Rhodéský ridgeback

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

Dotaz

Příspěvekod Matoušková T. » pát 21. lis 2008 20:10:43

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli má ridgeback mezi polštářky na tlapkách blány. Máme doma pejska kterého sme si kupovali jako jezevčika a vyrostlo nám z toho ,,teláto´´ které z jezevčíkem nemá opravdu nic společného... Nejpodobnější je právě zmíněnému ridgebackovi, prosím o radu chovatele, kdyžtak zašlu foto.
Matoušková T.
 

RE: Dotaz

Příspěvekod Siska » stř 26. lis 2008 11:31:34

Tak to máte tedy opravdu překvápko!!!!Ale pokud je pejsek hodný,neagresivní a je potomek rr tak Vám přeji hodně zážitků a radosti.
Siska
 

RE: Dotaz

Příspěvekod kokemon » úte 16. pro 2008 14:08:30

Ano, RR má plovací blány. Pošlete foto, pokutíme, co by to mohlo být....
kokemon
 

Povaha

Příspěvekod Petra » stř 07. led 2009 15:14:18

Dobrý den,

s přítelem přemýšlíme o koupi štěňátka Rhodéského ridgebacka, ale vzhledem k tomu, že máme ještě jednoho psa ( fenu ), tak bych ráda věděla jakou mají tyto psi povahu. Určitě si o tom můžu něco přečíst, ale praxe je lepší.

Předem velice děkuji za odpvoěď
Petra
 

Příspěvekod Kateřina » pát 09. led 2009 14:02:51

Dobrý den, chtěla bych si pořídit pejska a přemýšlím o RR. Měla jsem 14 let bígla, který byl rozmazlený, neposlušný a nevychovaný. Nejsem zrovna člověk, který má "pevnou ruku", a tak bych se ráda zeptala, jestli je rozumné pořídit si zrovna toto temperamentní plemeno. Četla jsem, že RR potřebuje autoritativního a tvrdého pána, což já jako člověk velmi mírné povahy rozhodně nesplňuji. Děkuji za odpověď, K.
Kateřina
 

může být rr venku?

Příspěvekod Honza » úte 13. led 2009 14:13:11

Dobrý den, na jaře bych si rád koupil rhodéského ridgebacka. Chtěl bych ho mít venku na zahradě a nevím, zda je toto plemeno zvyklé být venku. Je jasné, že při mrazech jaké byly v posledních dnech bych ho ani venku nenechal. Samozřejmostí bude zateplená bouda se závětřím.
Honza
 

RE:

Příspěvekod Bob » čtv 15. led 2009 10:53:23

Dobrý den!
Můj názor je takový, že ridgebacka si klidně pořídit můžete aniž byste se měla obávat jeho povahy! Ridgeback není ani tak temperamentní jako tvrdohlavý, ale zároveň neuvěřitelně věrný, přítulný někdy až vlezlý. Já osobně mám 4 letou fenečku tohoto skvělého plemena a nikdy už bych jiné plemeno nechtěl. Určitě bych vám doporučil absolvovat aspoň základní výcvik, aby pes polouchal a dal se odvolat, protože je to také nesmírně zvědavé a kamarádské plemeno a rád se pouští za jinými psy či se někdy projeví lovecké pudy a rád prožene zajíce apod. O kočkách ani nemluvě! Hlavní ale je, aby byl pořád v kontaktu s vámi. Tento pes to vyžaduje snad víc, než kterýkoliv jiný. Bude u vás kamkoliv se hnete a bude si vás držet na dohled. Stačí jít z obýváku do kuchyně a RR půjde s vámi. RR se strašně rád nechá rozmazlovat, ale zároveň na to umí skvěle hřešit. Jakmile jednou dovolíte ležení na gauči, tak už si pro sebe hledejte jiné místo na sezení, protože gauč už bude jeho, ale říká se, že nejlepší pán RR je ten, kdo si ho pořídí jako prvního psa, protože se s ním bude mazlit, dovolí mu téměř vše apod. To sice není ideální, ale rozhodně nedoporučuji tvrdý výcvik ani výchovu, ale spíš trpělivé vedení psa k obrazu svému. Věřte, že bití apod. na RR neplatí, navíc můžete zlomit jeho dobrosrdečnou ovahu a to byste přece nechtěla. Ale na druhou stranu trpělivý výcvik je to pravé. Přece jen je to skoro 40ti kg pes s exteriérem vzbuzujícím respekt a je dobré, aby byl "ovladatelný" i bez vodítka! Jinak je to ale to nejkrásnější a nejdobrosrdečnější plemeno, krásné, ideální k dětem apod. jen potřebuje dostatek pohybu a hlavně kontakt s lidmi! Pobyt v kotci nedoporučuji. Bude strádat a chybět kontakt s lidmi, i když by si určitě zvykl, ale doma v pelíšku mu bude líp!
Bob
 

RE: může být rr venku?

Příspěvekod Bob » čtv 15. led 2009 11:01:00

Dobrý den,
RR si sice venku zvykne, ale je to pes, který opravdu potřebuje kontakt s lidmi, proto bych ho do boudy nedoporučoval. Navíc není zvyklý na příliš nízké teploty! Přece jen mějte na paměti, že je to africký pes s krátkou srstí (např. na břichu ji má opravdu minimum) a už teploty kolem nuly nejsou pro něj to pravé. Do našich podmínek a do boudy je ideální německý ovčak, bernský salašnický pes apod, ale ridgeback opravdu ne! Setkal jsem se dokonce s tím, že někteří chovatelé vám jej ani neprodají, nezávažete-li se, že ho budete mít bytě, kde bude mít teplo a stálý kontakt s vámi, který moc potřebují!
Bob
 

RE: Povaha

Příspěvekod Bob » čtv 15. led 2009 11:06:24

Dobrý den,
RR si velmi dobře zvykne na druhé psy ve své smečce, jen zvažte, jak si zvykne Váš stávající pes! Taky mějte na paměti, že RR je dost velký pes se svou hlavou a může si časem nárokovat vedení ve smečce, takže pokud je váš druhý pes třeba dobrman, pitbul apod. mohou nastat problémy. Pokud je to ale nějaké menší plemeno, nebo bude-li jeden či druhý zdrženlivější povahy, neměl by nastat problém, oni si to jednou "vyříkají" a bude klid. Budou-li ale oba (obě) tvrdohlavci, tak se těšte!
Bob
 

daruji fenku RR

Příspěvekod Daniela » úte 20. led 2009 14:47:27

Dobrý den všem,pokud někdo by rád vlastnil fenku ,,nádhernou,, tohoto plemena a ví,že bude výborným pánem prosím ať mi zavolá na 776/236 679 fenečka je vážně kouzelná,stará cca 5měs,poslouchá a nezlobí!!!!někdo jí vyhodil z auta u nás před domem a nemám sílu jí dát do útulku!!!!díky Daniela Praha a okolí Kladna
Daniela
 


Zpět na Psí plemena

cron