Jakého do bytu?

Chovatelské stanice, domácí chov, postřehy, rady

Jakého plemeno vybrat?

Příspěvekod Tereza » ned 17. led 2010 19:43:11

Dobrý den,
potřebovala bych poradit s výběrem plemena psa vhodného do bytu. Mám představu anglický buldok např.?S přítelem jsme se shodli, že nechceme plemena jako bišonek, boloňáček atd. Nejsme příliš sportovně založení, tak ani žádného vytvrvalce. Pravidelné denní procházky nejsou problém a o víkendu bychom zašli i na delší. Nevím ale jak by to buldok zvládal. Máte někdo zkušenosti s tímto plemenem?Nebo víte o nějaké jiné variantě jiného plemene?
Děkuji za odpověď
Tereza
 

RE: Jakého plemeno vybrat?

Příspěvekod Alenka » pon 18. led 2010 16:20:03

Dobrý den,
s výběrem tak citlivého plemene jako je Ang.buldog bych byla velice opatrná.Měla jsem Francouz.buldočka,pak bohužel zemřel.Byl velice nemocný,nemohl chodit na dlouhé procházky,omdléval v horku a z radosti se stala rázem starost.Na procházky tyto citlivá plemena moc nejsou,maxim.okolo baráku a hned domů,mají krátké čenichy tudíž se nrzo zadýchají a nemůžou.Záleží jak moc jste sportovně založení,jsou to psíci velmi roztomilý,ale není to pes na několika kilometrové tůry,natož v létě,maximálně po sídlišti.Přeji Vám dobrý výběr,Alenka
Alenka
 

prosím o radu

Příspěvekod Hanna » čtv 18. úno 2010 7:54:07

Dobrý den,
přečetla jsem si všechny příspěvky a také bych potřebovala radu. Chtěla bych si do bytu 72mxm pořídit výmarského krátkosrstého ohaře. Jsme všichni sportovní, jen by musel dopoledne zůstat sám doma. Můj přítel se bojí zdemolovaného bytu. Prosím, nemáte zkzšenosti?
Hanna
 

RE: prosím o radu

Příspěvekod Alenka » pon 22. úno 2010 14:59:46

Dobrý den,já bych se určitě obrátila na chov.stanice,chovatelé znají toto plemeno jistě dobře a poradí Vám,tak aby jste netrpěla jak Vy tak pes.Někdy si myslím,že to není tak o malém bytu,jako o důsledné výchově.Ohaři mají v krvy lovce,hodně energie,pokud se ale vybyji o víkendu či po práci,někde na louce a delší procházce,tak si myslím,že v pohodě bude v čase nepřítomnosti spát a byt nedemolovat.Je také důležiá povaha rodičů,od kterých si štěně koupíte.
Alenka
 

RE: prosím o radu

Příspěvekod Hanna » úte 23. úno 2010 7:28:57

Děkuji moc za odpověd,
nakonec to dopadlo tak, že jsem si koupila literaturu a všechno si o pejskovi zjistila a když jsem si měla pro něj jet, tak můj přítel nechtěl :-(((. Tak přeba jindy.
Hanna
 

RE: prosím o radu

Příspěvekod Alenka » úte 23. úno 2010 14:33:45

Jé to je škoda,no po pravdě já také trochu bojuji za psa.Někdy si také připadám jako A.jirásek Proti všem,ale co život je krátký a v jedné moudré psí knižce jsem četla,že když si pořídíte psa,tak se budete divit jak jste doposud mohli žít bez něj,zkuste to partnerovi říct,třeba to zabere,pěkný den
Alenka
 

RE: prosím o radu

Příspěvekod Renata » úte 23. úno 2010 23:07:11

Já jsem si prosadila psí holčičku v prosinci 2008.Manžel trochu protestoval,ale dnes by ji nedal ani za nic a pěkně mi ji i se synem rozmazlili.No já jsem chtěla plyšového mazlíka tak mám bílou 16 měs.Boloňskou slečnu.Narozdíl od lidí jsou pejskové věrní přátelé.Můj starší syn má 2letého křížence,který se mu po bolestivém rozvodu prokazuje jako nejvěrnější společník a pomáhá mu vyplnit chvíle samoty.Dříve jsem si také nedovedla představit život se psem a dnes si ho nedovedu představit bez něj.Samozřejmě svůj názor nikomu nevnucuji,každý se musí rozhodnout jaké plemeno mu bude vyhovovat a zda bude mít na svého miláčka také čas.Psi jsou zvyklí žít ve smečkách a nemají rádi samotu,tak většinou demolují byt z dlouhé chvíle či na protest,když jsou příliš dlouho v bytě sami.
Renata
 

RE: prosím o radu

Příspěvekod Hanna » pát 05. bře 2010 12:06:08

Tak jsem si pejska pořídila, máme 10 týdení fenečku výmaráka a je to broučínek. Mám zrovna se synem prázdniny, tak jsme sní mohly trávit hodně času. Dneska do rána už neudělala ani loužičku. po víkendu už začnu zase chodit do práce, tak pak se určitě předvede :-))). Děkuji všem za vaše reakce. Dodaly mi odvahu!
Hanna
 

RE: prosím o radu

Příspěvekod Alenka » pon 08. bře 2010 14:02:58

Tak to mám radost,že jste si prosadila svou a máte malého ohaře.Já také se chystám na léto až si budu moct pořídit psa,jsem rozhodnutá pro Vipeta,držte mi palce at mi pejsek také projde.
Alenka
 

RE: prosím o radu

Příspěvekod Renata » pon 08. bře 2010 22:56:34

Tak Vám gratuluji k vašemu psímu mazlíkovi!Užijte si s ním hodně radosti!Renata
Renata
 

PředchozíDalší

Zpět na Chovatelství

cron