prosím o radu

Zkušenosti a rady, výcviková centra, tipy

Příspěvekod Gabin » úte 03. srp 2010 22:28:09

prosím o radu, mám doma amstafa fenku starou 3 roky, přítelkyně má taky fenku amstaf starou 9 let, máte někdo radu jak naučit ty dvě spolu žít? už se nám jednou do sebe zakously protože stará vlezla mladé do žrádla bylo to nepříjemné a bolestivé i pro mne protože v záchvatu boje při oddělování sem to odnesl i já. Rady my pošlete na halik111@seznam.cz. Moc děkuji
Gabin
 

štěně v novém domově

Příspěvekod Petra » ned 08. srp 2010 12:36:42

zítra si jedeme pro skoro 3měs.štěně maltézáčka,paní ho měla v rod.domě.
jde mi o to,kam první noc štěně umístit?co se doporučuje...jestli ho dát k posteli(tam máme koberce) na zem do pelíšku,aby neplakalo po mamince a nebo na chodbu,klasicky s pelíškem,kde by měl místo(máme tam lino)....na chodbě bude asi vyvádět a škrabat na dveře,ale když ho dám do pokoje,tak tam bude chtít asi spát pořád....až se naučí čůrat,tak je mi to jedno,kde bude,ale pochybuju,že v pokoji,kde je koberec půjde na podložku.....bude to pěkný boj ho to čůrání naučit....poradíte mi,jak na to... a kde ho tedy umístit,abychom to spinkání a čůrání vychytali?děkuji
Petra
 

Tahání

Příspěvekod Návštěvník » čtv 30. zář 2010 13:37:01

Zdravím,nemáte někdo zkušenosti s těmiti kšírami http://www.baron.cz/pes/slabinove-ksiry-non-pull-harness-medium-5346-k-KP000008-X000305-PP000026.html,zabíráto?Popřípadě co by jste doporučily Vy?Děkuji za odpovědi
Návštěvník
 

prosím o radu

Příspěvekod Návštěvník » ned 03. říj 2010 15:09:39

může mi někdo poradit , mám 16 měsíčního psa NDO jak odnaučit štvaní zajíce ,skoušel jsem tlučku ,šnůru z ostnatým obojkem ,elektrický obojek a bez výsledku děkuji za každou radu..
Návštěvník
 

RE: prosím o radu

Příspěvekod Tereza » úte 05. říj 2010 9:39:04

Evidentně zkoušíte spoustu věcí a pokud to hned nefunguje, zkusíte něco jiného. Máte doma puberťáka a tak je na místě trpělivost! Takovou věc nenaučíte za týden, ale třeba za rok. Dejte psovi normální hladký obojek (žádný ostnáč ani stahovák!) tak, aby se toho nevyvlíknul, nasaďte dlouhou stopovací šňůru a trénujte přivolání kdekoliv. Msíte mít neustále oči na stopkách a vidět zvěř nejlépe ještě dřív než pes. Psa okamžitě volejte k sobě (pokud nepůjde, pomozte si stopkou a přitáhněte si ho) a až přijde veliká pochvala, ňakmy, hra a pod. Ukažte mu, že jste lepší než ten zajíc :)
Tereza
 

RE: prosím o radu

Příspěvekod Návštěvník » stř 06. říj 2010 16:53:34

Terko moc dík za radu,tohle jsem dělal prktycky od štěněte,dlouhá šnůra hladký obojek ,a pamlsky a pochvale ,bez výsledku pak jsem přistoupil k razantnějším praktykám,na skouškách my bylo řečeno že je to strašně tvrdý a temperamentní pesže to chce mnět tvrdou ruku,samoyřejmně že ho nechcy mlátit nebo dokonce poněm střílet jak to někteří myslivci dělají,ale mnohokrát děkuji za radu..
Návštěvník
 

RE:

Příspěvekod jana » sob 09. říj 2010 15:46:00

pokud jde o žrádlo, tak to si většina psů nenechá líbit, aby cizí pes tam vlezl. Já mám tři psy, ale znají se od mala tak ten problém nemám, jen na začátku tam mladá vlezla a dostala vylágoš, ale my jsme zasáhli dřív než došlo k něčemu horšímu.
Tady je řešení asi jedinné, když je krmíte tak každé dát misku jinde a hlídat je a nenechávat misku přes celý den přístupnou. Ony se naučí, že dostanou nažrat jen jednou denně a musí to sníst hned. Každá si prostě bude hlídat své a vy musíte zasáhnout, když už jedna leze do misky té druhé.
jana
 

RE:

Příspěvekod jana » sob 09. říj 2010 15:48:57

A hlavně vy jako majitelé nesmíte upředňostňovat ani svého psa ani psa toho druhého. Když dáte pamlsek jednomu musíte i druhému .... jakmile si na to zvyknou, že budou mít stejně všeho tak to bude dobrý. Chce to čas a hlídat je a rozdělovat lásku mezi obě stejně.
jana
 

bojázlivost

Příspěvekod Návštěvník » sob 09. říj 2010 18:05:01

Dobrý den, mám doma dvouletého boloňského pejska. Je u nás od svých 7 týdnů a neustále nechce chodit ven, bojí se venku všeho co se jen trochu hýbá. Žijeme ve větším městě, tak si třeba myslím, jestli by se uklidnil spíš někde na vesnici. Prosím kdo má nějakou zkušenost o radu. děkuji.
Návštěvník
 

RE: bojázlivost

Příspěvekod Návštěvník » ned 10. říj 2010 19:38:29

Vážený pane,s tímto problémem mám malou skušenost,pes my dělal to samé co vy popisujete.Já jsem to skoušel v málo frekventovaných uličkách ho vodit na vodítku a pořád jsem ho chválil a pobízel ,chodil jsem vždy ráno kdy chodilo málo lidíapostupně jsem chodil do frekventovanějších uliček ale chce to honě vytrvalosti a nestrácet nervi ahlavně psíka pobízet a chválit,a já myslím že se za pár dnů doství vísledky,hlavně nedělat nějaké zbrklé pohyby nebo psa na vodítku tahat jen by jste ho zbytečně odrazoval...
Návštěvník
 

Další

Zpět na Výchova a výcvik psa

cron