Border kolie

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

Pomoc

Příspěvekod Klára » sob 04. říj 2008 18:39:54

Mám rok a 2 měsíce starého borderáka.Bohužel se venku bojí nebo spíše je naštvaný na vodítko.Když ho pustím tak prozměnu uteče co mám dělat poradte mi někdo prosím
mail:KlaraPrudilova@seznam.cz
Klára
 

RE: Pomoc

Příspěvekod Věra » úte 13. led 2009 19:33:25

Ahoj Kláro,
borderka je velice vnímavé plemeno a proto si myslím, že jsi při nácviku chůze na vodítku a přivolání udělala nějaké chyby. Vše se dá určitě napravit. Nejlepší rada, kterou ti mohu dát je, přihlaš se na kynologický cvičák, kde ti jistě s převýchovou rádi pomůžou.
Věra
 

Příspěvekod Barbora Opltová » čtv 26. úno 2009 7:27:55

Dobry den, prosim vas proradte, máme doma 2,5 měsíční borderku. Když odejdeme do školy nebo do prace, pokažde máme ukousané lišty kolem stěn, vypadá to že díky tomu, jak ty lišty odtrhává a škrábe, se snad prohrabe až na chodbu. Už si fakt nevíme rady, zkoušela jsem je posypat i pepřem, ale nic nezabírá. Včera jsem byla pryč jen dvě hodiny a udělala to stejně.
Barbora Opltová
 

RE:

Příspěvekod DankaSevikova@seznam.cz » pon 09. bře 2009 9:51:50

Dobrý den, zkuste koupit spray - odpuzovač psů (ve zverimexu) a tyto místa postříkat. Pejsek to dělá možná z nudy, možná kvůli zubům. Mám za sebou podobnou zkušenost. Jinak nezbývá než toto období přežít, náš pejsek se po výměně zubů zklidnil. Má doma k dispozici dřevěnou aportovací činku, kterou ohlodává a jinak je potřeba když jste doma pejska naučit, že to je fuj. Borderka je velmi inteligentní a vše se naučí, je to o důslednosti. Daniela
DankaSevikova@seznam.cz
 

RE:

Příspěvekod Slawa » pát 13. bře 2009 12:36:41

- Zkuste jít ráno na delší procházku.
- Nechte ji doma nějaké zajímavé hračky.
- Potrestejte ji jenom, když ji u toho přistihnete a to jenom zataháním za kůži na krku.
- Pepř bych nepoužíval.
Slawa
 

RE:

Příspěvekod VP » ned 01. lis 2009 20:01:46

Nejlepší jsou poměrně dlouhé ranní vycházky a pak nechat doma rozházené hračky doslova všude, aby o ně pes doslova zakopával na každém kroku. Včetně třeba kusů dřeva. Vždy lepší uklidit dvakrát denně hromadu třísek, než odklízet zdemolované židle, nebo zadělávat díry ve zdi. Na pepř bych se vykašlal, nedělá dobře psímu čichu. Když, tak buď chilli papričky, které takový devastační dopad na psa nemají, a nebo v krajním případě i nějakou lehce plesknout přes zadek. Ale s tím bych u tak malého psa byl hodně opatrný. Spíše je to poslední možnost, protože když to přeženete, dá se tím i dost pokazit. Navíc ono to za pár týdnů, až pes přezubí, většinou samo přestane. Jinak jste si ale vybrali fajn plemeno, rozhodně se nebudet nudit. Něco bych o tom věděl... :-) Viz: http://podracky.blog.idnes.cz/r/18078/Pesoviny.html
VP
 

bobky a krmivo

Příspěvekod Bára » úte 17. lis 2009 10:14:37

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké krmivo by bylo pro hnědou borderku nejvhodnější. Krmím jí Canidae Als stages ale má po ní takové strašně světlé bobky a přes léto zrezla, předtím jsem jí krmila pro planem. Nevím tedy jestli je to ze sluníčka nebo z toho pro planu, a jestli tomu Canidae vubec pomaha
Bára
 

BOC

Příspěvekod Bára » sob 19. pro 2009 21:39:33

Dobrý den, chtela bych se zepta na radu. Mám roční borderku a mam problem s nicenim veci, který ji stále neprechází. Nici jen kdz je sama doma, a dozvidam se od sousedu, ze chvili po mem odchodu i knuci. Setkavam se s nazorem, ze je na me prislis fixovana. Je pravda, ze me stale sleduje ocima, pomalu se mnou chodi i na zachod a skace do postele jen pokud si do ní lehnu. Vubec si nevím rady. Vím, že borderky jsou přirozen fixovaně na svého pána, ale nejsem si jista jestli to v jejím případě neni az moc. Jeste se musim zminit, ze na me dost žárlí. Vždy kňučí a nebo štěká, a to ne tak na ostatní psy ale na lidi
Bára
 

Naše Lilly

Příspěvekod Návštěvník » sob 22. kvě 2010 16:25:31

Máme Borderku která se jmenuje Lilly a je strašně hodná ale zato rváčka.Pak máme ještě bílého ovčáka skříženým s haski.
Návštěvník
 

RE: Pomoc

Příspěvekod Návštěvník » sob 22. kvě 2010 16:27:56

víš co mě je devět ale možná že ti nebo vám pomůžu.musíš ho napřed na vodítku naučit alespoň vést po zahradě a pak ho naučit na delší procházky..mě to teda na lilly zabralo
Návštěvník
 


Zpět na Psí plemena

cron