Mops

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

Příspěvekod Sarah » pát 21. lis 2008 13:03:43

jsou to supr pejsci
Sarah
 

Domácí mazel

Příspěvekod Margita » čtv 08. led 2009 17:16:20

Ahoj, zdravím všechny příznivce Mopsů, je to super plemeno, rychle se učí, je přítulný, chytrý a je to mazel. Občas má, ale i svoji hlavu, tak potřebuje vedení a řád. Máme doma 4 letého kluka jménem Andy a už si bez něj svůj domov nedovedeme představit a nějak jsme si zvykli i na to, že líňá víc než ostatní plemena, chrápe a chrochtá. :-) Tak nějak to k tomuto plemenu patří. Ovšem nikde nenajdete plemeno, které umí takovou mimiku, jako právě Mops ( je to takový pes s obličejem), jinak je to i ochránce a svoji lidskou smečku miluje nade vše. Pokud je venku bez vodítka, tak je téměř nemožné se mu ztratit z dohledu a doma je to skoro stejné, je to takový doprovod, všude a u všeho musí být. Vítá vás stejně radostně a nezáleží, jestli jste byli pryč 5 minut nebo 3 hodiny. To všechno je Mops.
Margita
 

RADA

Příspěvekod Michal » sob 24. led 2009 21:30:32

Dobrý den mam takovy problem mam rok a pul starou fenku mopse a z rodinnych duvodu jsem ji musel dat na tri mesice k rodicum. ted ji mam zase u sebe ale mam problem hrozne zuri. kdyz ji treba chci vyhnat ze sedacky hrozne vrci-ma uplne zachvaty. tak ji placnu novinama a ona vrci jeste vic. zacala to delat z niceho nic a ja nevim co s ni mam delat. vim jiste ze rodice ji treba netrestali rukou nebo tak neco ale myslim si ze zvlcela. Poradi mi nekdo co mam delat?jak zase ziskat respekt aby si nedovolila neco takoveho na me jako na pana ani na nikoho jineho?dekuji moc za jakoukoliv radu nebo vysvetleni toho proc to vlastne dela.
Michal
 

RE: RADA

Příspěvekod Margita » stř 28. led 2009 14:11:32

Michale, přemýšlela jsem proč tohle vaše Mopsí slečna dělá a jediné vysvětlení mám, že je na vás uražená( vím, že to možná zní trochu divně), ale Mops je hodně závislé plemeno, má svého pána a pokud jste ji nechal u svých rodičů, tak to bohužel nejste vy! Mops miluje svoji smečku nade vše a pokud ho dáte pryč, tak to bere jako zradu, nechápe co se děje a proč ho jeho pán už nechce, nemyslete pes má taky city a přemýšlí ( samozřejmě, že né tak dokonale jako člověk, ale přemýšlí). Já jsem taky byla nucená nechta svého Mopse Andyho u rodičů na nějakou dobu a ikdyž byl na ně zvyklí, tak jakmile jsem odjela, tak mi rodiče vždycky říkali, že se s nima klidně i dva dny nebavil, prostě se jich starnil a jen ležel. Musíte si zpět získat její důvěru, co nejvíc času s ní travít, kam je to možné, ji brát s sebou a hlavně na ni mluvit. Pokud je na sedačce a vy nechceta aby tam chodila, tak jí to zakažte, vemte si třeba nějaký pamlsek a ukažte prtem na sedačku a řekněte dolů, nebo fuj, nebo prostě povel na který je zvyklá ( třeba i odvolání na místo)a pokud poslechne, tak ji odměňte. Ten zákaz ohledně sedačky, ale musí být už na pořád, ne že jednou jí povolím a podruhé zakážu. Můžu vám také doporučit knihu od M. Borgesové" se psem je psina- povídky pro kočku a pro psa" je to např. v Knižním klubu. Dočtete se tam spoustu věcí z běžného života se psem, kniha je bezvadně napsaná, je plná humoru, ale i dobrých rad a postřehů. Tak vám to snad aspoň trochu pomůže a dejte vědět jak se vám daří s vaší psí slečnou. :-)
Margita
 

RE: Domácí mazel

Příspěvekod Jurassic » čtv 12. bře 2009 16:51:56

Ahoj Margito! Podepisuji se pod vše co píšeš, ale nesouhlasím, že k mopsům patří nadměrné línání. My máme 10 letou fenku a více líná 2-3x ročně (po 3 týdnech), zbytek roku je to v pohodě, sem-tam chlup. Možná to je i krmivem - dáváme jí Nutram Mini-bite už 7 let a je v perfektní kondici.
Jurassic
 

RE: Domácí mazel

Příspěvekod Margita » pon 16. bře 2009 14:03:17

Ahoj Jurassici, my krmíme pejska Eukanubou adult small, ale díky za doporučení na jiné krmivo, můžeme to vyzkoušet. Jinak občas taky dáváme na zpestření rozšlehané vejce, je pak lesklejší srst. A s tím línáním, to jsem spíš myslela tak, že by si ho neměli pořizovat lidé, kteří lpí úzkostně na pořádku( ikdyž takový by si asi neměli vůbec pořizovat psa, že?!)Prostě ať žije kartáč na oblečení a vysavač. :-)Pěkný den.
Margita
 

Byt a Chov

Příspěvekod Markéta » úte 14. dub 2009 0:10:15

Ahoj všichni, Chceme si se synem pořídit pejska do bytu 4+1 v nádherném prostředí Jeseníků :) Líbí se nám Fr. buldoček ale i mopsík :) Měla jsem maltezáčka, ale nakonec to s ním dál nešlo (sousedé) kvůli jeho štěkotu, když jsem nebyla doma (i syn). CHci se zeptat na vše kolem chovu apod... a taky ohledně toho štěkotu a jak to děláte např. když jste týden pryč. Děkuji moc , Markéta :)
Markéta
 

RE: Byt a Chov

Příspěvekod p.V.O. » sob 02. kvě 2009 21:24:08

Mám 4-letého mopsíčka a je velmi hodný. Vůbec neštěká a sousedi v bytovce ho moc chválí,že ani neví,že ho máme,jak je hodný. Když je doma sám,tak si lehne a spinká. Pokud jede někdo třeba na dovolenou,tak mopsíčky hlídám (zdarma). O tomto více info mailem mopsronecek@centrum.cz anebo web www.mopsronecek.estranky.cz
p.V.O.
 

RE: Byt a Chov

Příspěvekod maky » ned 24. kvě 2009 18:37:53

dobry den chla bych se zeptat jestly nema nekdo na prodej maleho mopsika ale bezoveho kdyby nahodou tak se ozvete na 776605413 budu rada kdyz se ozvete Dekuji . ale chtela bych fenku ale jeste stenatko .
maky
 

mops

Příspěvekod aneta » úte 09. čer 2009 21:14:38

škaredej pes
aneta
 


Zpět na Psí plemena

cron