Prosím o radu

Chovatelské stanice, domácí chov, postřehy, rady

Co máme za psa?

Příspěvekod Návštěvník » čtv 05. lis 2009 14:07:17

Hezký den, mohl by mi někdo poradit,co je to za rasu? Děkuji moc
http://www.facebook.com/home.php?#/album.php?aid=40278&id=1412564582
Návštěvník
 

Štěkání a kňučení

Příspěvekod Beruska20 » stř 02. pro 2009 14:08:08

Dobrý den máme psa který snámi žil 1 a půl roku v bytě 2+1,nyní je u boudy u baráku,noc pro psí a den pro kňourá a pro brečí nevím jsi už rady,jsem doma a chodím s ním na louku,a stejně to nepomůže nemůžete mi poradit děkuju
Beruska20
 

RE: Co máme za psa?

Příspěvekod trigon-kennels » čtv 03. pro 2009 12:43:30

Labrador křížený s ovčákem, buď německým, nebo kanadským
trigon-kennels
 

RE: Štěkání a kňučení

Příspěvekod trigon-kennels » čtv 03. pro 2009 12:52:28

Psa je potřeba hlavně mentálně a pokud možno fyzicky unavit, tzn. pracovat s ním a potom když je venku u boudy, si ho nevšímat i když je to určitě těžké.Chce to čas.
trigon-kennels
 

samota

Příspěvekod Návštěvník » pát 11. pro 2009 22:57:34

Dobrý den,mohl by mi někdo poradit ohledně naučení pejska chvilku o samotě doma? Mám dvě 10 měsíční fenky velkého plemene ale jednu mám od malička a druhou teprve měsíc. Spolu si rozumějí výborně. Jelikož venčit nemohu obě společně,jelikož ta první je moc temperamentní a ta druhá je bázlivá,např.když vidí auto nebo člověka,tak si lehne a pejskům nevěří,tak se ohání. Tudíž kvůli případnému setkání s cizím psem bych obě nezvládla,tak venčím každou zvlášt. Jedná se o max. 10 min. Ta první počká doma v pohodě ale ta druhá-bojácná- po celou dobu vyje a pláče. Tím,že se vždy po krátké chvilce vrátím,tak má asi pocit,že si mně tím vytím přivolala a stále se to zhoršuje. Myslela jsem,že si zvykne,ale vyje stále víc. Jedná se naštěstí pouze jen o jedno venčení denně,ráno a večery venčíme s manželem spolu,to problém není. Měla bych asi stát za dveřmi a při začátku vytí-což je okamžitě-jít do bytu a vynadat,ale já nemohu bohužel nechat tu první stát na chodbě,když potřebuje udělat potřebu. Tak s ní musím odejít a tato začne vyvádět. Nemáte někdo radu,jakým způsobem jí naučit,aby aspon 10 min byla sama v tichosti? Zkoušela jsem i položit pamlsek,a v té zoufalosti si ho ani nevšimla,až když byl opět klid a všichni doma. Děkuji,jsem z toho smutná,ale rada na tohle asi není.
Návštěvník
 

RE: samota

Příspěvekod julie poláchová » sob 12. pro 2009 14:52:43

Dobrý den,jedno ze sbůsobů volím zabavením nějakou hračkou.Používá se třeba balónek do kterého se dá nějaká dobrota,a pejsek se snaží za každou cenu ji s ní vyndat.Už ste to skoušela?myslím,že je to jadna z několika variant.Děkuji předem za odpověď.S pozdravem Julie Poláchová.:D
julie poláchová
 

RE: samota

Příspěvekod Návštěvník » sob 12. pro 2009 22:55:13

Ano,i tu hračku kong jsem zkoušela ale vůbec nereaguje na nic. Propadne přímo panice,že je sama a nezajímá jí nic. Už si nevím rady. Ale já musím chodit venčit tu druhou fenku,i když je to jen cca 10 minut,tak má asi pocit,že si mně tím přivolala,a zvyšuje na razanci. Je na mně hrozně závislá a na té druhé fence také. Ta je hravá k ostatním pejskům,ale jakmile k nim jde,tato okamžitě zle vystartuje,že jí skoro neudržím. Jako by chtěla bránit mně i jí. Z toho důvodu nemohu venčit obě najednou,protože setkání s cizím psem by skončilo malérem. Mám jí teprve měsíc,tak nevím,jestli se to třeba zlepší,až si ještě víc zvykne,ale doma se chová výborně. Děkuji za radu a kdyby vás ještě napadla nějaká varianta,budu ráda.
Návštěvník
 

Dotaz

Příspěvekod Michaela Zvonková » pon 04. led 2010 17:08:09

Dobrý den.
Jmenuji se Michaela Zvonková, je mi 21 let a obracím se na Vás s prozbou o pomoc. Mám doma psa čivavy a dalmatina a ráda bych s nimi pomáhala postoženým dětem, sporty a tak. Na jaře a v létě s nimi jezdím na kole a jednou týdně chodím na cvičák. Mohly byste mi prosím poradit jaké sporty můžu s timito pejsky dělat, od jakého věku je to vhodné a jak můžu pomáhat dětem?
Bydlím v Bojkovicích a nevím na koho se obrátit. Můžete mi prosím pomoci kdo se v tom nějak pohybujete nebo máte zkušenosti? Prosím pište přímo sem nebo na mobil 774594074.

Děkuji Zvonková Michaela
Michaela Zvonková
 

RE: samota

Příspěvekod Shemain » čtv 07. led 2010 7:21:34

Můj pes dělal totéž. Buď můžete trpělivě doufat že si časem zvykne a nebo jí berte s sebou. Berte je ven obě, třeba na klidnější místo aby zjistila že svět má na starosti jiný věci než jí ublížit. Najděte někoho se psem kterému o problému řeknete a chvilku jí nechte sledovat jak si druhá fenka hraje. Ona na to časem přijde... Ale prozačátek raději košík
Shemain
 

Potřebovala bych poradit

Příspěvekod Lenka » úte 12. led 2010 3:17:01

Dobrý den,
pořídila jsem si Pitbulla od chovatele Pitbullů. Je to pes a už mu je přes 6 let. Celých 6 let byl venku na řetězu, a já si ho vzala do baráku. Vše bylo v naprostém pořádku. Pejska jsem znovu naočkovala, doma se o něj postarala (připravila k žití v baráku), zkamarádila s kočkou, kterou mám. Je velmi klidný a hodný. Doma nikdy nic neudělal, s kočičkou jsou v pohodě, a myslím si že je velmi vděčný za společnost a nový domov, který má. Velmi si na mne zvykl, a je rád, když může být se mnou, i když jedeme přes 2 hod. v autě nic nedělá. Teď najednou si rotrhal pelíšek který měl, zašila jsem ho a do týdne to udělal zas, tak je bez pelíšku, ale má své místo kam lehává a má klid. Teď se oébjevilo to, že i když jsem s ním půl dne venku a přijdem domů a já na půl hodiny odjedu, tak to doma očůrává. Ví, že nemá, proto mne ani nevítá, ale jen smutně sedí a čeká co bude. Nebiji ho, dostal párkrát přes zadek a samozřejmě že pouze výchovně ho zatáhnu k označkovanému a vynadám mu. Vidím, že je zklamaný, ale přes to to dělá dál. Doufám, že mi poradíte... děkuji
Lenka
 

PředchozíDalší

Zpět na Chovatelství

cron