Problémy s výkaly

Zdraví, nemoci a správná strava pro pejsky

Příspěvekod Marie » pát 17. zář 2010 9:38:31

Dobrý den, mám 3,5 měsíce starou fenečku Jack Russell, která se již vyvenčuje venku, příp. doma na plnu. Před pár dny jsem ale zjistila, že při venčení udělá velkou potřebu venku jen velmi omezenou. Většinou si "nechá něco na doma" a když jdu do práce "udělá" to doma a sežere. Ne úplně všechno, zbytek je roztahaný po celé místnosti, ale většinu sežere. Venku taky žere na co přijde, ale to se dá ohlídat. Jako dítě jsem měla několik psů ale s tímhle jsem se nesetkala. Vždycky žrali cizí výkaly, ale vlastní ne. Jednou jsem jí chytila hned při činu a pořádně jí vyhubovala, ale výsledek žádný. Nemáte někdo zkušenosti nebo radu?
Marie
 

RE:

Příspěvekod Irena » ned 26. zář 2010 19:03:29

dobrý den,nevím jestli to nebude tím,že je doma pejsek sám,my máme 2 měsíční štěně špice máme ho od 15 září,chodíme s ním každé 4 hod ven zvládal vše venku,já začla od 22.9 chodit do práce,ale není doma sám s přítelem směnujeme naproti sobě,přesto najednou začal čůrat po bytě i když před tím chodil na plínku,navíc máme kocoura,snášejí se,hrají si spolu,ale pejsek začal tahat jeho výkaly z kočičího záchodu a to od tý středy co jsem začla chodit do práce,takže asi musíme bejt trpěliví a ostržití
Irena
 

RE:

Příspěvekod Marie » čtv 07. říj 2010 13:04:45

Dobrý den, děkuji za reakci. Ptala jsem se na to i veterináře a poradil jediné: metodu "cukru a biče", takže venku chválit jako při objevení Ameriky a doma vynadat a nemluvit s ní:-). Prý se to urovná. Vynadám jí když přijdu z práce i když jí nechytím při činu. Nemyslím si, že by nevěděla za co to je, protože když doma nic neudělá, tak si běží pro pochvalu. Takže si na duhou stranu musí být vědoma i prohřešku.
Marie
 

RE:

Příspěvekod Návštěvník » sob 09. říj 2010 5:10:34

zdravím,my jsme se zatím polepšili loužička sice doma občas je,ale chvála bohu na plínce asi si potřebují zvyknout,my ted' zrovna bojujeme s vodítkem,nechce pacholek chodit přivázanej,jen ho kouše a skáče jak pominutej,když ho uvážu,při tom ze začátku v poho,spíš mně přijde,že to zkouší,co vydržíme,jen se chci zeptat,zda mi můžete napsat čím krmíte? já dávám brit care a zatím dobrý
Návštěvník
 

RE:

Příspěvekod Tereza » pon 11. říj 2010 12:59:16

Pokud pejskovi vynadáte až když přijdete domů, opravdu netuší za co mu nadáváte. Možná se tváří "provinile", ale ve skutečnosti jen reaguje na tón vašeho hlasu a vaši energii a nechápe nic. To že si přiběhne pro pochvalu - není to spíš vítání? Pokud doma nic neudělal a vy jste ho párkrát pochválila, měla jste při tom určitě radost, pejsek čeká pochvalu automaticky, když přijdete domů a usmíváte se. Ale neorientuje se podle toho, co udělal nebo ne, ale podle toho, jak vy se tváříte a jakou vyzařujete energii. Psi jsou sice inteligentní, ale bohužel uvažují jinak než my - v reálném čase...
Tereza
 

RE:

Příspěvekod Radka » čtv 14. říj 2010 23:18:46

To je všechno pravda,ale já řeším stejný problém už rok a půl.Taky se mi pejsek doma občas vydělá a nepomáha takřka nic.Můj problém je v tom,že dělám třísměnný povoz a Chárlí je z toho zmatený.Při každém venčení udělá potřebu,ale přesto....
Už si nevím rady,asi vyskouším odměny venku,no uvidíme.Všechno ostatní jsem už skoušela,ale myslím si,že je to v povaze psa a on mi to dělá naschvál,jako pomstu za to,že je sám doma.
Radka
 

RE:

Příspěvekod Tereza » čtv 14. říj 2010 23:59:59

Vy si opravdu myslíte, že pes se mstí?
Jinak odměňování venku, když vykoná potřebu, samozřejmě může přispět k tomu, aby se to odnaučil, na některé pejsky to funguje.
Taky záleží na tom, jak dlouho musí doma vydržet a kdy žere - možná že to skutečně jen už neudrží.
Tereza
 

RE:

Příspěvekod Radka » pát 15. říj 2010 13:08:16

nemyslím si,že to neudrží,jí ve stejnou dobu,venčený je má ve stejnou dobu a doma sám je pořád jen osm hodin.A nedělá to pořád,když to vydrží jednou,dvakrát....nechápu,proč né i potom.
Radka
 

RE:

Příspěvekod Tereza » pát 15. říj 2010 14:29:08

To ano, ale rikala jste, ze mate trismenny provoz a pejsek z toho muze byt zmateny. Tak jsem predpokladala, ze nevencite v pravidelnych casech. Ono na cloveka to taky nekdy prijde a proste musi. Take zalezi co papa - pokud mu treba neco pridate do granulek, muze to rychleji stravit a pak to musi ven :) pejsek to urcite nedela schvalne, zkuste vypozorovat, kdy to udela - co predtim zral, kdy...ruzne jidlo se travi ruzne dlouhou dobu (granulky az nekolik dni), jakou mel predtim pohybovou aktivitu (ta obecne zrychluje peristaltiku strev). Pokud to nedela vylozene pravidelne, v podstate kazdy den, tak pricina bude nekde existovat :) drzim palce
Tereza
 


Zpět na Zdraví a výživa

cron