Rhodéský ridgeback

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

dotaz

Příspěvekod Adéla » pát 09. črc 2010 20:28:21

dobrý den :-)

máme doma 9ti týdenní fenečku RR. je to veliký mazel.Kam jdem,jde za námi.Ale když jí to chytne,tak to opravdu stojí za to.Začne nás kousat všude kde to jde a dost to bolí.tak jsem se chtěla zeptat,zda má někdo zkušenosti s ''raplem'' svého štěňátka.vždy se nám povede jí zklidnit,ale bojím se,abychom ji nějak neublížili.Ale nějaké mlácení po zadku či čumáku nevyužíváme.Myslím,že jednou v budoucnu by se nám to mohlo vymstit!a vím,že toto plemeno není na tresty,ale jde spíše o naši trpělivost :-)

předem děkuji za odpověď :-)
Adéla
 

RE: dotaz

Příspěvekod Kačí » pon 12. črc 2010 23:39:55

ahojky, měli, teda skoro dá se říct máme stejný problém, naše fenka má 8 měsíců a od malička byly ruce její oblíbená hračka, a je fakt že nic jiného než strkat ji do tlamy hračky když ji tohle chytne nezbývá :-) takže různě provazy, gumové měkké hračky atd. Je nutnost vytrvat než tohle přejde ale jednu věc z vlastní zkušenosti radím, nikdy si nehrajte na ruce s vašim miláčkem, naše Maggie si totiž dnes myslí že je to ta správná hra a musim říct že lochtáníčko to není:-) pak jsem přišla na to že páníček si vždy když jdu spát s naší maggie takto hraje :-) takže zákaz okamžitě! nejlépe štěnátko unavit hrou. Jinak píšeš Adél, že nechcete mlátit. Všichni známý kteří RR mají a neměli tvrdou výchovu od mala, jim teď pejsek přerůstá přes hlavu. Zkoušeli jsme vytahávat kůži jako trest jako to dělá jejich mamča, nepomáhalo. RR chce hodně trpělivosti a vytrvalosti v učení. Momentálně učíme povel lehni a je to hrozná sranda, protože ze stoje sebou flákne o zem a čeká na dobrotu :-DDD tak ssržím palce :-)
Kačí
 

RE: dotaz

Příspěvekod Adéla » úte 13. črc 2010 13:44:18

Moc děkuji za informace ! ono je to den ode dne lepší,ale když ji to chytne,stojí to za to. Máme takl poškrábané a pokousané ruce, že to vypadá jakobychom se snažili doma podřezat :)) Chodíme s ní na procházky,snažíme se ji utahat :) a pak většinou je klid a skoro celý den prospí :) Vytahávání za kuži také děláme,ale přijde mi,že to nepomáhá, také zkoušíme jakoby zmáčknout čumák, to občas pomůže ! můžu se ještě zeptat jak dlouho jí to vydrželo Vám kousat ruce?? mlátit jsem myslela jako mlácení rukama atd. To jsem četla,že není dobré! že to chce trpělivost,ale zároveň jak píšeš tvrdou ruku! také ji od srpna budeme pomalu učit povely,tak jsem na to zvědavá ! :-) tak ještě jednou díky :-)
Adéla
 

Praskání čumáku

Příspěvekod Radim » pon 19. črc 2010 8:28:02

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Mám RR stáří 7 let. Od 2 let mu začal praskat čumák a od té doby se mu nezahojil. Byli jsme u 4 veterinářů, z čumáku mu brali vzorky a vždy nám dali nějakou mastičku, že v odebraných vzorcích nic nemá a praskání se nehojí. V poslední době to graduje a již se několikrát stalo, že mu z prasklin začne téct krev ve velkém množství. Nikdo neví co stím. Nesetkali jste se někdo s tímto problémem a nevíte co s tím. Děkuji Radim
Radim
 

rr přes den na zahradě?

Příspěvekod Pavla » úte 20. črc 2010 14:44:50

Dobrý den,
budeme si pořizovat RR a chtěla jsem se zeptat na názor ostřílených majitelů na "ubytování".RR budeme pořizovat jako druhého psa-společníka ke stávajícímu. Výhledová situace je taková,že přes den- 8 hodin(práce) by byli psi v zateplené boudě se závětřím a opatřenou vyhřívanou dekou,po návratu z práce s námi doma. Chtěla jsem se zeptat, jestli se RR tomuto přizpůsobí, nebo máme vymýšlet jinou variantu?Dále bych se chtěla zeptat, jestli má někdo zkušenosti s dvířky pro psy?Díky:-)
Pavla
 

záhadné pruhy?...

