Rhodéský ridgeback

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

bouda

Příspěvekod Pavel » stř 01. črc 2009 17:21:19

Dobrý den,budem si pořizovat štěně ridgebacka a tak bych se chtěl zeptat jak velkou boudu asi potřebuje v dospělosti,počítal sem tak 2 metry dlouhou s předsíňkou a metr vysokou a širokou,bude to stačit?
Jak snáší toto plemeno zimu,mohl by přezimovat venku v dobře zateplené boudě?
Pavel
 

RE: bouda

Příspěvekod hana » sob 11. črc 2009 23:14:58

promiňte, zabloudila jsem náhodou na tyhle stránky, ael nedá mi to Vám odpovědět: prosím nejdříve si něco přečtěte o plemeni RR - je to pes velmi společenský a téměř závislý na svých lidech, rozhodně nepatří do boudy, natož v zimě!!!
hana
 

RE: bouda

Příspěvekod Petra » ned 19. črc 2009 23:03:26

Dobrý den, ráda bych reagovala na Váš dotaz. Máme doma RR a v žádném případě nedoporučuji umístit ho venku a hlavně samotného, odděleného od rodiny. Tento pes k tomu opravdu není vhodný. Přečtěte si prosím nejdřív nějaké informace o RR a pak svou volbu znovu zvažte. Věřím, že byste jistě našel i jiné vhodnější plemeno, které by se Vám líbilo.
Petra
 

Miminko

Příspěvekod Lucie a Dino » ned 09. srp 2009 23:21:13

Velice Vas vsechny zdravim,uz pres tyden mame doma noveho "podnajemnika" krasneho RR - ktereho jsem od sveho pritele dostala k narozeninam,jelikoz nam letos na jare starim umrel nas Zlaty Retriever a panicek to moje smutneni nevydrzel, prinesl domu tohle male mimco.Je moc krasny a uzasny, strasne ho fascinuji kanicky a kdyz nesu igelitku :-) taky se hrozne rad pri chuzi zakusoval do nohou, to se mi dari uz uspesne odnaucovat.Jsem moc zvedava co nam z nej vyroste za lumpika.A ikdyz ho mame zatim jen kratce je to velky mazel cele rodiny.Panicek si dokonce uz planuje jak me vysoupnou z postele az Dinousek vyroste - pry se mi v obyvaku na gauci bude moc libit :-)
Lucie a Dino
 

štěňátko s PP nebo bez

Příspěvekod Jitka » ned 09. srp 2009 23:49:10

Ahoj, zdravím všechny. Budeme si pořizovat štěňátko RR, ale jako mazlíčka a kamaráda, zajímalo by mě, jestli když si pořídíme pejska bez PP po rodičích s PP, zda je to rozumné. Někde jsem četla, že štěňátka bez PP nejsou uchovněná ze zdravotních důvodů. Můžete někdo poradit? Děkuji
Jitka
 

RE: štěňátko s PP nebo bez

Příspěvekod Daniela » čtv 13. srp 2009 13:26:02

No ja mam doma dve fenky bez PP a zdravotne bez jakychkoliv problemu. Kamaradka mela vrh 14ti stenatek bez PP a vsichni meli krasne ridge a byli zdravi, coz se nekdy o vrzich s PP rict neda. Zalezi hodne na chovateli, jestli se o pejsky stara s laskou nebo jestli to ma jako byznys. Ale taky jsou tu porizovaci naklady... S pp 20tis a bez PP 5tis.
Daniela
 

RE: štěňátko s PP nebo bez

Příspěvekod lanak » sob 15. srp 2009 0:11:19

Chce to řádně promyslet a před koupí štěněte si chovatele prověřit. Myslím si že PP není nutný. Většinou je to na první pohled patrné kdo má rád svého psa a kdo ho má pouze na kšeft.Cena RR s PP je dle mého názoru dosti vysoká. Hold je to nádherný pes jehož obliba stoupá.
lanak
 

pupínky na srsti

Příspěvekod Vendula » ned 16. srp 2009 15:32:12

Zdravím všechy. Mám na Vás dotaz a byla bych moc vděčná, kdyby mi tady někdo poradil Máme doma nádherného 4 měsíšného RR. Je to krásně stavěný pejsek a úžasný společník. Bohužel se nám před měsícem u něj objevil problém a to takový, že se mu na kůži začaly dělat malé pupínky, které se postupně začaly rozšiřovat po celém těle. Byli jsme s ním proto u veterináře, který zjistil, že je to štěněčí bakterie a dostali jsme speciální desinfekční šampon. Bohužel ten nezabral a pupínky se šířily dál a hlavně v těch místehch začala vypadávat srst...tak veterinář nasadil antibiotika a vše se z lepšilo, pupínky se ztratily a srst dorostla. Bohužel neuběhlo ani 14 dní a pupínky jsou zpět :-(. Bohužel netuším, čím by to mohlo být, protoře pejsánek je v absolutně sterilním prostředí...peřiny mu měním co týden a peru na 90 stupňů,a by se bakterie zlikvidovaly, žrádlo dostává podle mě kvalitní - Hills...ale přesto máte tento problém. Nemá s tím někdo zkušenost? Předem děkuji všem za jakoukoliv informaci - vendula (vendula.matejova@seznam.cz )
Vendula
 

Rakousko

Příspěvekod Renata » stř 19. srp 2009 9:34:24

Zdravím ,
nevíte někdo z vlastní zkušenosti o dobrém typu na ubytování v Rakousku samozřejmě s pejsky ?
Renata
 

RE: pupínky na srsti

Příspěvekod Margita » úte 25. srp 2009 23:28:22

Dobrý den, kdysi jsem řešila podobnou situaci u mého pejska, mám sice Mopse, ale to myslím není žádná závada. Stalo se mu to, že měl na těle místa, kdy se mu udělali červené skvrny a při odstranění srsti( což šlo lehce a nebolestivě, jen vytržením prsty) zůstalo na kůži zhnisané místo, to jsem pouze odezinfikovala a natřela framykoin mastí s obsahem ATB ( je sice určená lidem, ale pejskovi to výrazně pomohlo, ovšem nelze ji koupit v lékárně, musí vám ji předepsat obvodní nebo kožní lékař), navíc jsem pejska preventivně odčervila. A s tím krmivem, Hills je sice dobrá značka, ale možná by bylo dobré vyzkoušet něco jiného, třeba je váš pejsek alergický na nějakou složku z této sravy, zkuste možná stravu se zaměřením na citlivou kůži. Např: 1)Eukanuba Dog Dermatosis, ta je určena přímo pro kožní problémy), nebo 2)Eukanuba Dog Puppy&Junior Lamb&Rice. Zkuste třeba zatím menší balení a uvidíte např. po týdnu až 14 dnech, jestli se něco změnilo. Navíc s tou sterilitou bych to tak nepřeháněla, tak jako člověk i zvíře si musí vytvořit obranyschopnost a nejlíp to jde při kontaktu s bakteriemi ( ať už ve vzduchu nebo na kůži) a ne přehnanou čistotou. Příkladem je i to, že člověk si myje hlavu asi 1x za 2-3 dny a psa koupeme tak 2x za rok, pozor na to, aby nebyl alergický na váš prací prostředek, prala bych mu peřinu tak 1x za 2 měsíce i déle. Snad vám to trochu pomůže a doufám, že bude váš pejsek v pořádku a gratuluji k výběru, Ridgeback je úžasné a nádherné plemeno. Mějte se fajn.
Margita
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena

cron