Psi vhodní do kotce a na zahradu

Zkušenosti a rady, výcviková centra, tipy

Psi vhodní ven jako hlídači

Příspěvekod Jany-S » úte 01. pro 2009 10:13:05

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, kteří psi jsou vhodní ven do kotce, jako hlídači baráku. Kteří psi mohou být i v zimě venku. Vím o salašnických psech, německých ovčácích, ale pokud mi můžete doporučit i jiné plemeno, budu ráda za každý Váš tip.Děkuji
Jany-S
 

RE: Psi vhodní ven jako hlídači

Příspěvekod Honza » stř 02. pro 2009 0:57:48

Zvlastní zkušenosti doporučuji STŘEDOASIJSKÝ PASTEVECKY OVČÁK,KNÍRAČE a nějakého křížence. Jinak Rotvajlera,Kavkavského ovčáka apod.
Honza
 

rada

Příspěvekod krank » čtv 04. úno 2010 20:46:15

Ahoj moje odpověd- do kotce?neznám žádné plemeno.Na zahradu na hlídání? Jakekoliv plemeno takove na které budete stačit vy.:-)
krank
 

RE: Psi vhodní ven jako hlídači

Příspěvekod FH » stř 10. úno 2010 15:54:02

Jako skvělí hlídači a do každého počasí jsou vhodní určitě komondoři. Mají srst, která je chrání před nepříznivým počasím, informace o tomto plemeni najdete třeba i na našich stránkách www.komondor.wbs.cz Kotec snesou, není problém pokud je důvod, ale ne aby tam byli zavření věčně... To není jednak zapotřebí a jednak mají samozřejmě jako každý pastevec rádi volnost a svobodu...
FH
 

poradte rasu

Příspěvekod Laja » čtv 14. říj 2010 22:12:55

Dobrý den, bydlíme v rd a nedávno se nam na dvůr vloupali nějaká hovada. psa mam stafbulika ale je to pes bytový. ted mám strach a zvažují pořízení psa na dvůr.
chtěla bych se zeptat zda nemůže mezi pejsky panovat rivalita když jeden bude hlídač venku a druhý se válet doma na gauči.
dále prosím o doporučení rasy nebo spíš potvrzení.
původně jsem chtěla středoasijce,ale veterinář mi ho rozmluvil kvůli zd.problémum (dkk atd) a také se jedna o rel.krátkověké plemeno. nenapadá mě nic jinéhe než No, belgičan a možna holandan. mám ale z ovčáků trochu strach,jednak mamá malé mimino,kočky(ale to si zvykne) ale také se bojím toho že nebude štastný, protože nejsem schopná s nim chodít pořád na cvičák nebo se věnovat sportovní kynologii. Pořád bude někde s nami chodit na výlety atd,ale že bych s nim pracovala- to asi ne. myslíte že to vadi moc?
uvažují o feně.
a ještě dotaz, je velký risk koupit si odrostlejší štěně, třeba 7-8 měsíců.
moc děkuji
Laja
 

RE: poradte rasu

Příspěvekod Tereza » čtv 14. říj 2010 22:36:38

Dobrý den,
popravdě řečeno opravdu by pro vás byl asi nejlepší NO, alespoň z mého pohledu se jeví jako spolehliví hlídači, kteří celkem dobře zvládají i život mimo rodinu. Vycházím ale jen ze své zkušenosti z blízkého okolí - sousedova ovčanda je prakticky neustále venku, ale poslouchá pána na slovo, ačkoliv se jí už moc nevěnuje. Každopádně ale budete pejska muset vychovat a vycvičit, jinak s ním budou problémy, takže spoustu energie a času do toho budete muset vložit tak jako tak.
Rozmyslete si to proto dobře, pes si sice zvykne na leccos, ale bez úzkého kontaktu se svým pánem doopravdy šťastný asi nebude. Pokud víte, že na něj čas mít nebudete, možná bych uvažovala o investici do nějakého zabezpečovacího zařízení, kamer apod. (Nemyslím to vůbec zle, jen že pejsek, jak určitě víte, protože jednoho už máte, potřebuje každodenní kontakt a péči a možná by vám ho nakonec bylo i líto a vyčítala byste si to.)
Tereza
 

Re: Psi vhodní do kotce a na zahradu

Příspěvekod Jarda » ned 24. črc 2011 21:19:23

Ahoj,
asi bych doporučoval německého ovčáka, který nemá s pobytem v kotci ani na zahradě větší problém a je to hlídač. Těch plemen, která mohou být venku a pohlídat barák, je ale spousta.
Samozřejmě prakticky všechna pastevecká plemena:
http://www.pejskar.cz/pastyrska-plemena/
a i služební plemena: http://www.pejskar.cz/sluzebni-plemena/
Jak už ale psal někdo výš - je vhodné si pořídit psa, kterého zvládnete a na kterého budete mít taky čas.
Jarda
 


Zpět na Výchova a výcvik psa

cron