Prosím o radu

Chovatelské stanice, domácí chov, postřehy, rady

strava

Příspěvekod Návštěvník » pon 08. bře 2010 15:25:33

Dobrý den . Mohly byjste mi poradit mám doma 6týdení štěnátko Maltézáčka máme problémi se stravou zdá se mi že malo jí, a už vůbec nepije vodu. dáváme jí mlíko s piškoty nebo tvaroh sirové vajíčko a do toho také mlíko ale vždy si jen tak 3až 4 lízne tak nevím jestly to stačí máčíme jí i grynulky ale ty taky nechce. Děkuji předem za radu
Návštěvník
 

neustále na nás štěká

Příspěvekod Jitka Zachariášová » pon 08. bře 2010 16:54:01

Dobrý den, chtěla bych radu. Sousedé mají dvoulenou fenu brazilské fily a ta na nás neustále štěká. Vydrží i 2 hodiny být nalepená na našem plotě a štěkat na nás. Už nás to dost obtěžuje, neboť nemůžeme jít ani na zahradu, abychom tam byly v klidu. Je možné, že ho sousedé naučily, aby na nás štěkal? Na druhé sousedy štěká jen málo, ale taky. Sousedka nás nařkla, že jsem ho praštily holý, ale to jaksi nejde. Když si ho pořídily, tak jsme si postavili dvoumetrový plechový plot, přes který neprostrčíte ani brčko, natož klacek. Pes je od začátku zavřený na zahradě o velikosti cca 300m2. Nikdy s ním nebyli na procházce, zná jen tu zahradu. Asi když mu byl rok jsme u nich byly na návštěvě, aby si nás očichal a pes kousl syna do ruky a to si ho ani nevšiml!!! Nikdy mu nemohl nic udělat, neboť je malý-4roky.Proč na nás stále tak štěká, když mi jsme mu nikdy nic neudělali!!! Dá se to nějak vyřešit? Děkuji JItka Zachariášová
Jitka Zachariášová
 

RE: strava

Příspěvekod Nora » pon 08. bře 2010 18:32:44

Dobrý den, vzít si 6týdenní štěnátko je dosti nezodpovědné, nezlobte se ale štěňátka by měli být u fenky osm týdnů, měli by být navyklé na granulky (které by vám do začátku měl dát chovatel sebou, říci kolik jich pejsek asi denně sní a sdělit vám jejich značku) pokud měli štěňátka jinou stravu měl Vám sdělit jakou. Kontaktujte původního majitele.
Nora
 

RE: neustále na nás štěká

Příspěvekod Nora » pon 08. bře 2010 23:32:47

Dobrý večer, já bych sousedy pozvala na kafe a snažila bych se jim vysvětlit, že nás štěkot jejich pejska obtěžuje a ruší, že by ho měli okřiknout, vždyt ho snad slyší taky. Nikdy bych naše pejsky nenechala štěkat dvě hodiny v kuse u plotu, šla bych se podívat na co vlastně štěkají. (mohou štěkat na kočku, psa od vedle i lidi u plotu) lze je ale odvolat, dát jim povel, ke mě, nesmíš, fuj a pes by měl poslechnout, pokud by to s pejskem opakovali určitě by se štěkat odnaučil. Pes má velmi dobrý sluch a měl by se naučit Vaše hlasy poznat a nereagovat na ně, pokud by k Vám přišel někdo na návštěvu, pochopila bych, kdyby opět začal zaštěkal, pokud by to trvalo opět déle, měl by ho pán odvolat. Otázka je zda jste pejska neprovokovali, pokud ne, může štěkat i proto, že jste se ho snažili sami ze začátku okřiknout a oto více štěkal. Nevidí Vás, pouze Vás slyší a má strach že mu vlezete na jeho pozemek, že ho ohrozíte a hlídá si to. Pokud má pejsek strach, že ho ohrozíte bude déle trvat než ho majitel naučí na Vás nereagovat ale je to pouze na něm a na tom, jak moc se pejskovi věnuje a kolik sním tráví času a zda ho pejsek poslouchá.
Nora
 

RE: strava

Příspěvekod Návštěvník » úte 09. bře 2010 21:35:46

krmte sušeným štěněcím mlékem a granulemi pro štěňata, sušené štěněcí mléko je běžně dostupné v prodejnách chovatelských potřeb,
varianta je i řídká krupičná kaše s rozšlehaným vajíčkem a mletým masem, vajíčko i maso jen vařené
syrové vejce není vhodné, stejně jako syrové kravské mléko a piškoty
to že pejsek téměř nepije je zřejmě způsobené krmením mokrou stravou, každopádně doporučuji preventivní kontrolu u veterináře, štěně může být začervené nebo se může jednat o nějakou infekci nebo vrozenou vadu
Návštěvník
 

RE: neustále na nás štěká

Příspěvekod Návštěvník » úte 09. bře 2010 21:48:23

tady je každá rada marná
pes, který je den co den zavřený pouze na zahradě a nemá jiné vzruchy si je prostě obstaral jinak
představte si jak by jste se cítila vy zavřená celá život jen v kuchyni
máte jen dvě možnosti
řešit to oficiální cestou, výsledkem bude měření hluku neurčitou komisí z hygienické stanice, kdy vám sdělí, že štěkání psa nepřesahuje normy
druhá varianta je vaše vlastní výchova sousedova psa, bohužel vám asi nic jiného nezbude, už jen z dotazu je zřejmá jistá nevůle řešit situaci
prostě si vezměte židli a k tomu ,,štěkajícímu plotu" si sedněte a povídejte si bez ohledu na štěkání a hlavně nijak na něj nereagujte ani v případě kdy pes štěkat přestane, psa časem štěkání omrzí, je jen na vás jestli to vydržíte nebo ne, takovouto lekci jsme absolvovali se sousedovic psem třikrát a když pochopil, že reakce na jeho akci je nulová nezbylo mu nic jiného než se štěkáním přestat
nicméně první lekce trvala více jak hodinu
Návštěvník
 

RE: neustále na nás štěká

Příspěvekod Monika » stř 17. bře 2010 14:20:20

Dobrý den-to co popisujete jsme prožívali 14let se sousedovým psem.Zkoušeli jsme všechno možné a za cely život se to neodnaučil.Podotýkám,že byl na nás od malička zvyklý,protože ho sousedka od nás dostala jako dárek.Přeji vám hodně zdaru a pevné nervy.
Monika
 

Příspěvekod Spike » úte 23. bře 2010 10:41:18

Ahojky hlasujte, dekuji

http://nejpes.blesk.cz/pejsci-67667.html
Spike
 

pes atlet

Příspěvekod Milda CL » pon 29. bře 2010 20:53:51

dobrý večer ,prosím o radu co mám dělat s pejskem cca 40kg který mi stále utíká přes 2metrový plot a na řetězu mu nechci brát svobodu
Milda CL
 

RE: pes atlet

Příspěvekod Kulik... » čtv 01. dub 2010 19:51:47

Dobrý den,já osobně nejsem proti přívázaným pejskům na řetězu..:( myslím si,že se nemáte o co bát jwlikož pejska to vůbec nenaštve skuste to ..."ale počkat! vy nemáte pro tak ovrovského psa plot??":o
Kulik...
 

PředchozíDalší

Zpět na Chovatelství

cron