Tosa Inu

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

RE: Tosa inu

Příspěvekod Návštěvník » úte 19. kvě 2009 13:45:17

Dobrý den,máme s hlídáním velice dobré zkušenosti.Toto plemeno je velmi klidné,inteligentní,atd.,jsou to naši mazlíčci,ale když vycítí nebezpečí,chrání majitele i pozemek.Momentálně máme 4týdenní štěňátka,kdyby jste měli zájem ozvěte se. dasa.melcherova@fish-pro.cz
Návštěvník
 

tosa inu

Příspěvekod hankahom » stř 20. kvě 2009 18:42:04

zdravím máme doma 3 měsíční holku ráda bych se dozvěděla něco o jejich užití v japonsku a vůbec o povaze měli jsme 2 sao tam jsem si našla spousty materialu ale ted se mi to u tosinek moc nedaří tak prosím o radu s pozdravem tosám zdar Hanka
hankahom
 

RE: Tosa Inu - bojácnost

Příspěvekod mikina » stř 10. úno 2010 1:12:34

Ahoj Evi, planujeme porizeni tosi holcicky, nechceme ji na chov ani vystavy, jen jako domaciho mazlika.Prosim Te o radu, cim nejlip slecnu teto rasy krmit a na kolik tak papu vyjde? Varim pro naseho 2leteho klucinu,takze nesoleny nekoreneny papani, proto se chci zeptat, jestli se da draha granulovana strava timto castecne nahradit? Dekuji za odpoved a pozdravuj vasi holcicku:-) Martina
mikina
 

RE: Tosa Inu - bojácnost

Příspěvekod Eva » sob 15. kvě 2010 20:29:16

Ahoj, odpovídám asi pozdě ale našla jsem tvůj dotaz až teď.Určitě je dobré se na začátku zeptat čím krmil chovatel.Když jsme si naši holku dovezli domů snažila jsem se o to aby měla holčička pestrou stravu.Od chovatelky jsem věděla že krmila převážně granulky, já začala přidávat pribináčky, tvaroh s vejcem, 3 až 4 krát týdně jsem se snažila vařit, přidávat zeleninu, kopřivy atd. Jinak jsem krmila granulkama pro štěňata obřích plemen. Je samozřejmost podávat nějaké chondro - já dávala Artrocan, hodně jsem vařila a přidávala sulc z vepřových nožek bez kostí, zalévala jsem tím granulky nebo přidávala k rýži.Přidávám i Pangamin a vitamín C.Zamlouvá se mi krmení syrovou stravou ( Barf) ale fenka syrové maso nechce, jen hovězí a zeleninu syrovou také nesní. Naše holka byla nežravec takže to bylo hodně o přemlouvání.
Dnes ve dvou letech ale už žere krásně, dávám granule Acanu jehněčí, vařím, jogurt a pribiňák dávám na chuť i dnes. Strava mě měsíčně výjde tak plus mínus 1.500 - 2.000,- kč, řekla bych že při vaření se dá dost ušetřit pokud máš možnost levnější maso Já dávám kuřecí stehna, hovězí - to má nejraději,srdce, játra atd.někdy dávám sušené maso.K tomu rýži, ovesné vločky, těstoviny atd. To je tak asi vše. Pokud už máte tosí holčičku doma přeji ti hodně šťastných chvil se štěňátkem a ještě jednou se omlouvám za pozdní odpověď.
Eva
 

RE: Tosa Inu - bojácnost

Příspěvekod Eva » sob 15. kvě 2010 20:56:08

Martina - hodně užitčných rad ohledně výživy, vet. i jiných problémů s pejsky jsem našla na stránkách chov. st.Bonoda v poradně p.MVDr.Štourače.
Dám ti sem odkaz :www.deutsche-dogge.cz/
Eva
 

RE: Tosa inu

Příspěvekod Gorbík » stř 21. črc 2010 23:35:49

Mám pejska bez PP. Jeho fotka je na http://www.celysvet.cz/galerie/foto-50978-v-parku a jsou tam i další, jmenuje se Gorbík. Mail je pavlata@sendme.cz
Gorbík
 

