Problémy s hygienou

Zkušenosti a rady, výcviková centra, tipy

Příspěvekod Consuela » čtv 01. říj 2009 21:58:25

Máme doma půlroční štěně boloňského psíka. Od mala jsme ho učili chodit se vyprazdňovat na hadru, docela to zvládal a chodil i venku. Teď jsme ale zkusili tu hadru odstranit a nastal problém. Vyprazdňuje se všude možně, doma i venku, ale když potřebuje vyvenčit, neřekne si. Chodíme s ním pravidelně každé 2-3 hodiny, ale stejně vykoná potřebu i doma, když to na něj přijde. Existuje nějaká účinná metoda, jak podpořit správné hygiennické návyky? Nebo prostě pokračovat v odměnách a pochvalách a být trpěliví. A jak je to s tresty, já jsem jejich odpůrce, člověk ho stejně většinou nechytí "při činu" tak ztrácejí účinnost, ale slyšela jsem i opačné názory. A jak dlouho tak trvá, než se pes naučí si o vyvenčení říct.
Consuela
 

RE:

Příspěvekod Myška » ned 13. pro 2009 23:36:34

Máme křížence jezevčíka a jorkšíra a máme stejný problém, na plínu jo ale když není čůrá všude, jsou mu 3 měsíce a nevím jak ho to odnaučit, je to živel
Myška
 

RE:

Příspěvekod majda » čtv 27. kvě 2010 20:16:52

Já jsem si přivezla před 5-ti lety domů dvouměsíčního trpasličího něm. špice.Nikdy jsem ho neučila na žádné noviny ani hadr.Když je pak odstraníte a na psa to příjde,hledá kam by mohl.Pokud nenajde nic na co byl zvyklý,udělá to kdekoliv.Já ho hned učila chodit ven.Ze začátku jsem s ním chodila každou hodinu a pak jsem intervali po půl hodině postupně prodlužovala.Přes noc samozřejmě většinou loužička doma byla.Trvalo nám to sice trochu déle (asi 9 měsíců)ale od té doby,se mohu 100% spolehnout že vydrží bez problémů 10 hodin.
majda
 


Zpět na Výchova a výcvik psa

cron