Prosím o radu

Chovatelské stanice, domácí chov, postřehy, rady

štěkání štěněte

Příspěvekod Veronika » pon 16. srp 2010 18:43:03

Dobrý den,mám doma 9 týdní štěně křížence labradora,bohužel se stalo něco u přítele v rodině a pejsek je jen na mě,dělám 12 hod šichty,noční mám zajištěnou,ale o denní bude sama několik hodin,jde o to,že když je sama,tak strašně štěká,vyje a naříká.Pořídila jsem jí Relaxa,doplnkovou stravu na zklidnění.máte s tím někdo zkušenosti?Bude po tom klidná a nebude tolik vyvádět?Děkuji za odpověd Veronika
Veronika
 

RE: prosím o radu

Příspěvekod Jarka » úte 17. srp 2010 19:46:36

Přeji dobrý den, moc děkuji za radu. Hned jsem pejska vykoupala a rozčesala. A jsme spokojeni všichni, už se tolik nedrbe a žmolky zmizely. Ještě jednou díky
Jarka
 

rada

Příspěvekod Zdenka » pát 17. zář 2010 14:39:31

Zdravím, prosím poradí mi někdo. Chci si pořídit psa a líbí se mi bernský salašnický. A chci aby byl celou dobu vennku a hlídal zahradu, jsou tyto pejsci na hlídání, dokážou mi ohlídat u domu zahradu a vydrží po celý rok venku?? Děkuji za radu Zdenka
Zdenka
 

vytí psa

Příspěvekod Zdeňka » sob 25. zář 2010 22:35:01

Chci se zeptat jestli mi může někdo poradit. Mám fenku čínského chocholatého psa stáří 1 rok a 3 měsíce a vyje. jen přes den a po dobu když jsem pryč. Zkusila jsem i obojek proti vytí ale zvykla si na něj. Máte někdo s tímto zkušenost? Dkuji předem za odpověď.
Zdeňka
 

Re: Dotaz

Příspěvekod milovnice psů » ned 19. úno 2012 15:22:54

Ludvika píše:Dobrý den,prosila bych o radu,máme 15 letého pejska a dvouleté díte,kterému bych chtěla koupit štěně je to vhodné když máme ještě toho starého.Neublíží mu to.(tomu starýmu pejskovi)děkuji


\\záleži na pohlaví, plemeni a povaze obou zvířat. Je-li váš starý pes fena, bylo by lepší, kdyby jste koupila psa a naopak. Pokud je pes zvyklý na to být středem pozornosti a nemá rád konkurenci nebo jiné lidi a zvířata kromě vás, bylo by lepši štěně nepořizovat, protože by se s ním pes nesnesl. pokud bude dospělý pes malé plemeno, zatímco štěně velké, je možné že bude mít starší pes strach z vašeho štěněte. nezapomínejte že se musíte obou mazlíčkům věnovat stejně, protože by na sebe mohli začít žárlit
milovnice psů
 

Re: Agresivita

Příspěvekod milovnice psů » ned 19. úno 2012 15:28:41

pruvanka píše:Dobrý den, prosím o radu. Máme téměř 5letou fenku křížence bígla. Občas se projevovala bezdůvodně agesivně - vrčení na lidi, napadnutí psa apod. Postupně začala být zlá i na nás. Nyní je toto její chování stále častější, bez důvodu na nás začne zle vrčet a snaží se kousnout protože, že si třeba "hlídá" křeslo, koš, dveře, botu, ... kdykoliv cokoliv.... máme 2 děti (7 let), které jí nikdy nijak neublížily, naopak by jí dají z talíře svůj řízek atd... i na ně je občas najednou zlá. Po jednom takovém ošklivém výstupu jsem jí chtěla dát utratit, nakonec jsem to nedokázala, hledala jsem útulek, kde by si jí vzali, ale nikde pochopitelně agresivního psa nechtějí... co mám dělat?



Toto jsou příznaky špatné výchovy psa, hned, když se objevovaly tyto změny nálad, měly jste ji mírnit, přestat s pamlskama, a používat povely jako: ne! nesmíš! fuj, apod. Odložení špatně vychovaného psa není řešením. Je také možné že považovala zmíněné věci za svůj majetek protože jí přiliž často povolujete je využívat. přesto není zapotřeba bití a jiné, stačí přisnější výchova, možná by jste mohla zkusit i speciálního trenéra psů
milovnice psů
 

