Průjem???

Zdraví, nemoci a správná strava pro pejsky

Průjem???

Příspěvekod Paloma23 » stř 01. dub 2015 23:04:43

Dobrý den,

mám 4 měsíční štěně křížence Kavalíra King Charlese, nedávno dostal průjem (řídká stolice, asi 8x denně) nasadili jsme mu dietu - rýži s kuřecím masem - po dvou dnech vše ustalo... Jenže když jsem si pročítala různé diskuze, dozvěděla jsem se, že štěně by mělo mít stolici tak 2 - 3x denně a nikdy by neměl vykakat víc než 1/3 požité stravy za den. Předtím jsem se na to nikdy nezaměřila, protože žádné jiné problémy neměl... ale stolici má zhruba 4 - 5x denně pevné konzistence a řekla bych, že vykaká zhruba půlku stravy denně a má to tak, co ho máme doma. Je to i přesto v pořádku, nebo bych se měla zabývat příčinou, popřípadě to prodiskutovat s veterinárním lékařem?

Předem moc děkuji za odpověď.
Paloma23
 

Re: Průjem???

Příspěvekod Lucasice » čtv 19. pro 2019 10:59:52

S největší pravděpodobností mu nesedí hlavně granule, zkuste je změnit, dát hypoalergenní určitě se to srovná.
Lucasice
 

Re: Průjem???

Příspěvekod Marcela » čtv 10. zář 2020 23:40:41

Když má pes průjem, tak vím, že musí dostávat dostatek tekutin. To je asi stejné jako u člověka, ale co mu dávat na jídlo? aby se to ještě více nezhoršovalo?
Marcela
 

Re: Průjem???

Příspěvekod Jitkam7 » sob 12. zář 2020 9:05:34

V případě, že má náš pes nějaké zažívací problémy, tak dostává po celou dobu konzervy s jedním proteinem, které jsou nejlehčí pro jeho zažívání. Opravdu se to nezdá, ale dokáže to hodně pomoci, protože pak jeho žaludek nemá tolik práce se zpracováním porce jídla.
Jitkam7
 

Re: Průjem???

Příspěvekod Marcela » ned 13. zář 2020 22:49:44

A chutnají mu? nemá to nějakou speciální příchuť, kterou by třeba pes nechtěl žrát? jak jdou to velké konzervy? vystačí to místo večeře?
Marcela
 

Re: Průjem???

Příspěvekod Jitkam7 » stř 16. zář 2020 22:29:44

Tyto kupuji, konzervy https://www.mall.cz/konzervy-psy/brit-m ... amb-6x400g? mají 400 gramů, takže jako jedna porce je toho opravdu dostatek
Jitkam7
 


Zpět na Zdraví a výživa

cron