Prosím o radu

Chovatelské stanice, domácí chov, postřehy, rady

Re: rada

Příspěvekod Návštěvník » ned 19. úno 2012 15:46:00

Zdenka píše:Zdravím, prosím poradí mi někdo. Chci si pořídit psa a líbí se mi bernský salašnický. A chci aby byl celou dobu vennku a hlídal zahradu, jsou tyto pejsci na hlídání, dokážou mi ohlídat u domu zahradu a vydrží po celý rok venku?? Děkuji za radu Zdenka


Bernský salašnický pes určitě vydrží venku celý rok, ale pořiďte mu i zateplenou boudičku kde by se schoval až bude špatné počasí. Bernští salašničtí psi jsou vytrvalí a určitě by dokázali ohlídat vaši zahrádku i dům, ale pro jistotu si pročtěte články na této stránce: http://cs.wikipedia.org/wiki/Bernsk%C3% ... %C3%BD_pes
Návštěvník
 

Re: potřebuji poradit

Příspěvekod Návštěvník » ned 19. úno 2012 15:48:06

žaneta píše:prosím o radu,máme ročního hladkosrstého foxteriera.Když jdeme ven tak se tak rozdivočí,že začne hrabat a kousat trávu a když mu to chcete zakázat tak vás začne zákeřně kousat,no prostě to vypadá jak znějakého hororu.A nebo když vidí nějakýho psa tak chce na něho skákat a opakuje se to stejný chcete mu dát vodítko tak vás chce pokousat.Nevím co mám s ním dělat,protože ho mám hrozně ráda.Začala jsem s ním chodit aji na cvičiště,ale nic moc se nezměnilo dělá to pořád,ale doma je strašně hodný,nic nekouše,akorát jak píšu venku je hrozný.Koupila jsem košík a chodí s košíkem.Nevím jestli je to nějaký výchdisko.Pomocte mi prosím.


můžete zkusit, dát mu vodítko a náhubek už vevnitř. Také s ním choďte hodně často ven a za jinými psy, protože podle toho co popisujete se dá usoudit že chodí ven velmi málo a má velkou radost z toho že je venku.
Návštěvník
 

Re: potřebuji poradit

Příspěvekod Návštěvník » ned 19. úno 2012 15:50:01

Návštěvník píše:
žaneta píše:prosím o radu,máme ročního hladkosrstého foxteriera.Když jdeme ven tak se tak rozdivočí,že začne hrabat a kousat trávu a když mu to chcete zakázat tak vás začne zákeřně kousat,no prostě to vypadá jak znějakého hororu.A nebo když vidí nějakýho psa tak chce na něho skákat a opakuje se to stejný chcete mu dát vodítko tak vás chce pokousat.Nevím co mám s ním dělat,protože ho mám hrozně ráda.Začala jsem s ním chodit aji na cvičiště,ale nic moc se nezměnilo dělá to pořád,ale doma je strašně hodný,nic nekouše,akorát jak píšu venku je hrozný.Koupila jsem košík a chodí s košíkem.Nevím jestli je to nějaký výchdisko.Pomocte mi prosím.


můžete zkusit, dát mu vodítko a náhubek už vevnitř. Také s ním choďte hodně často ven a za jinými psy, protože podle toho co popisujete se dá usoudit že chodí ven velmi málo a má velkou radost z toho že je venku. Také můžete skusit výchovný obojek, který se stáhne když pes táhne ale neškrtí a pes pochopí že nemůže skákat a táhnout tak, že se napíná vodítko. A jinak to nejde takže by to mohlo váš problém vyřešit
Návštěvník
 

Re: Agresivita

Příspěvekod Návštěvník » úte 15. kvě 2012 12:03:53

pruvanka píše:Dobrý den, prosím o radu. Máme téměř 5letou fenku křížence bígla. Občas se projevovala bezdůvodně agesivně - vrčení na lidi, napadnutí psa apod. Postupně začala být zlá i na nás. Nyní je toto její chování stále častější, bez důvodu na nás začne zle vrčet a snaží se kousnout protože, že si třeba "hlídá" křeslo, koš, dveře, botu, ... kdykoliv cokoliv.... máme 2 děti (7 let), které jí nikdy nijak neublížily, naopak by jí dají z talíře svůj řízek atd... i na ně je občas najednou zlá. Po jednom takovém ošklivém výstupu jsem jí chtěla dát utratit, nakonec jsem to nedokázala, hledala jsem útulek, kde by si jí vzali, ale nikde pochopitelně agresivního psa nechtějí... co mám dělat?
Návštěvník
 