Re: štěkání štěněte

Příspěvekod Návštěvník » ned 19. úno 2012 15:30:31

Veronika píše:Dobrý den,mám doma 9 týdní štěně křížence labradora,bohužel se stalo něco u přítele v rodině a pejsek je jen na mě,dělám 12 hod šichty,noční mám zajištěnou,ale o denní bude sama několik hodin,jde o to,že když je sama,tak strašně štěká,vyje a naříká.Pořídila jsem jí Relaxa,doplnkovou stravu na zklidnění.máte s tím někdo zkušenosti?Bude po tom klidná a nebude tolik vyvádět?Děkuji za odpověd Veronika



Tato strava jí moc nepomůže, chudinka pes je nešťastný, protože nemá s kým si hrát, možná by bylo lepší, kdyby jste ho dala do rodiny s dětmi kde by jste měla jistotu že se o něj dobře postarají
Návštěvník
 

Re: žárlivý pes

Příspěvekod Návštěvník » ned 19. úno 2012 15:34:10

Vlasta píše:Dobrý den,potřebuji poradit máme 3 letého křížence srnčího ratlíka a malého špice je žárlivý.Moji rodiče mají 3 psi křížence skoro pokaždé když k nim přijdeme ten náš skočí jednomu na záda vrčí je rozzuřený a začne ho kousat, někdy zůstane jen u vrčení jindy je musíme odtrhávat nevím si rady ,když je sám je moc hodnej a milej .Napadlo mě zakoupit elektrický obojek ale nevím zda by to pomohlo .Děkuju za radu



Elektrický obojek určitě nepomůže, bude je vašeho psa stresovat. Můžete zkusit více se mu věnovat, vždy když přijdete do blízkosti těchto psů, zkuste se k němu chovat jako k nejdůkležitějšímu, dejte mu pamlsky a motejte se hlavně kolem něho. Taky se mohlo stát že mu jeden s psů ublížil, nebo že mu 'nevoní'. tak či tak, pokud toto nepomůže, radši ho nechejte doma. Nebo radši někde kdese o něj postarají, jedete tam na delší dobu nebo je to hodně daleko.
Návštěvník
 

Re: pomozte :'(

Příspěvekod Návštěvník » ned 19. úno 2012 15:40:48

Kulďas píše:Dobrý den,pomozte.U našich sousedů chovají dva psi.Jeden je kříženec krysaříka a druhý pouliční směs.Kříženec krysaříka jménem Dan,žije v otřesné boudě.Naopak jeho psí kamarád má boudu normální.Daneček i Črt jeho kamarád žijí po celý svůj život na jeden metrové řetazce.Majtel si vzal paní s dcerou a ta si pořídila Danečka.Pak se soused rozvedl a sousedka i z dcerou se odstěhovali do Olomouce,bohužel bez pejska.2x do roka sem přijedou pejska pustíí a ten hladem jenž jsem se zapoměla zmínit pobíhá po dalších sousedech a vyjídá cizí misky.Nejčastěji je to u nás,jelikož pejsek má deně plnou misku.jakmile sousedé odjedou,pejska přivážou,a nechají ho tak do příšti návštěvy chalupy.:'( je mi pejsků líto,jelikož druhý pejsek ani neví,co to je pořádná procházka.:(stačí když se setmí,a oni vyjou a štěkají jak blázni!!!!!! nemůžete si ani otevřít okno v horké letní večery.....nevíte,co by jsme s tím mohli udělat?Předem moc děkji.."MŮŽETE NAPSAT ZDE,A NEBO NA EMAIL:julie.polachova@seznam.cz


Zkuste si promluvit s majiteli psů. slušně jim řekněte že jejich psi se trápí a všechno jim vysvětlete. Nabídněte jim, že by jste mohli brát psa na procházku když nebudou u něj, a že pokud to budou platit, můžete ho i krmit, pokud vám to tedy nevadí. Pomůže trocha lásky a péče. Taky můžete majitelům vysvětlit, že jestli se pořádně nepostarají o své psy, nebo jestli jim nenajdou náhradní domov tak kontaktujete příslušné úřady.
Návštěvník
 

Re: vytí psa

Příspěvekod Návštěvník » ned 19. úno 2012 15:42:52

Zdeňka píše:Chci se zeptat jestli mi může někdo poradit. Mám fenku čínského chocholatého psa stáří 1 rok a 3 měsíce a vyje. jen přes den a po dobu když jsem pryč. Zkusila jsem i obojek proti vytí ale zvykla si na něj. Máte někdo s tímto zkušenost? Dkuji předem za odpověď.



vytí je známkou toho že je pes sám a rád by chtěl kamaráda. pokud v době kdy jste pryč, není domy vůbec nikdo a není tam ani nikdo kdo by si s ní hrál, můžete jí pořídit psího kamaráda, nebo taky kočičího, víte-li jak je správně seznámit
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Chovatelství

cron