska jako společníka a pokojového mazlíka do malého 1pokoj. bytu tak já jsem si vybrala fenku Boloňského psíka.Je to malý plyšák, přítulný,nelínající,neruší sousedy a neničí vybavení bytu.V létě ráda běhá venku a zvládá i delší procházky.Většinu dne spí.Svého výběru nelituji!Ale to je jen můj názor,přítulných a společenských psíků je celá řada!
Renata
 

RE:

Příspěvekod Jana » sob 09. led 2010 22:45:43

Mluvíte mi z duše,plně s vámi souhlasím.
Jana
 

RE:

Příspěvekod Jíta » ned 10. led 2010 11:55:34

Tuto otázku jsem řešila skoro 4roky.Líbil se mi ohař,ale chodíme do práce.Nemohla bych nadávat za to,že po návratu by byt nebyl v pořádku.Takže něco menšího a ne bojoveho /bude ho venčit i muj 8letý syn. Krátke jehličky srsti bych nerada lovila z postele /dopředu vím že neodolám /. Manžel nechce nic mini.Takže asi už chápete proč 4roky.Přisla k nám do práce paní s užasnou bílou načechranou koulí ze ktere svítily 2 černe korálky. Po nadšenem obdivu a pomazlení mi vyvstaly moje otázky. Velikost by prošla načechrané chlupy pejsek nebyl malý u manžela by to mělo šanci,ale i syn by psa s takovouhle konstrukcí zvládl.Pes byl pokojový tudiž s námi v bytě by se mu mohlo líbit.Akorát dlouhá bílá srst /mě asi bude stát víc luxování sedačku máme koženou =praktickou/.Na mou otázku jak to paní řeší mě překvapila pes nelíná a údržba je pravidelé česání. to mi vyhovuje chci mazlíka. Ostatní kladé vlastnosti jako klidná povaha, terapeutický pes, hodící se na procházky za deště,mrazu,prostě kdykoliv byl pro mě bonus za hledání. Ověřila jsem si vše na internetu a přednesla. Do 14ti dnu scháněli štěně. Mám doma nejužasnějšího tvora který vyhovuje cele rodině je jí 11 měsícu jmenuje se ELA /ARWEN Sto procent cotton/. Je to cotonka a je skvělá. Proto vybírejte ...přeju hodně štěstí. Jitka /coton de tulear/
Jíta
 

PředchozíDalší

Zpět na Chovatelství

cron