Re: Prosím o radu

Příspěvekod Alžběta » úte 15. kvě 2012 12:12:29

Dobrý den,už vám někdo poradil s vaším křížencem bígla?Mám 3letého maltézáka který se chová zrovna tak jak ten váš opravdu nevím co s ním poradte prosím.děkuji moc
Alžběta
 

Re: Agresivita

Příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 16:40:06

Návštěvník píše:
pruvanka píše:Dobrý den, prosím o radu. Máme téměř 5letou fenku křížence bígla. Občas se projevovala bezdůvodně agesivně - vrčení na lidi, napadnutí psa apod. Postupně začala být zlá i na nás. Nyní je toto její chování stále častější, bez důvodu na nás začne zle vrčet a snaží se kousnout protože, že si třeba "hlídá" křeslo, koš, dveře, botu, ... kdykoliv cokoliv.... máme 2 děti (7 let), které jí nikdy nijak neublížily, naopak by jí dají z talíře svůj řízek atd... i na ně je občas najednou zlá. Po jednom takovém ošklivém výstupu jsem jí chtěla dát utratit, nakonec jsem to nedokázala, hledala jsem útulek, kde by si jí vzali, ale nikde pochopitelně agresivního psa nechtějí... co mám dělat?


Nemšla jste si psa vůbec pořizovat potřebuje disciplínu měla byste zajít za cvičitelem který cvičí psy. A aby ho trénoval a naučil poslušnosti když toho nejste schopná.
Návštěvník
 

Re: Prosím o radu

Příspěvekod Barča1 » stř 23. říj 2013 16:13:06

Dobrý den, mám takový menši problém s pejskem. Mám ročního amstafa. Navštěvovali jsme cvičák, základní prvky ovládá. Doma je absolutní miláček i k lidem je hodný. Problém nastal až teďka ( co mu byl rok). Pořád je nesmírně hravý, aportuje, hraje si s míčem atd., ale jakmile uvidí psa (jakéhokoliv stáří krom štěněte) okamžitě se naježí, ztuhne a jen čeká co se bude dít. Když jsou na vodítku tak v pohodě, ale už se mi stalo, že jsem ho pustila a rvačka byla na světě. Né pokažde to vyprovokoval můj pes..hráli si a zničeho nic to bylo.. a hodněkrát to odnesl můj pes ( ale nic vážného). Takže nyní ho můžu bez obav pustit jen s fenkama a k nim je naopak velmi milý- nechá si od nich vše libít a je na ně opatrný.děkuji moc na každou radu
Barča1
 

Re: Prosím o radu

Příspěvekod utah » sob 26. říj 2013 13:32:37

Možná víc než cvičák, je důležitá socializace zvířete a to od útlého věku. Myslím, že ještě máte čas to napravit - důležité jsou procházky na vodítku - zpočátku možná i košík - někam, kde víte, že potkáte určitě jiné psy. Důležitý je zákaz při náznaku agresivity s následnou pochvalou a odměnou. Možná to bude chvilku trvat, ale v tomto případě se vám důslednost a trpělivost určitě vyplatí.
utah
 

Re: Prosím o radu

Příspěvekod jarda » ned 10. lis 2013 18:54:27

Mám amstafa, stejný mazel jako váš, teď jsou mu 2 roky a dělá přesně to, co váš. S malýma pejskama by si hrál, s velkýma se chce rvát. Dříve byl v pohodě chtěl si stále hrát, ale teď se to změnilo. Na cvičáku mi řekli "holt máte amstafa, prostě se nebude s jiným velkým psem kamarádit a s tím nic nenaděláte".
Pomáhá mi, že jsem ho vycvičil na povel "čekej", on ztuhne (jestli z povelu nebo z toho psa nevím) a rychle k němu a připnout. Volat na něj "ke mně" nemá smysl má hlavu plnou toho soupeře a s tím nic nenadělám.
Držím palce a chce to z dálky volat: máte Fenku?
Jarda
jarda
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 10. lis 2013 18:52:42

Prosím o radu

Příspěvekod Aneta » ned 09. úno 2014 11:35:29

Dobrý den. Máme dvouletou fenku trpasličiho pinče. Na netu se mi zatím nepodařilo najít, zda tyto plemena mají rádi vodu a koupání. Jelikož minuly rok naše Nestynka byla ještě pidi miminko,nezkoušeli jsme ji dávat do vody.
Děkuju za odpověď.
Aneta
 

PředchozíDalší

Zpět na Chovatelství

cron