Shih-tzu

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

RE: váha štěněte

Příspěvekod Eva » pát 10. zář 2010 16:18:54

Dobrý den,náš pes je mu rok a půl a váží 7kg.Sousedi mají dvouletou fenku a ta je maličká váží asi 4,5kg.Já myslím,že je to různé a váš pejsek bude asi větší,ale to je normální.Shih-tzu váží od 4 do 8kg.Ničeho se nebojte ono se to opravdu zarazí,my jsme si také mysleli,že náš bude nějaký obr,ale zhruba kolem 8měsíce přestal růst a je to v pohodě.Je tedy větší,má mohutnou hruď,ale je úžasný.
Eva
 

RE: váha štěněte

Příspěvekod Pivrnec » stř 15. zář 2010 15:45:44

záleží také hodně na základu čím byl krmen a zda v chovu bylo vícě štěňat a musel se o to prát a také zda ho krmíte nyní dobře-žádné lidské jídlo,pamlsky,mléko a máte hranulky pro štěně-né pedegry apod.-nejsou kvalitní pro shih-tzu,dobré PRO PLAN ajim podobné.Ty pedeg.se prodává jen značka,ale né kvalita.
Pivrnec
 

RE: váha štěněte

Příspěvekod Pivrnec » pát 17. zář 2010 9:39:55

ještě k tomu pedig.pejsci jsou po něm hladoví,tak hodně baští,nezasytí je to
Pivrnec
 

RE: váha štěněte

Příspěvekod shih tzu » pon 20. zář 2010 0:47:53

dobrý den,bylo 6 štěňátek a náš už ve třech týdnech papal s maminou.To jsem ani nevěřila.Paní je krmila kozím mlékem a vařenou stravou,né lidskou.My mu také nic nedáváme.Jen kapsičky a granlky pro štěňata.Značky střídáme.Je mohutný,ale nožky kratší,viděla jsem i vysoké shih tzu.Veterinář tvrdí,že není tlustý,jen rychle narostl.Váží dnes 6,9 kg.To je dost,vypadá jako dospělý,myslím velikostí.Tak uvidíme,děkuji.
shih tzu
 

RE: váha štěněte

Příspěvekod Pivrnec » pon 20. zář 2010 9:17:39

Tak to měl pořádný základ od mala,tak to jo,že takto vyrostl,ale určitě se zarazí a když mu budete dávat jen jejich stravu pro štěňata,tak bude dobrý.Hold máte pořádného chlapáka.Ale granulky bych mu moc nestřídal.Také by mu už mělo stačit baštit 2x denně-né plnou misku po celý den,jako když jsou malí.Určitě v dospělosti bude pěkný,jak jsem psal-měl řádný základ-byla to od majitelky blbost krmit kozím mlékem a dávat mu baštu s maminou.Omezte mu ty kapsičky,stačí 1týdně a nebo za 14dnů,ale bude to těžké,když je naučen a bude jedlík-není to vaše chyba.Hlavní je,aby nebyl nemocný a co si více přát pro naše miláčky.Já mám 2fenky a 1pejska,1 nám zemřel stářím před měsícem,byl také pěkně mohutný a pěkně stavěný,říkali jsme mu Filda-Filip,byl 3barevný.Fenky máme bílohnědou a bíločernou.Hlavně žádné lidské jídlo ani salám,tím jim lidé hodně ubližují,nechápou,že to nejsou oříšci s ulice.Tak krásný den a neřešte váhu:-)
Pivrnec
 

shit-tzu

Příspěvekod Radka » sob 09. říj 2010 11:25:44

Dobrý den,
našeho šicunku bych za nic nevyměnila.Je to úžasné plemeno.Milý, chytrý a lásky má na rozdávání.Ale zároveň musim říci, že je to velký lumpík.Manžel, který psa nechtěl, říká že to snad nepřežije,až Kimča nebude.
Radka
 

RE: Připuštění

Příspěvekod mabu » ned 17. říj 2010 21:41:46

Blešky vás budou trápit dál, pokud jejich vajíčka neodstraníte z pelíšku, koberců atd. Pelech vyprat a postříkat přípravkem proti blechám, koberce vysát postříkat. To samé veškeré čalounění, polštářky,gauč atd. Kupte psovi obojek proti parazitům, treba Scalibor. Ten nezapáchá, narozdíl od jiných třeba Kiltix děsně páchne. Pokud zastřihnete jeho velikost, tak ten zbytek dejte psovi do pelíšku, působí preventivně.
mabu
 

RE: Shit-tzu

Příspěvekod mabu » ned 17. říj 2010 21:57:41

Souhlasím, šicky jsou užasný. Měla jsem téměř 12 let fenku, byla úžasná. Moc mi chybí. Bohužel byla bez PP od nějaké množitelky. Na na sklonku svého života byla hodně nemocná. Časem si určitě zas nějakou koupím, ale už budu opatrná a budu pečlivě vybírat chovnou stanici. Nebudu podporovat množitele a koupím si štěně s průkazem původu. Jen ještě pro ty co šicky šříhají, nedělejte to. Povaze psa to neubere,ale vzhledu ano a na šicunkách je ta úžasná srst to nejkrásnější. Pokud někoho obtěžuje psa pravidelně česat a koupat, tak ať si koupí krátkosrsté plemeno. Já mám 2 výstavní afgány a problém s tím nemám. Je to přece čas který strávíte se svým psem. Tak si ho vychutnejme:-)
mabu
 

Předchozí

Zpět na Psí plemena

cron