strach

Zkušenosti a rady, výcviková centra, tipy

ustraseny pes

Příspěvekod katka30 » pát 20. lis 2009 14:56:39

Dobry den, mam10ti mesicni fenku krizence labradora a zlat. retrivra.Velice bazliva, nechce chodit ven - strach z aut, světel, popelarskych vozu.Do 5ti mesicu take agresivni k lidem. Dnes se lidi boji.Svehlava, kdyz uz jsme na prochazce a zrovna se niceho neboji, jde pouze tam, kam chce ona. Domluva ani trest nepomohou.
katka30
 

RE: ustraseny pes

Příspěvekod Monika » stř 16. pro 2009 15:02:11

Dobrý den-určitě pejska netrestejte za to,že se bojí.Je důležité,aby s věcmi kterých se bojí přišel co nejčastěji do kontaktu.Doporučuji vám navštěvovat nějaký kynologický klub,kde vám rádi pomůžou a poradí.
Monika
 

RE: ustraseny pes

Příspěvekod Scylla » čtv 17. pro 2009 15:34:56

Domluva ani trest vám nepomohou, měli byste jí ukázat, že se nemá čeho bát a toho nedosáhnete ani jedním ze způsobů, které jste popsali a na cvičáku se toho o práci s bázlivým pejskem také moc nedozvíte. Chtělo by to kontaktovat někoho, kdo rozumí výchově psů, ne výcvikáře. Zkuste Desenského.
Scylla
 

RE: ustraseny pes

Příspěvekod fuges » pon 21. pro 2009 17:13:23

Dobrý den Katko, nejdřív hodně z dálky z nějaké vedlejší ulice a na krátkou dobu. Vezměte její oblíbenou hračku nebo pamlsek a odpoutávejte její pozornost hrou nebo cvičením. Každý den se o kousek přibližte během hry k rušnému prostředí. Třeba jen o pár desimetrů, bude-li třeba. Hodně ji chvalte a ukazujte, jak jste v poho. Když se lekne - netrestat, ale ani nechlácholit. Utěšováním ji pouze utvrdíte v tom, že se je čeho bát. Prostě to jednoduše přejděte. Chce to čubinu nepřetěžovat. Radší vícekrát denně krátké "lekce". Po každém cvičení to bude chtít něco příjemného. Návštěva psího kamaráda např. Problémy s přivoláním a to ostatní, tam by opravdu mohlo pomoci dobré cvičiště. A mimochodem Desenského bych nedoporučoval.Pan Ivo Eichler ze Zlína, ten se zabývá stejnou problematikou, ale jeho rady v odborných časopisech mají hlavu a patu. Sice asi nemá jako pan Desenský "zázračnou metodu", ale vše, co jsem od něho četl, ukazuje na značné znalosti psí etologie a praktické zkušenosti. Přeji hodně štěstí a hlavně trpělivosti. Půjde to pomalu.
fuges
 

RE: ustraseny pes

Příspěvekod Scylla » pát 25. pro 2009 21:09:11

Když je pes opravdu ve stresu a strachu, vykašle se na pamlsek i hračku a cvičení si leda tak zkazíte. Je to o tom, jakou podporu vy tomu pejskovi dáte. Brala bych ho do rušného prostředí, dala bych mu pevný nestahovací obojek a vodítko, nenechala ho utíkat před zdrojem strachu. Nechlácholit, netrestat. Naučte pejska i sebe, že se za žádných okolností nesmí napínat vodítko. Nechte pejska hladit od každého, kdo projeví zájem, ale tak, aby pejsek nemohl na votítku uhýbat, to je posadíte se na bobek, vezmete ho mezi kolena a hladíte. Přicházející člověk se nad psa nenaklání ani se mu nedívá do očí, posadí se na bobek bokem ke psovi, pohladí si ho tak, aby pes viděl ruku, to je pohybem sdola nahoru. Vy si s tím člověkem přátelsky popovídáte, můžete na něj sáhnout. Když má strach z věcí, jděte k těm věcem, sáhněte na ně, opřete se o ně, zívněte si.... .
Cvičiště vám doporučí bohužel jen zase povely, hračku a pamlsky a to moc fungovat nebude. Totéž vám doporučí i p. Eichler. Četla jsem toho od něho dost, mám s ním i osobní zkušenost a proto vám ho nedoporučuju.
Scylla
 

RE: ustraseny pes

Příspěvekod fuges » sob 09. led 2010 14:44:28

Dovoliji se nesouhlasit se Scully. Já myslím,že se vykašle na popisovanou "podporu". Se stresem se musí vypořádávat postupně a pomalu. Když budete mít strach z pavouků a někdo Vám je bude házet za krk, tak si na to možná časem zvyknete, ale zažijete spoustu stresu. U lidí už prý existuje program léčby arachnofobie. Na počítači Vám pouští obrázky. Od schématických se postupně dostáváte až po zvětšené detaily kusadel. Pokud se Vám už zdá obrázek děsivý, vypnete to a začne hrát uklidňující hudba. Důležité je, aby se pes naučil soustředit na Vás. Jestliže si rád hraje za brankou zahrady, za pár dní si bude hrát i z její druhé strany. Potom na krajnici, na druhé straně ulice, v ulici sousední.... Všechny problémy postupně - jeden po druhém. Scully moc hezky popsala navazování kontaktu s cizím člověkem. Ten bych ale nechal až na konec. Prozatím, ať lidi psa neděsí - nenechte je, aby se ho pokoušeli hladit. Až budete chodit po městě bez větších problémů, pes musí vědět, že s Vámi je v bezpečí. Tramvaj jezdí po kolejích - můžete seznamování s ní regulovat snadno. Ale lidi Vás míjejí a můžou Vám započatou práci kazit. Hezký den
fuges
 

Kolabs

Příspěvekod Návštěvník » stř 14. črc 2010 18:32:10

Prosím vás poradte mi je mi sice 13 let ale už stříhám pejsky samozdřejmě né sama a dneska nám asi 5 letý westík skolaboval chci předejít tomu kdyby se nám to stalo i příště doktorka mi poradila zvednout zadní čast tělíčka(zadeček a nožičky a ovlažit vlažnou vodou a klepnout na víčko jestli mrkne je to dobrý)
Návštěvník
 

RE: Kolabs

Příspěvekod Kulďas » ned 18. črc 2010 11:27:49

AHoj,mi je taky 13,ale prosímtě....co si tím chtěla říct????????????:o
Kulďas
 


Zpět na Výchova a výcvik psa

cron