prosím o radu

Zkušenosti a rady, výcviková centra, tipy

RE: bojázlivost

Příspěvekod Návštěvník » úte 12. říj 2010 21:06:17

Díky, ale abych pravdu řekl, tohle všechno jsem už zkoušel a výsledek žádný. Jediné místo kde se cítí dobře je na chalupě u syna, je to na vesnici, mimo lidí a tam je opravdu úplně jiný, Jenže bohužel tam s ním nemůžeme každý den.
Návštěvník
 

RE: bojázlivost

Příspěvekod Tereza » úte 12. říj 2010 21:24:40

A co děláte vy, když pejsek vyleze ven na ulici a začne se bát?
Tereza
 

RE: bojázlivost

Příspěvekod Návštěvník » stř 13. říj 2010 9:10:17

Co dělám? Snažím se ho uklidnit, mluvím na něj, hladím ho a přitom mu říkám, nic se neděje, zkouším mu dávat pamlsky které má rád, ale venku si to nevezme. Tak co myslíte, můžu dělat víc? Pokud si myslíte že ano, řekněte mi co a já to zkusím
Návštěvník
 

RE: bojázlivost

Příspěvekod Tereza » stř 13. říj 2010 11:56:09

Takže ho vlastně tak trochu chlácholíte, že? :) Ptala jsem se, protože na Vašem chování nejvíc záleží, pes se řídí podle Vás a Vaší energie. Pokud se pejsek bojí a vy ho hladíte, ještě ho v tom jeho strachu podporujete. Pes nechápe, že se ho snažíte utěšit - on si myslí, že ho hladíte a odměňujete za to, že se bojí. Zkuste se chovat úplně normálně - pejskova strachu si nevšímejte a pokud se začne bát prohoďte něco jako: "co blbneš?" takovým až výsměšným tónem a pokračujte v procházce. Prostě jděte a toho že se bojí si vůbec nevšímejte.A také mu ukažte, že venku je sranda.

Dám Vám příklad na svém psovi. Hrozně se jako malý bál takových těch velkých kovových poklopů na ulici. Tak jsem si jeden vyhlédla, vlezla jsem na něm a začala jsem poskakovat, smála jsem se a zkrátka jsem si tam tak dováděla - ano, připadala jsem si jako idiot, ale pomohlo to :) Pes se sice chvíli nedůvěřivě koukal, chodil okolo, ale pak zjistil, že když se nic neděje mně a ještě se ohromně bavím, asi ten poklop nebude tak hrozná věc a přišel za mnou. Pochválila jsem ho a bylo hotovo - od té doby chodí přes poklopy normálně.

Máte samozřejmě jinou situaci, protože se bojí celkově na ulici, ale jen jsem Vám chtěla naznačit, jaký by měl být Váš přístup. Žádné utěšování, chlácholení apod.prostě venku je to normální, stejné jako uvnitř a ještě tam může být sranda - vezměte si s sebou ven třeba jeho oblíbenou hračku a hrajte si s ní :) Blbněte (na lidi kolem se vykašlete, ať si myslí, co chtějí), ale psovi hračku nenuťte. Možná to bude pár dní trvat, ale pokud ho nebudete ve strachu podporovat, uvidíte, že začne dělat malé krůčky k sebejistotě.

Tereza
 

Re: RE: prosím o radu

Příspěvekod Návštěvník » úte 14. úno 2012 21:12:38

Tereza píše:Evidentně zkoušíte spoustu věcí a pokud to hned nefunguje, zkusíte něco jiného. Máte doma puberťáka a tak je na místě trpělivost! Takovou věc nenaučíte za týden, ale třeba za rok. Dejte psovi normální hladký obojek (žádný ostnáč ani stahovák!) tak, aby se toho nevyvlíknul, nasaďte dlouhou stopovací šňůru a trénujte přivolání kdekoliv. Msíte mít neustále oči na stopkách a vidět zvěř nejlépe ještě dřív než pes. Psa okamžitě volejte k sobě (pokud nepůjde, pomozte si stopkou a přitáhněte si ho) a až přijde veliká pochvala, ňakmy, hra a pod. Ukažte mu, že jste lepší než ten zajíc :)


Já jen tak bokem - psům (tedy alespoň většině) zpravidla docela stačí zvěř jen cítit a naopak se stává i to, že si jí zase nevšimnou ve chvíli, kdy vy ji už vidíte. Tady je to závislé na tom, jestli je zvěř po nebo proti větru a to s prominutí těžko ovlivníte. Vím, že jsem pesimistka, ale pes je jednoduše lepší lovec než člověk, takže zareaguje rychleji.
Jinak pochopitelně se pro přivolání asi víc udělat nedá.
Návštěvník
 

Re:

Příspěvekod Návštěvník » ned 19. úno 2012 15:53:45

Gabin píše:prosím o radu, mám doma amstafa fenku starou 3 roky, přítelkyně má taky fenku amstaf starou 9 let, máte někdo radu jak naučit ty dvě spolu žít? už se nám jednou do sebe zakously protože stará vlezla mladé do žrádla bylo to nepříjemné a bolestivé i pro mne protože v záchvatu boje při oddělování sem to odnesl i já. Rady my pošlete na halik111@seznam.cz. Moc děkuji


Oddělené misky a prostory, nezapomínejte také na seznamování. oba psi by měli být na vodítku a měli by přijít k sobě, ale ne tak, a´t na sebe mohou skočit a pohryzat se. později můžete k sobě přijít s přítelkyní tak blízko ať se mohou fenky očichat, ale možná že to nebude fungovat z důvodu že fenky v sobě cítí konkurenci. kdyby jedna z fenek byla pes, vycházely by spolu lépe
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Výchova a výcvik psa

cron