Příspěvekod Dominika » ned 01. srp 2010 11:07:32

Dobrý den,
Máme fenku RR, teď jí budou 2 roky. Loni v létě se jí na stehně objevily proužky (na těchto místech měla vypadanou srst), přirovnala bych to ke striím. Přes zimu se to zlepšilo, a teď znova a ještě k tomu hodně líná. Nicméně paní doktorka dělala vyšetření na různé parazity, ale na nic nepřišla, teď smýšlíme o alergii. Avšak viděla jsem RR, který měl totožný problém, ale majitelé byli též bezradní, tak se chci zeptat jestli s tím nědo nemá zkušenost?
Předem děuji..
Dominika
 

RE: dotaz

Příspěvekod Návštěvník » pon 02. srp 2010 21:55:33

ahojky :-) tak to je super že to ustává, u nás je to tak, že v devíti měsících jí to občas ještě chytne ale okamžitě ji musim usměrnit na povel: Maggie kde máš hračku, HLEDEJ! :-D to začne běhat jak šílená a hledat hračku :-) Nic si z toho nedělejte my oba taky vypadáme jako bychom se navzájem chtěli ubít :-D je to 14dní mi tak drápla do nohy, že jsem myslela že pojedu na šití, ale prostě je to přerostlý trdýlko který si vynucuje pozornost všema způsoby. Ale z toho vyroste. Když si chce hrát na zahradě, vběhne klidně do záhonu a začne hrabat jen proto, že ví že na ní začnu hulákat a ona z toho má děsnou radost že si jí všímam :-D S čim se začínáme potýkat je problém že neumí být sama. musíme necháváat otevřený i dveře do ložnice aby se aspon mohla přijít podívat jestli jsme tam :-) připravujeme kotec tak jsem zvědavá jak se jí bude líbit:-) Ty procházky jsou super a jak na vodítku, netáhne? já musim pořád ještě učit ale zlepšujem se. Jinak s povely neotálejte, klidně už začněte, pejsek to moc dobře vnímá. Tak ahoj a napísej zase :-)
Návštěvník
 

RE: dotaz

Příspěvekod Adéla » pát 06. srp 2010 21:42:36

Ahoj :-) tak naše výchova snad dobře pokračuje, už umí sedni, celkem i lehni a když se ji chce, tak i zůstaň ! takže zatím jsme spokojeni a s výchovou pokračujeme dál, baví nás to všechny. Je radost se koukat, když jí to jde, že naše snaha k něčemu byla :-) naší Conney jsou ted 3 měsíce. Teď je tomu měsíc, co jí máme doma ! a asi tyden, co ji zkoušíme nechávat samotnou doma,ale je neuvěřitelné jak pes dokáže brečet ! hrozně štěká, knučí a vyje ! Spí snámi v ložnici i když pelech má v kuchyni! Usíná s námi,ale probouzí se většinou v kuchyni v pelechu! Je to závislačka a ráda bych ji to odnaučila,ale pořádně nevím jak... snad časem to půjde lépe a zvykne si být sama :) Pokud něco ucítí, tak začne táhnout, že by se klidně udusila . takže odnaučit ji to musím též, ale vím, že je to těžké. Snad se nám ale bude i nadále dařit :-) Věřím, že i u Vás to všechno dobře půjde a pejsek se bude sklidňovat :-) budu se těšit na odpověd, ahoj :-
Adéla
 

samota

Příspěvekod Návštěvník » pon 23. srp 2010 14:46:44

hezký den,
máme doma 3 a půl mesíční štěně RR - fenku. učím ji být samotná, ale pokaždé hrozně vyvádí, když odejdu. Vyje, štěká, kňučí. . . vím, že je to štěně a bude nějaký čas trvat něž se to naučí, ale jde o sousedy ! tak bych Vás chtěla poprosit o nějaké rady, jak jste to dělali u vašcih miláčku Vy :-) jak jste je naučili být samostatní :-) moc děkuji za odpovědi !
Návštěvník
 

Nabízím psa ke krytí

Příspěvekod Alča » čtv 02. zář 2010 18:35:48

Ahojte všichni milovníci RR. Chtěla bych nabídnout našeho 13nácti měsíčního RR ke krytí. Sice nevím jestli není příliš brzy ,ale myslím ,že on již připravený je :o) Je sportovně stavěný, inteligentní(ikdyž ještě hravý), přítulný, hodný, vcelku již poslušný, má rád lidi a hlavně děti. Jeho míry jsou asi 66cm v kohoutku a 35kg. Je bez PP. Cena: 2500-3000Kč. A z vrhu bychom chtěli jednu fenečku tu nejkrásnější :o) Budeme se těšit na vaše nabídky...Alča a Alex...Kontakt:776204788 ,775939967... Kroměříž....
Alča
 

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena