Irský setr

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

Irský Setr a jeho odchov venku

Příspěvekod Dafa » ned 03. led 2010 0:59:39

Dobrý den,ve vašem článku jsem se dočetl,že Setr není vhodné plemeno pro venkovní odchov. Mám svého psa už pátým rokem a od jeho 9 měsíců žije na dvoře mého domu. Je pravda,že jsem jej tam umístil v létě,ale pak zde strávil i svou první zimu a bez sebemenších problémů ji i tam strávil. Nejsem kruťas,ale toto plemeno je stavěné na pobyt venku a navíc mu to vyhovuje více jak domácí prostředí. Neznám u svého psa nachlazení ani jiné zdravotní problémy. Navíc jsou to vodníci a není žádnou zvláštností vidět setra běhat s radostí a podotýkám dobrovolně i v zimních časech vodou a hrát si v ní. Mám kvalitně zateplenou boudu do které se vejde i dospělý člověk a stejně v zimě čas od času pes stráví noc pod širou oblohou zapadaný sněhem a na mrazu kolem -15 stupňů. Netuším co jej vede k tomuto počínání,ale myslím si,že on sám nelépe ví co dělá. Proto vážený autore čláku: nepište takové věci bez konzultace s chovateli tohoto krásného plemena,protože ať chceme nebo ne-jsou to šelmy které potřebují svůj prostor který jim člověk ani trošku nemůže nabídnout v domácím prostředí teplého bytu.
Dafa
 

RE: Irský Setr a jeho odchov venku

Příspěvekod Marie » úte 30. bře 2010 9:24:27

Dobrý den, Váš článek mně velmi zaujal, můžu poprosit o kontakt? Můj je marie.kucerova@iol.cz
Marie
 

RE: Irský Setr a jeho odchov venku

Příspěvekod JanaZ » ned 18. dub 2010 11:09:28

pokud si článek přečtete pozorněji, nejde tam o to že by psovi byla zima nebo že by trpěl nějakými nemocemi, ale jde o psychiku, o to, že lpí na svém majiteli a vy mu do hlavy nevidíte.. venku a pod širou oblohou spí proto, že je mu smutno, můj pes do boudy taky nevleze, radši je venku kde může alespoň sledovat nějaké dění kolem sebe..
JanaZ
 

RE: Irský Setr a jeho odchov venku

Příspěvekod zdena » úte 04. kvě 2010 23:31:12

Dobry den,odpovidam Vam jako dlouholeta chovatelka irskych setru. Zkuste si do boudy vlezt sam a cekejte jake nove obzory se Vam otevrou...a nebo nechte svemu setrovi moznost si vybrat , jestli chce byt s Vami uvnitr,nebo sam venku.Doufam,ze alespon s nim chodite denne ven a nenechavate ho na tom dvore zcernat.
zdena
 


Zpět na Psí plemena