Rhodéský ridgeback

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

RE: může být rr venku?

Příspěvekod Daniela » úte 20. led 2009 14:50:17

Dobrý den,dnes někdo vyhodil nádhernou fenku RR u nás před domm z auta!!je ji cca 5měs...kdyby jste měl zájem zavolejte na 776/236 679 sháním jen svědomitého nového páníčka nejsem schopná jí odvést do útulku!!!
Daniela
 

náklady

Příspěvekod Švédová K. » čtv 29. led 2009 22:34:45

dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jaké jsou cca měsíční náklady na chov RR. ptám se proto, že moji rodiče nechtějí tak velkého psa a obávají se přílišné ceny za krmení apod. ale vzhledem k tomu, že já jsem se do tohoto plemene naprosto zamilovala, nehodlám to nechat jen tak ;)
Švédová K.
 

Zdravotní stav

Příspěvekod jitex333 » ned 01. úno 2009 22:35:24

Dobrý den,mám dotaz na všechny chovatele RR.Kamarádka má rok a pul starého RR.V poslední době se mu začali na těle vytvářet krvavé skvrny které po 24 hodinách zmizí a vytvoří se na jiném místě po nějakém čase.Bohužel ani veterinář si neví rady.Pokud by někdo mohl poradit,byla bych ráda.Děkuji všem.
jitex333
 

skákání

Příspěvekod Pepa » pon 02. úno 2009 21:22:03

Dobrý den, mám 15ti měsíční fenu RR, je poměrně učenlivá, zvýšené usilí a páníčkovu důslednost při výcviku odměnuje poslušností úměrnou věku. Má jen jednu pro mně a rodinu zásadní a nepřijatelnou úchylku - pekelně skáče. Vím, že je to projev radosti při vítání, ale je to velmi nepříjemné, obzvláště pro slabší pohlaví a děti v rodině. Znatelně si dělí lidi kolem sebe na autority a mazlíky.. a je v takových situacích k nezastavení. Já jako páníček nemám problém, usadím jí k noze a sklidním jí, u ostatních ale moje návody nefungují a co víc, spůsobují i konflikty mezi námi samotnými..:))) Poradí někdo..?
Pepa
 

ridgeback z "druhé ruky"

Příspěvekod Pavlína » úte 03. úno 2009 16:32:02

Dobrý den, dostala jsem nabídku, jestli bych si nechtěla vzít již pětiletého ridgebacka. Vyrůstal v rodině s dětmi a jediný důvod, proč se ho "zbavují" je nedostatek času. Nemám však s ridgebacky žádné zkušenosti a nevím, zda to není příliš riskantní. Jestli si pes zvykne na nového pána a nebudou s ním problémy, případně jak nejlépe ulehčit jeho socializaci do nové rodiny?? Předem děkuji za odpověď.
Pavlína
 

RE: skákání

Příspěvekod Kamila » pát 06. úno 2009 13:34:13

Ahoj, myslím, že máme stejný problém.Máme psa,je mu 10 měsíců a skáče na všechny a neustále. Jen já jsem vyjímkou. Docílila jsem toho tím, že jsem ho naučila slovní spojení"nechci si hrát" a odešla z místnosti pryč. A taky jsem změnila intonaci hlasu na hodně nepříjemnou. Pejsek pochopil,že se mi to nelíbí a umoudřil se. Ostatní na to kašlali a asi doufali,že se pes změní,což se samozřejmě nestalo.Je u toho potřeba důslednost a trpělivost,a hlavně aby stejné slovo (nemusí to být to co používám já) používali všichni. Zkus to a uvidíš. Přeji hodně štěstí.
Kamila
 

RE: skákání

Příspěvekod Bob » pon 09. úno 2009 13:09:51

Dobrý den,
tenhle nešvar je u 99% RR. Je to prakticky nemožné je to odnaučit. Myslím, že to mají opravdu geneticky dané a lze to jen usměrnit, ale odnaučit snad ne. Mám doma 4letou fenečku a člověk by si myslel, že už je uklidněná a vylítaná, ale opak je pravdou. Jakmile přijdu z práce nebo k nám přijde návštěva chytne skoro až amok a každého chce nejraději popusinkovat přímo na tvář! Je to jak píšete, já jako pán s tím problém nemám, dám povel a ona se uklidní, ale ostatní to štěstí nemají. Na druhou stranu musím říct, že jakmile olízne tváře všech příchozích, uklidní se a jde si v pohodě lehnout...říkáme, že to není hlídácí, ale vítací pes! Ale už jsme si zvykli, necháme se všichni olíznout a za pár minut je klid! Je to lepší, než se ji snažit bít, okřikovat apod. to nikdy nikam nevedlo!
Bob
 

RE: náklady

Příspěvekod Bob » pon 09. úno 2009 13:26:26

Náklady na RR nejsou nikterak hrozivé! Měsíčně spořádá cca 15kg granulí (dospělý jedinec). Určitě mu ale nebudou stačit granule ze supermarketu za 250Kč/15kg. Doporučuju značkové granule (ACANA, EUKANUBA, ROYAL CANIN, PROPLAN apod.) Jejich cena se pohybuje od cca 1000Kč do cca 1800Kč, přičemž štěněčí bývají většinou dražší. Zpočátku by se nemělo na granulích šetřit a dopřát RR opravdu co nejkvalitnější. V dospělosti už je možno trochu snížit nároky a používat např. zmiňovanou ACANU. Jsou to kvalitní granule, které se dají pořídit už od cca 900Kč za 15kg, tedy jeden měsíc krmiva! Dále musíte připočítat nějaké výživové doplňky na srst, klouby apod, ale není to nutné! (záleží dost právě na krmivu). A to je tak asi všechno...řekněme,že RR vyjde měsíčně na tolik za kolik koupíte krmivo! Obojky, vodítka apod. koupíte jen občas, takže to nelze počítat do měsíčních nákladů. Ovšem průvan v peněžence může způsobit návštěva veterináře. Jen za očkování, odčervení a podobné pravidelné úkony to může být ročně několik tisícovek, ale tady už nehraje takovou roli jestli máte RR nebo třeba čivavu! Jinak Vám RR jen doporučuji a pokud rodiče přesvědčíte, tak si ho určitě pořiďte...teda pokud se mu budete dostatečně věnovat!
Bob
 

RE: skákání

Příspěvekod Pepa » stř 11. úno 2009 13:38:22

díky, trefil jste to naprosto výstižně, jen kdyby šlo jen o pusinky. Často mívají příchozí monokly nebo škrábance v obličeji (menší postavy nebo děti)..a to je opravdu těžko vysvětlovat, že jde o čistou lásku... :))
Pepa
 

Jaké zvolit krmivo

Příspěvekod Pavel » sob 21. úno 2009 10:05:59

Chtěl bych poradit jaké mám pro svou fenku RR zvolit krmivo,má problém s egzemem na kůži.Dosud používám First Mate,nebo vařím většinou kuřata .Máte li zkušenosti ,poraťe,děkuji. Pavel
Pavel
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena