Prosím o radu

Chovatelské stanice, domácí chov, postřehy, rady

RE: potřebuji poradit

Příspěvekod colin » sob 07. bře 2009 20:50:00

Já měl takhle divokého knírače. Do jisté míry fungovalo ho unavit. Třeba aport doma na zahradě před procházkou. Před výcvikem jsem ho vždycky vyběhal u kola. Jinak každá rada drahá. Vím - žádné velké doporučení. Rozhodně bych se těm procházkám nevyhýbal, ba naopak. Když jsem třeba den nebo dva vynechal měl radost a byl ještě horší než normálně. S těmi psy -rozhodně bych ho nepouštěl z vodítka pokud nemá přivolání. Dobrá je stopovací šňůra s pár uzly na konci, aby se dala zašlápnout, když utíká (než se naučí ke mně). Pes si musí na soukmenovce zvykat od štěňátka. Snad se to ještě naučí i roční pes. Snad mu zkusit najít nějaké odolné psí kamarády. Třeba na psy útočí, protože je nezná a má z nich třeba strach.
colin
 

RE:

Příspěvekod celly » sob 07. bře 2009 20:51:17

Rasa to není žádná a ani v tom žádnou nevidím převažovat. Je to zkrátka kříženec. Ale je pěknej
celly
 

RE: Agresivita

Příspěvekod chulit » sob 07. bře 2009 20:56:08

Myslím, že tady už není na co čekat a je třeba obrátit se na profíka, který se zabývá problémovým chováním psů.
chulit
 

RE: Prosím o radu

Příspěvekod dezzy » sob 07. bře 2009 23:32:48

Měl jsem něco podobného. Na cvičáku mi poradili, ať ty intervaly postupně prodlužuju, třeba i po půl minutách, když to bude potřeba. Trest si prý pes může spojit s příchodem a ne se štěkáním. Dobré také je spojit odchod s něčím pro psa příjemným. Já svému dával kost z bůvolí kůže, kterou miluje. (Dával jsem mu ji jen když jsem odcházel, aby mu byla vzácná.) Kamarád štěněti pouštěl slabě radio, aby slyšel hlasy (ne metal, samozřejmě). Přeji hodně trpělivosti. Mně to trvalo víc jak půl roku.
dezzy
 

RE: poradte prosim

Příspěvekod maky » pon 09. bře 2009 7:01:15

zdravim vas a myslim se ze vas pejsek se citi byt sefem a tak si v byte znackuje sve uzemi, nepisete nic o hiearchii ve vasi rodine,takze si dovolim usoudit ze pejskovi je dovoleno temer vse,mela byste mu ukazat kdo je u vas sefem,a to treba takovym zpusobem ze cas na hrani a ukonceni hry urcujete vzdy vy,nikdy zadne jidlo od stolu apod,a nenechavat mu v misce krmeni dele nez 15 min,zkuste to urcite si tim upevnite pravidla preju mnoho stesti a pevne nervy.
maky
 

ocásek

Příspěvekod Cassiopeia » úte 17. bře 2009 16:18:37

Dobrý den,
prosím pomoc máme po babičce foxíka (drsnosrstého) za poslední měsíc si totálně rozkousal osásek (špičku) .. jinam si nedošáhne. Je mu 12 let, a již dříve měl problémy se srstí ... drbal se až do krve ap. ale to se asi před 2 roky spravilo. Teď se bez košíku nehne ale občas se stane "nehoda" a děda mu ho kvůli krmení sundá a zapomene nandat, pak je to jak na jatkách (aby nevykrvácel :-(). Nemůžu jej 24hod hlídat. Díky C
Cassiopeia
 

RE: poradte prosim

Příspěvekod cofy » stř 18. bře 2009 20:46:44

Ono těch fíglů na upevnění dominance je více. Choďte do dveří jako první. Když si přinese hračku, že si chce hrát, ignorujte ho. Nelehejte si před ním na zem - mějte hlavu vždycky víš než on. Na procházce často měňte směr, aby musel za vámi běhat. Mějte dvoje hračky - jedny jeho a jedny na společné dovádění - ty společné mu po hře nenechávejte, aby neměl dojem, že je nad Vámi vyhrál. Pokud se s ním přetahujete, nenechávejte ho vyhrát - přijde na to že člověk je velmi silný. Při hře ho "šiďte", ať pozná, že jste mnohem chytřejší než on a že se vyplatí Vás jako vůdce následovat... Tak by se dalo pokračovat dál, jistě Vás napadnou i další věci. Jde o základní myšlenku - pes je poslední v hierarchii a jeho rozhodovací právo je nulové. Může to znít povýšenecky, někomu možná krutě, ale pro psa je to přirozené. Psi nejsou demokrati, mají hierarchii, kde rovnost mezi jedinci neexistuje. A oni to ctí. Pes, který ví, kde je jeho místo, je naopak vyrovnaný a spokojený. Nikam se pracně neprsí a věnuje se užitečnějším věcem. Krátký článek o problémech Vašeho psa je na www.hkvet.cz/main/dotazy3.htm. Snad Vám to pomůže.
cofy
 

RE: poradte prosim

Příspěvekod pejskar.cz » čtv 19. bře 2009 1:03:50

Dobrý den,
Cofy, nemohl jsem si nevšimnout, že odkazujete na stránky veterinární stanice. Pokud jste veterinář a ještě z navíc z HK, ozvěte se prosím. V zápatí je odkaz na kontaktní formulář. Možná bychom se mohli domluvit na spolupráci, která by byla výhodná pro obě strany.
díky
pejskar.cz
pejskar.cz
 

Příspěvekod veronika » stř 29. dub 2009 16:57:23

Dobrý den,mám skoro dvouletého kerna a bohužel jsem nesehnala žádnou knižní publikaci výlučně o nich.proto se chci zeptat jestli je normální že mému psovi nestojí uši.má je asi tak v polovině převislé.slyšela jsem něco o masírování ale moc tomu nevěřím.kdokoli mi bude moci poradit pište na mail: veronika.aki@seznam.cz
veronika
 

ideální plemeno do bytu

Příspěvekod Elis » úte 19. kvě 2009 22:18:00

Dobrý den, mohu Vás požádat o pomoc s výběrem pejska do bytu. Nejspíš nějaké menší plemeno, které minimálně líná. Předem děkuji za odpověď
Elis
 

PředchozíDalší

Zpět na Chovatelství

cron