Rhodéský ridgeback

Diskuze o jednotlivých psích plemenech

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvekod Návštěvník » pát 02. zář 2011 2:16:13

a ještě dodám, že to co pejsek dělá je také spojené s přemírou energie... nejlepší lék, co mi na toto poradila cvičitelka je přesně v té chvíli, kdy má pejsek takovéhle raply ho cvičit... jelikož je nejakčnější a bude mít z výcviku radost... vzít odměny, pamlsky či hračku a trénovat... nebo ho vzít ven... chvilku cvičit, chvilku nechat vyběhat, pohrát, prostě ho zaměstnat... nesmí se nudit... pak vám lehne a bude klid:-)
Návštěvník
 

Re: opět kousání

Příspěvekod adelajda » pát 02. zář 2011 9:47:53

Dobry den, souhlasim s radou ukoncit hru, ale spis nez odchodem bych hru ukoncila vyslovenim sluvka napr. dost a rukama bych pejska zklidnila.... v naprostem klidu bych pejska zacala rukama hladit, omezila mu pohyb, mluvila na nej klidnym hlasem treba to slovicko dost a jakmile by se podvolil, pochvalila bych ho, dala pamlsek, v tomto okamziku se taky ukaze, jak moc je pejsek dominantni... nechali se zklidnit, polozit, pripadne otocit na zada, skutecne jde jen o divokou steneci hru, ale pokud se s vami pejsek bude pretahovat, bude mit problem se podvolit vasim rukam, nebude se chtit nechat pretocit na zada, pripadne bude vrcet, stekat a kousat, pak mate skutecne hodne dominantniho jedince a budete s nim jako s takovym muset spravne pracovat. Myslim ze zvlaste u takovehoto plemene je dost dulezite vcas rozpoznat jakou povahu pejsek ma a podle toho snim zachazet. Nejhorsi jsou panicci co povazuji stenatko za "jeste male" a vychova zacne az bude vetsi... pak ma pejsek najednou 30 kilo a svoji hlavu a panicci jen krci rameny, ze to nejak nezvladli. A vubec netusi,ze pejsek, ktery doma vladne, vubec neni stastny! Ale to nastesti neni vas pripad :o)
Drzim vam palce, mate pred sebou asi trochu narocnejsi obdobi, ale vzdycky rikam znamym, at vydrzi, jedna se o narocny prvni (v tomto pripade mozna i trochu druhy) rok, ale rozhodne se to vyplati a za odmenu prozijete spolu pohodovy zbytek spolecneo zivota.
adelajda
 

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvekod Lalida » pon 12. zář 2011 23:24:11

Dobry den,
Prosim o radu mela bych si dovest (zahranici) stenatko RR, ale bylo mi receno, ze pejsek mel alergickou reakci na vakcinaci na antigen leptospirozy, coz mu vyvolalo hemoragickou gastro enteritidu. Byl hospotalizovan v nemocnici a kapackach dva dny, nyni po podani hyperimunitniho sera se stav zlepsuje. Ma nekdo zkusenosti s takovou reakci? Muse to Dale ovlivnit vyvoj stenatka a jelikoz bude exportovan, je to bezpecne?
Dekuji
Lalida
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 12. zář 2011 23:08:45

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvekod 34blondie » čtv 06. říj 2011 20:06:03

Lalida píše:Dobry den,
Prosim o radu mela bych si dovest (zahranici) stenatko RR, ale bylo mi receno, ze pejsek mel alergickou reakci na vakcinaci na antigen leptospirozy, coz mu vyvolalo hemoragickou gastro enteritidu. Byl hospotalizovan v nemocnici a kapackach dva dny, nyni po podani hyperimunitniho sera se stav zlepsuje. Ma nekdo zkusenosti s takovou reakci? Muse to Dale ovlivnit vyvoj stenatka a jelikoz bude exportovan, je to bezpecne?
Dekuji

.....dovolím si reagovat,rozhodně bych toto štěnátko nechtěla,není zdravé a jistě se časem nabalí i další potíže....sma žiju v zahraničí a mám 2 RR a vím co zdravotní péče o ně stojí...věřte,že nás to už stálo u našeho jednoho RR přes 2 tisíce dolarů a to pejskovi jsou teprvr 2 roky a nebyl nikdy nemocný,byl zdravé štěně a občas vždycky něco vyleze na povrch,nějaká banalita,co vyžaduje návštěvu lékaře....co teprve,kdyby bylo takhle alergické a pak nemocné......opravdu se vám to nevyplatí,at už finančně,tak i dívat se na nemocného pejska je srdcervoucí....měli jsme starou fenu a jedna operace žaludku byla jednorázově cena 5 tis dolarů!!!! a o pooperačním léčení nemluvím,pak dialýza,léky a to bylo další tisíce,nechtějte ani vědět co stálo celoživotní léčení dohromady,je to dost astronomická částka a to jsme bohužel průměrní lidé s průměrným platem,ale nechat trpět našeho kamaráda,to proste nejde......je to velmi drahé a i ti chovatelé s tím budou mít potíže,takže se ho budou chtít zbavit a napovídají vám cokoliv co chcete slyšet....sama jsem zdrav.sestra a tak dost vím,že to co jednou je v těle to nezmizí a bude vystrkovat růžky celý život a spíš se to s věkem ještě zhorší......sami jsme ted koupili štěně RR dovezené z afriky,už jeho nižší cena mne měla varovat.....na letišti jsme si vyzvedli vyhublou,nesocializovanou fenečku a věřte mi dostat se mi ta chovatelka do rukou....měla by co dělat,aby utekla.....nechci k ní už ani doposlat PP,protože jí stejně nevěřím,průkaz jistě bude falešný....ale to je jiná věc,já mám pejsky na mazlení a ne na výstavy.....ale o to více by mělo všechny varovat,že to co si sami nemůžete ověřit,tak jako u nás v republice,prostě nebrat a to se týká i zdravotního stavu.........já mám aspon to štěstí,že fenečka je aspon od pohledu,povahy a jako kopie našeho RR....čistokrevná
34blondie
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 06. říj 2011 19:41:07
Bydliště: edmonton,alberta,canada

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvekod Veronika 3 » sob 08. říj 2011 7:46:32

Dobrý den,
nepřipadá Vám to vysvětlení zdravotního stavu divné?Zeptejte se veterináře,jak vypadá alergická reakce po očkování.V případě,že informace chovatele je nepravdivá,jak předpokládám,zvíře si od něj nekupujte.Veronika
Veronika 3
 

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvekod Návštěvník » pon 17. říj 2011 23:40:20

Ahoj, já bych to neviděla tak černě, jako tady dámy. Alergická reakce je celkem normální záležitost a stát se to může... Co si budem povídat, pejskové jsou přešlechtění a prostě postupně si z nich děláme takové chcípáčky. Každopádně na vašem místě, bych se informovala u veterináře, nejlépe u toho konkrétního, který psa ošetřoval, alespoň telefonicky a také bych chtěla vidět zdravotní posudek. Jakmile by se mi něco nezdálo nebo mi doktor řekl, že je to vážnější, štěně bych si nebrala...
Návštěvník
 

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvekod Návštěvník » pon 17. říj 2011 23:45:54

znovu zde napíšu, že průkaz původu není na výstavy,ale je to doklad o čistokrevnosti! psa s PP by si měl kupovat každý, i když ho má jen na mazlení... pro ně jsou nestandardní psi... to, že byla fenečka nesocializovaná a vyhublá neznamená, že je bez PP, mezi chovateli se najdou tak mrchy a neni jich málo... proti exportu absolutně nic nemám, chov by se měl taky obohacovat a ne krýt stále české feny se stále stejnými českými psy, čímž nic nového nepřinesu, jen prohlubuji vady a všichni jsou příbuzní... jen si to člověk má lépe ohlídat... a když už se hold stane, bohužel, člověk v životě narazí xkrát...
Návštěvník
 

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvekod Lalida » úte 18. říj 2011 18:44:37

Dekuji vsem za nazory,
Bohuzel jsme Od koupi pejska odstoupili. Byl na Tom v jednu chvili dost spatne a myslelo se, ze neprezije, a to mi prijde dosti spatna reakce na vakcinaci. Nicmene pejsek uz je na Tom dobre.
Lalida
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 12. zář 2011 23:08:45

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvekod Návštěvník » úte 18. říj 2011 19:26:53

Tak to mě mrzí, asi jste udělali dobře :-). A odkud si pejska vezmete? Už máte vybráno :-)?
Návštěvník
 

Re: Rhodéský ridgeback

Příspěvekod Lalida » stř 19. říj 2011 23:22:31

Jo uz mame vybrano a jsme spokojeni, majitelka chovne stanice je naprosto uzasna, se vsim nam poradila a vyrizeni veskere dokumentace nebyl problem. Takze pristi mesic budeme MIT novehove clena rodiny:)
Lalida
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 12. zář 2011 23:08:45

PředchozíDalší

Zpět na Psí plemena

cron