RE: Tosa inu

Příspěvekod Eva » čtv 22. črc 2010 17:34:09

Ten je tedy krásný
Eva
 

RE: Tosa Inu - bojácnost

Příspěvekod Gorbík » ned 01. srp 2010 22:01:58

Dobrý den, granulky nejsou samy o sobě nejvhodnější krmivo. Už jen to, že každý pejsek potřebuje něco jiného, každý pejsek se hýbe jinak, žije v jiném prostředí a to granulky nepodchytí. Navíc třeba vitamín "A" je rozpustný v tucích a vitamín "E" tuky ničí, tak není možné, aby oba vitamíny byly zastoupeny v optimálním množství. Také vápník pejsek nevyužije pokud nemá hořčík a hořčík pokud nemá vápník. Takže pokud chcete, aby měl dobré kosti, dávejte mu do jídla občas hořčík s vápníkem. Navíc hořčík je na svaly a to u srdce a i na mozek.(nejsem si jistý, ale mám pocit, že nedostatek hořčíku má dost společného s torzí žaludku).Zrovna tak klouby jsou závislé na játrech a ty zas potřebují vitamín "A" a zinek. Já osobně jsem pejskovy dával kosti, syrové, protože ty ztráví a neštípou se tak a k tomu tabletky hořčíku. Když měl vařené, měl v tom vždy mrkvičku, ze které se za přítomnosti tepla a tuku z beta karotenu vzniká vitamín "A". Dýňové semínko celé neztrávil a tak dostával mleté a nebo zinek v tabletkách. Na srst dostává občas křemík. V lese se napije z kdejaké louže, z kdejakého potoka či rybníka a tak mu doma někdy do vody nasypu trochu bylinek a do druhého dne má z toho slaboulinký čaj a celkem to pije. Mějte na paměti, že každý pejsek je jiný a u Tosy platí dvojnásob, co mi kdysi řekl jeden zvěrolékař, když jsem se ho ptal jak ho mám vychovávat: Je to váš pes a tak ho vychovávejte dle citu, jak to cítíte! Myslím, že to platí i pro papání Tosinek.... Hezký den
Gorbík
 

RE: tosa inu

Příspěvekod Pepa » čtv 19. srp 2010 16:34:41

Japonská Tosa-token, obvykle nazývaná Tosa-inu nebo Tosa-ken, je uctívaná a budí obdiv více než 900 let. Japonci považují Tosu za Národní poklad a dokonce se současnou popularitou tohoto plemena na západě, jsou Tosy výjimečně vyváženy. Toto plemeno je také spojováno s Japonským mastifem nebo s Japonským bojovým psem, ale Japonský kennel klub (the Japanese Kennel Club: JKC) neuznává ani jeden z těchto názvů. Název Japonský bojový pes se zdá být spíše obecným pojmem, který je používán napříč časem k označení čehokoliv, co bylo převážně japonské bojové plemeno dané doby. V minulosti bylo zvykem popisovat toto plemeno jako Akita, ale v současné době je především používáno ve spojitosti s Tosou.

Mnoho japonských plemen bylo pojmenováno po provincii, ze které pocházely. Tosa je původem z Tosa-Wan (Záliv Tosa), situovaný v prefektuře Kochi-inu, což v překladu znamená „Kochi pes“. Oba názvy, Kochi-inu a Tosa-inu, se vztahují ke stejnému psu: nicméně Kochi-inu se už ve spojení s tímto plemenem nepoužívá.

Tosa je známá pro svou schopnost vytrvalého boje a svou extrémní odvahu, což ji činí nesrovnatelnou s jakýmkoliv jiným psím plemenem. Atletické schopnosti Tosy jsou rovnoměrně vyváženy s její spolehlivostí a oddaností k domovu a rodině.

Ačkoliv Tosa, v podobě v jaké ji známe dnes, má převážně vzezření přirovnatelné k mastifu; původní Tosa-Wan je z rodu špice s huňatým kožichem, vztyčenýma ušima a ocasem zkrouceným okolo zadečku, podobná současné Akitě a Shiba-inu. Tito vlku se podobající psi byli, a stále jsou v Japonsku známí.

Příběhy, ve kterých Tosa figuruje, se objevují již od 11. století a jsou zaobaleny japonskou tradicí, konkrétněji prefekturou Kochi. Tito psi byli známí jako společníci bojovníků a byli často používáni v psích bojích. Říkalo se, že Tosin stoicismus, statečnost a klidný přístup k blížícímu se boji, byly dávány za příklad ve výcvikovém režimu pro mladé samurajské bojovníky. Ti, aby se naučili pravý význam odvahy v boji.
Pepa
 

RE: tosa inu

Příspěvekod hankahom » čtv 16. zář 2010 19:05:03

moc děkuji za info mám ještě problém mám fenku 18 měsíců je fajn jen na pelíšku vrčí dělá to od mala nejsem nováček měla jsem dva asiaty a jiné psy s tímhle jsem se nesetkala řešíme to po dobrém vis ale jdi ty mě to dost vadí máme 4letého vnuka ona to udělá a vzápětí se lísá achce se nunat prosím poraďte ať neudělám nějakou botu díky tosám zdar Hanka
hankahom
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena