Prosím o radu

Chovatelské stanice, domácí chov, postřehy, rady

RE: Potřebovala bych poradit

Příspěvekod Scylla » úte 12. led 2010 17:13:14

Chováte se vůči němu naprosto nesrozumitelně. On nemůže pochopit, za co ho káráte a protože si udělal asociaci - na zemi je loužička NE JA JSEM UDELAL LOUZICKU!!!, budu trestán, tak váš ani nevítá a je z toho hotový předem.
Netrestejte ho, pokud ho při tom nechytíte, nemá to vůbec cenu a může se stát,že vás oprávněně hryzne, protože si o to koledujete. Co to bylo za chovatele pitů, že ho měl, chudáka, 6 let na řetězu, raději pomlčím. Pejsek je z toho všeho asi na nervy. Nebylo by dobré se s ním loučit ani nějak vítat, prostě váš odchod je normální věc, kterou není třeba řešit.
Bití psa je pro psa naprosto nesrozumitelný trest, navíc nápřahový, to je několikanásobný trest. Nebijte ho, pes, který se bojí ruky, je ostuda psovoda.
Scylla
 

Agresivní štěně

Příspěvekod Návštěvník » stř 13. led 2010 9:27:53

Dobrý den mám dotaz koupili jsme si Amerického pitbulteriera je mu 9 týdnů a je strašně steklej když mu vynadám nebo napřáhnu novinama( jediná věc kreou ho plácnu) tak po mě vyjede štěká vrčí a kouše kolem sebe. Přitom doma už mám jednoho kterýmu je 11 a tyto problémy sem s ním nikdy neměla...Chtěla bych se zeptat co zabírá jelikož křičet můžu jak chci a má z toho tak max dobrej den. Děkuji předem za radu
Návštěvník
 

RE: Agresivní štěně

Příspěvekod Ivana :) » ned 07. úno 2010 23:22:38

Pejsci jsou velice vnímaví na energie svého páníčka když budete v pohodě a šťastná ....bude i takový pejsek.Můžu poradit jedinné-knížku pana Rudolfa Desenského-Jak poznat psí duši.Nebo si najeďte přímo na jeho stránky,a můžete se ho zeptat přímo emailem.Přeji hodně šťastných dní s vašími pejsky :)
Ivana :)
 

RE: Agresivní štěně

Příspěvekod Návštěvník » úte 02. bře 2010 21:03:34

ja myslim,ze agresivita u stenat je celkem normalni,po roce by se to melo urovnat.Meli jsme NO a takhle radil asi do roka a pak byl klidny a poslusny.Na to placnuti novinama taky tak reagoval jako vas pes,nic si s toho nedelal,ba naopak byl to duvod ke hre a radil dale.Takze vydrzte to rok.
Návštěvník
 

Papaní hovínek

Příspěvekod Návštěvník » sob 06. bře 2010 12:40:24

Dobrý den potřebovala byjsem poradit,mám 3roční fenku yorkšíra a je naučená na psí záchod v bytě.V poslední době začala po sobě papat hovínka je to vždycky v době když spíme nebo nejsme doma.Venku se normálně vykaká a nevšimne si toho,ale doma to né pokaždý spapá.Pak to vyzvrací,když jsem se ptala veterináře tak mi řekl že je náš pes čuně,ale já si myslím jestli mu nechybí náký vitamíny nebo něco.Jestli stím máte někdo zkušenost prosím poradte mi co stím.děkuju Simona Fišmistrová
Návštěvník
 

RE: Papaní hovínek

Příspěvekod Nora » sob 06. bře 2010 17:33:44

Dobrý den, pejsi bohužel neumí mluvit, taky bych, řekla že jí něco chybí. A nemusí to být jen strava, třeba chce na sebe jen více upozornit. Zkuste si na papír napsat všechny změny co se u Vás událi od doby kdy to fenka začala dělat. Mohli jste jí změnit stravu, mohl někdo přijít nebo odejít z rodiny. Může to být i jen zdánlivě maličkost a Vaše fenka na to začala takto reagovat.
Nora
 

RE: Papaní hovínek

Příspěvekod Simuše » ned 07. bře 2010 13:52:55

Děkuji za odpověd,taky si myslím že to dělá jen aby na sebe upozornila ale nic nového se u nás v rodině nestalo ani jsme nezměnili stravu.Škoda že neumí mluvit.
Simuše
 

RE: Papaní hovínek

Příspěvekod Nora » ned 07. bře 2010 21:02:46

Víte, může to bejt úplná maličkost, pro Vás bezvýznamná. Můžete jí změnit granulky, jestli jí něco tedy nechybí ve stravě ale já bych pátrala, proč na sebe upozornuje, sledujte ji, nelehá si jinam, nebojí se něčeho, chce víc hladit a chodit ven. Pátrejte, doufám že na to rychle přijdete.
Nora
 

RE: Papaní hovínek

Příspěvekod Návštěvník » ned 07. bře 2010 21:46:19

1) můžete krmit natolik kvalitním krmivem, že pejsek svůj vlastní odpad znovu konzumuje pro vysoký výživný obsah exkrementů (běžná nepříjemná věc u pracovně a sportovně vedených psů krmených zátěžovým krmivem)
2) skutečně na sebe může upozorňovat - zkuste psa víc unavit než odejdete z bytu
3) granule byť sebe kvalitnější jsou pro psa chuťově fádní (zabralo mi občasný kousek masa do granulí, sýr, vývar, tvaroh, vejce - prostě něco chuťově atraktivního)
4) přehnané tresty psa za vyvenčení v bytě - důsledkem bývá samoúklid .)
Návštěvník
 

RE: Agresivní štěně

Příspěvekod Návštěvník » ned 07. bře 2010 21:58:21

na 9 týdnech stěně zkouší co všechno mu projde, plácání novinama a křik ho jen vybudí k silnější reakci
v případě, že chcete psa potrestat musíte umět ,,zahrát" rozlobenou, tedy žádný velký křik a plácání, ale rozhodný a okamžitý trest s povelem fuj, důslednost a cit pro vzniklý konflikt
jestliže máte sama pocit, že si z vás dělá dobrý den, tak pro pejska nejste dostatečná autorita, doporučuji absolvovat psí školku a následně základní výcvik, to že máte doma staršího vychovaného psa neznamená, že se štěně bude chovat stejně jako on a že bude stejně ovladatelné a poslušné
rozhodně nenechávejte jeho chování bez povšimnutí až do jeho 1 roku, můžete tím způsobit velmi těžko odstranitelné zlozvyky, případně může dojít ke skutečnému konfliktu
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Chovatelství

cron